Šta je novo?

Alcatel One Touch Snap / Snap Dual

pshnd

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.01.2011
Poruke
2,643
Poena
335
ALCATEL se bas zaleteo! :D

alcatel-ot-snap1.jpg


GENERAL
2G Network - GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
- GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 (Dual SIM model)
3G Network - HSDPA 900 / 2100
SIM - Optional dual SIM (Micro-SIM)
Announced - 2013, February
Status - Coming soon. Exp. release 2013, April

BODY
Dimensions - 130.3 x 67 x 9 mm (5.13 x 2.64 x 0.35 in)
Weight - ???

DISPLAY
Type - Capacitive touchscreen, 16M colors
Size - 540 x 960 pixels, 4.5 inches (~245 ppi pixel density)
Multitouch - Yes
Protection - Scratch-resistant glass (Dragontail Glass), oleophobic coating

SOUND
Alert types - Vibration; MP3 ringtones
Loudspeaker - Yes
3.5mm jack - Yes

MEMORY
Card slot - microSD, up to 32 GB
Internal - 4 GB (2.4 GB user available), 1 GB RAM

DATA
GPRS - Yes
EDGE - Yes
Speed - HSDPA, 42 Mbps, HSUPA, 11 Mbps (Single SIM model)
WLAN - Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
Bluetooth - Yes, v4.0 with A2DP
USB - Yes, microUSB v2.0

CAMERA
Primary - 8 MP, 3264 x 2448 pixels, autofocus, LED flash
Features - Geo-tagging
Video - Yes, 720p
Secondary - Yes, 1.3 MP, 720p

FEATURES
OS - Android OS, v4.2 (Jelly Bean)
CPU - Quad-core 1.2 GHz
Sensors - Accelerometer, proximity, compass
Messaging - SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Browser - HTML
Radio - TBD
GPS - Yes, with A-GPS support
Java - Yes, via Java MIDP emulator
Colors - Silver, Cloudy, White
- SNS integration
- MP3/eAAC+/WAV/WMA/FLAC player
- MP4/H.264/H.263/WMV player
- Document viewer
- Photo viewer/editor
- Organizer
- Voice memo/dial
- Predictive text input

BATTERY
Li-Ion 1800 mAh battery
Stand-by - Up to 440 h (2G) / Up to 340 h (3G)
Talk time - Up to 11 h (2G) / Up to 7 h (3G)

http://www.gsmarena.com/alcatel_one_touch_snap_and_one_touch_snap_lte_debut-news-5618.php
 
Pojavio se ovaj telefon u mts-u. Jel zna neko koji quad core procesor se nalazi u njemu? Jel se isplati uzimati? Bas mi deluje privlacno :)
 
Citao sam na nekom testu da je taj quad "los" tj da nije nista bolji od dual-a Cortexa. U svakom slucaju lepo telefonce, lepa i cena preko mts-a tako da cu verovatno da ga pazarim :)
 
Zapravo, to je MediaTex quad, a slabiji je od 1,4GHz Snapdragon duala ;)
 
MediaTek (ne "teX" ) MTK6589, Cortex-A7 je u njemu.
 
To sam i hteo da kazem, nego me neki moderator zaebo pa prepravio sa x :p nebitno, izgleda je u mts-u single sim, smor :/
 
Bas gledam ovih dana koji telefon sestri da preporucim i izgleda da ce to biti ovaj. Uz mix net L paket i doplatu do 5000din nema bolji telefon...

Po specifikacijama je "verna" kopija One Touch Idola.
 
Dvoumim se izmedju Alcatela One Touch Idola i ovog modela pa me interesuje vase misljenje sta da kupim. Danas sam video da je stigao ovaj model u mts pa sad ne znam koji telefon da uzmem... Vise mi se svidja po izgledu Idol ali mi je ovaj quad core kod Snap-a isto toliko zanimljiv :) Telefon bih uzeo u mts-u jer sam njihov korisnik i trebam sutra-prekosutra da obnovim ugovor na jos dve godine.

Prvenstveno bih telefon koristio za citanje vesti preko aplikacija, po koja igrica i surfovanju po netu... Nista preterano samo ono najosnovnije.
 
Snap jeste Quad, ali Cortex-A7 dok je Idol dual core Cortex-A9. Po Quadrantu i AnTuTu razlika postoji, ali kontam da je najvise zbog jaceg GPUa sto ipak znaci u radu vise neko cista procesorska snaga. Licno bih isao na Snap.

