Šta je novo?

Akusticna izolacija/ tretman prostorije

DukeLander

Administrator
Administrator
Učlanjen(a)
03.11.2008
Poruke
12,144
Poena
1,205
Da ne bude zabune jer vec ima takvih tema, nisu problem komsije i tanki zidovi.

Uzeh studijske monitore i iako je sto sa monitorom gde su i zvucnici na nesretnoj poziciji, imam iznenadjujuce dobre rezultate bez tretmana prostorije zahvaljujuci ogromnoj zavesi od zida do zida na kontra strani + hrapave tapete. Naravno to nije dovoljno i postoji rezonanca koju treba ublaziti.
Posto se necu profesionalno baviti produkcijom, nemam nameru da bacam 1000+ evra na pro pocetne setove, gledajuci npr amazon ponudu bukvalno ima svega, pravljeno od svih mogucih magerijala i oblika.
Od raznih pena, sundjera, stiropora itd sa valovitim, trouglastim, piramidalnim, cik cak profilima...
Pojma nemam sta da gledam.
Neki savet u kom pravcu ici a da ne kosta pola bubrega?
 
Gledam svasta vec par dana ali mi to nista ne pomaze :)
 
 
Без мерења не може се ништа саветовати.
 
Da, treba ti na primer REW programcic i neki krsten mikrofon npr. