Šta je novo?

Alarmni sistemi za kuće - stanove

Joker

Legenda
Super Moderator
Učlanjen(a)
30.06.2000
Poruke
6,591
Poena
6,000
Mislim da je tema alarmnih sistema dosta aktuelna a nisam našao temu o njima.

Koliko se sećam Paradox je nekada važio za dobrog proizvođača alarma pa ne znam da li je i danas tako? Video sam u ponudi i Eldes sistem koji mi ne deluje loše ali nikakva iskustva o njemu nisam našao.
Neke moje želje su
centrala sa GSM/GPRS dojavom, tj. komunikacijom, 4 žična senzora pokreta, jedan magnetni senzor i spoljna sirena.
 
Nisam ni ja nasao takvu temu, ali sam predlozio na "prijavi tema na pogresnim podforumima" da se teme o bezbednosnim uredjajima negde objedine. Medjutim nema neke volje za tim i ostaju razbacane i dalje.
Sto se gsm alarma tice, koristim jedan Wolf Guard u metalnom kucistu, pa kada sam ovde kod nas primetio da su se pojavili, prvo sam dokupio senzore a posle jos jedan alarm i samo sam bacio pare. Mislio sam nesto novije ali je i gore umesto da bude bolji novi model. I mislim da ove jeftine plastike treba zaobici jer to trokira i samim tim nije pouzdano.
 
Ja godinama koristim Paradox. Modifikao sam malo Wi Fi antenu da ima veći signal.
 
što više gledam i čitam mislim da je Paradox ok izbor.
Centrala MG5050 bi bila ok za ono što mi je potrebno. Dilema je što neki prodavci (koji rade i ugradnju) preporučuju neki univerzalni GSM modul, a neki ne žele montažu tog nego samo Paradox PC250, razlika u ceni je baš velika. Negde oko 100 evra.
 
... kad se sve sabere izadje dosta skupo, a ne treba ni zaboraviti da je to tehnologija od pre 20 godina. Mislim da su "zaboravili" da spuste cene.
 
Ja sam pre par godina merkao da uzmem paradox centralu i sve te dodatke koje je Joker nabrojao...
I onda mi se nije svidjala cena tog kompleta.

na kraju sam kupio alarm od kineza sa bezicnim senzorima i dobio sve to za mislim oko 100eur, i sve to lepo radi i dan danas.
GSM dojava mi se nije prakticno pokazala sa prepaid karticom, jer ko ce godinama o tome voditi racuna, pa sam to batalio i koristim samo dojavu preko neta.

Sada je taj moj alarm malo prevazidjen pa bi kupio nesto novo, i najvise bi voleo kada bi alarmni sistem mogao da se integrise na kucnu lan mrezu
 
I mene interesuje neki sistem koji se može povezati na lokalnu mrežu. Još ako korisnike mogu da podešavam kroz neku aplikaciju, a ne sa tabloa, bilo bi odlično.
 
Dosta mogućnosti ima u prvom postu pomenuti Eldes sistem. Konkretno sam gledao Eldes ESIM384 koji imai GSM dojavu, i mogućnost priključenja kamera, bežičnih senozora itd. Ali niko nema neka iskustva sa tim sistemima.

 
za iskustva strani forumi ili komentari na alliexpressu... ja jedino mogu da ti kazem da ne kupis Wolf Guard YL-007M3GB jer sam ga ja kupio (na nasem trzistu) i nekad javlja a nekad blokira i ne konstatuje dojavu, tako da nije uopste pouzdan. Od iste firme imam stariji model koji ima par bagova ali ne uticu na tacnost i brzinu javljanja, ali tog modela nema vise u prodaji, inace ima i kameru i salje slike na MMS, tako da mi on zavrsava sta mi treba. I sto se tice wifi senzora pokreta, dosta ima razlike i medju njima, pa mogu da dam savet da ne kupujete odjednom veci broj senzora. Neki koriste baterije od 9V, koje su skupe i ne traju dugo, a neki koriste male od 3V ili dugmaste i zaboravis kad si ih zadnji put promenio. Znaci, ako ubodes neki uredjaj koji dobro i sigurno funkcionise, onda mozes da zavrsis posao sa 150-200 evra, u zavisnosti od broja senzora. A sto se tice zicnih magnetnih senzora za vrata i pendzere, to je najjeftinija i najsigurnija varijanta i najmanje upadljiva, cak se na drvenoj stolariji mogu instalirati da budu neprimetni, zavisi i od modela a cena im je oko 2,5-3 evra po komadu.

p.s.
i da dodam, gledaj da ima ulaze za zicne senzore, jer ih nemaju svi, a takodje i da ima u sebi backup bateriju za slucaj nestanka struje.
 
Poslednja izmena:
Poštovani,

Bavim se alarmnim sistemima već 23 godine. Imam licence za projektovanje sitema tehnicke zastite. Evo nekoliko stvari na koje treba obratiti pažnju prilikom odabira sistema za kuću ili poslovni objekat, s obzirom na specifičnosti:

1. Tip objekta određuje potrebnu opremu, pa je važno specificirati adekvatne komponente.
2. Ne zaboravite na rizike poput poplava (automatsko zatvaranje ventila vode), požara i temperaturnih promena.
3. Komunikacija je ključna, kako unutar elemenata sistema (izbegavajući jeftine uređaje koji mogu ometati signale ), tako i prema baznoj stanici takozvani Dzejmeri (koji su relativno jeftini i dostupni).
4.Svako je moguce automatizacija objekta to se projektuje po potrebi. Često stan na dan upravljanje pristupom ili upravljanje grejanjem, tasvetom itd.
5. Kada je u pitanju pouzdanost sistema, preporučljivo je angažovati stručnjake koji su vrlo vešti u svom zanatu. Na primer, Jablotron je brend koji ima listu sertifikovanih instalatera širom Srbije i nude montažu sa 7 godina garancije na opremu. Možete pronaći više informacija na njihovoj veb stranici: https://www.jablotron.com/rs http://www.stasanet.rs/blog/jablotron-pametna-kuca--alarm--dojava-pozara-i-kontrola-pristupa

Nadam se da vam ove informacije pomažu.
 
Ajax je vrh. :)
Prost za koriscenje, moguce je dodati bezbroj senzora za svaku namenu i integrisati video nadzor sve u jednu aplikaciju.
 
Nazad
Vrh Dno