Mene vise zanima kvalitet kamere kod jednog i kod drugog.
Srednje zalostan... ista je kamera na oba kao na 997/997D.
 
Poslednja izmena:
Pod kapacitativni ekran znaci onaj klasicni najznj koji se trenutno valja? Jer sam sad gledao neki snimak na YT sa nekog IT skupa u Barseloni gde pokazuju Snap pored Star-a, i onaj mali Star sa dal IPS ili Amoled ekranom je ponizio Snap-a potpuno, razlika nebo i zemlja!?
 
Poslednja izmena:
Ali razlika je neverovatna, ovaj Snap kad su prikazali pa zaokrenuli malo vec pod nekim prosecnim uglovima malo sta se videlo, znaci nije IPS matrica kao kod Idola recimo?
 
Ma ni na Alcatelovom sajtu ne pise kakav ima ekran... kontam da su strpali F'ing TFT. Dobro, ja se ne bih bunio. Meni je i ovaj na 997D sasvim dovoljan. :d
 
Poslednja izmena:
Razocarali su me, kad sam video da je boljih specifikacija nego Idol, a manje kosta (osetno) u MTS-u, jos mi ga ponudili za 1 umesto 5 400 dinara, poradovao sam se, ali ne zadugo kad sam video taj ekran! A jos sad neki tvrde da je i procesor badava Quad kad nije bolji od Duo na Idolima...
 
Au čoveče dobijaš telefon za dinar a praviš neke analize kao da kupuješ ajfon od 600€...
 
Brate kakve su mi finansije verovatno cu morati da ga zadrzim duze vreme, zasto da ne izanaliziram dobro sta dobijam, em ispade da nije nista bolje konfiguracije, em je glomazniji i fino tezi, em ekran deluje kao da je opran u masini...
 
Komplikuješ život bez potrebe. Dual quad isto ******, to je mobilni telefon a ne workstation. Veća briga treba da ti je to što nemaš net u tom paketu u kom ga gledaš nego koliko kakvih jezgara ima.
I ne znam sa čim ga to porediš kad pričaš kako je veći teži glomazniji, sa kutijom šibica? Ovo što on ima su najnormalnije dimenzije za 4.5" telefon, koji mm i koji g gore dole.

Ako gledaš jeftin telefon sa giga rama u telekomu to ti je to... A ako ti se ne svidi prodaš ga za 150ak € pa uzmeš za keš nešto drugo, imaćeš mnogo veći izbor
 
Mislio sam da je glomazniji u smislu deblji je, skoro 1cm, spram valjda 6,9mm kod Idol-a, a uopste nema jacu bateriju, bolju kameru, itd... Da postoji razlog za toliko zadebljanje!! Ne znam za to oko prodaje, nema narod kinte danas, svi bi neke zamene i slicno, a to sto bih ja uzeo ili nema ili nerealno traze, tipa polovan L9 star 6 meseci cene 190€, a Idol iskrsne 1 u par dana i odmah ode, Ultra ni jedan...
 
Nije on zadebljan nego je idol ultra stanjen :)

Ma ne možeš biti nezadovoljan telefonom koji si platio dinar, šta ti je jbt :D
Jel na idol nemaš popust, 13500 treba da daš? Ako je tako ja bih sutra otišao po snap :)
 
Ne Idol Ultra, on je jos tanji za pola mm, tj oko 6,4mm je, mislio sam na obican Idol, koji sam hteo da uzmem u VIP-u za nekih 1607 dinara mesecno i odmah u kesu 3500, dok nije ukinuta dupla promocija!
Sad kad gledam sta mi se isplati, uzeti ovo, dati za 140-150€ ako uopste bude kupaca, nacekati se i za kupca i za otkupninu, dodati 100€ i uzeti nov Idol Ultra ili L9...
Onda bolje da uzmem neku drugu tarifu koja nesto vise kosta ali i Idol Ultra dobijem za mnogo manje, na MixNet L cu imati gomilu minuta, SMS-ova, neta i kosta me 60€!!

Problem mi je i sto MISLIM da mi se na mojoj Mix 1000 tarifi ne zaokruzuje na minut razgovor, nego 60+1s valjda, i tu mi nije bas dovoljno 350+350, ovde cu placati osetno vise a imati 60+60s valjda, znaci tih 450 minuta mi traju manje onda, bas sam gledao ovih dana razgovore i 80% ih je tipa 1:09, 1:14, 1:23...
Tako se ugodi da dok nesto osnovno popricamo ili pitam gospodju nesto na brzaka udjem malo u drugi minut, a ovde bi mi odmah otkinuli 2 minuta, jedino SMS-a imam vise, a neta nimalo...
 
Što se tiče tarife mislio sam da imaš mix 1250 po cenama za telefon. 1000 je ukinuta odavno i ne verujem da možeš opet da je uzmeš? Ali svakako nema smisla da gledaš tarife bez neta. Mix net M ili L u zavisnosti od potrebe gađaj.

Ako prodaš taj za 150 sigurno ti ne treba 100€ doplate za l9 ili idol. A ako je već mix net l opcija, jel si razmišljao o s3 mini za 10.5k? Njega bi lakše i prodao po potrebi... Alcateli, pogotovo taj snap, nisu baš roba koja brzo ide, to stoji

Polako bi trebalo da se prebacujemo u šta da kupim podforum :)
 
Poslednja izmena:
Ne moramo da se prebacujemo jer necu sigurno Samsung, taj S3 Mini mi se ne svidja zbog malog, za mene, ekrana od 4", ispod 4,5" ne dolazi u obzir, velike mi ruke, a i zence ima 4" Android i malen je, bolje je ako se uzima Samsung uzeti Core, ima 0,3" veci ekran, isto Core Duo ali 200MHz brzi, itd...

Znam da ne mogu da uzmem opet na Mix 1000 a mislio sam da sam napisao da mi nude na Mix 1250, problem mi je ta znatno veca pretplata za koju cu dobiti efektivno manje minuta, ovako mogu da napravim 200 takvih poziva po minut i po, a sa Mix 1250 manje...
I u pravi si za to za net, sigurno ce mi kad tad trebati, makar kad sam negde u 3 p.m. pa se dosadjujem, a ne smem da ga upalim ako nema nekog nezasticenog Wi-Fi-a u blizini! :d

Pogledacu ga veceras/sutra, malopre me zvali i nisam cuo vibraciju pa ako ga ima u Nisu idem da pogledam i da odlucim na licu mesta, valjda ce imati i bar taj Core da uporedim jedan uz drugi, jos bolje ako imaju Idol Ultra...
 
Ne moramo da se prebacujemo jer necu sigurno Samsung, taj S3 Mini mi se ne svidja zbog malog, za mene, ekrana od 4", ispod 4,5" ne dolazi u obzir, velike mi ruke, a i zence ima 4" Android i malen je, bolje je ako se uzima Samsung uzeti Core, ima 0,3" veci ekran, isto Core Duo ali 200MHz brzi, itd...

Znam da ne mogu da uzmem opet na Mix 1000 a mislio sam da sam napisao da mi nude na Mix 1250, problem mi je ta znatno veca pretplata za koju cu dobiti efektivno manje minuta, ovako mogu da napravim 200 takvih poziva po minut i po, a sa Mix 1250 manje...
I u pravi si za to za net, sigurno ce mi kad tad trebati, makar kad sam negde u 3 p.m. pa se dosadjujem, a ne smem da ga upalim ako nema nekog nezasticenog Wi-Fi-a u blizini! :d

Pogledacu ga veceras/sutra, malopre me zvali i nisam cuo vibraciju pa ako ga ima u Nisu idem da pogledam i da odlucim na licu mesta, valjda ce imati i bar taj Core da uporedim jedan uz drugi, jos bolje ako imaju Idol Ultra...

Ako imaš kraće razgovore računaj minuti*0.7
 
Da, uglavnom se razgovori vrte na u proseku minut i po, i manje, tako kad izmnozim 450x0,7=315 minuta, spram sadasnjih 350 minuta, za 420 dinara manje.
 
Svaciji prosek je drugaciji, moj je cak 0.6 ovog meseca, realan broj minuta je svega 60% od obracunatog... zavisi od perioda do perioda ali nikad nije preko 80% i obicno je tu oko 70-75%, sto ce reci za realnih ~140 minuta mi sracunaju 200 utrosenih na 60+60.
 
Zavrseno, malopre me zvali opet, nema NIGDE Snap-a iako ga stavili na sajt, tj mozda ima u Webshop-u sto bih saznao za 3-5 dana (ide vikend).
Onda sam pitao za Idol Ultra, kaze ima, Mix Net L, uzecu ga na rate tako da uz 2100 (1980+3G) imam u narednih 12 meseci i po 575 dinara uplatnice da uplacujem kako mi odgovara, kad imam 2 mogu odjednom 2, uglavnom u 12 meseci da isplatim 12...
 
Nazad
Vrh Dno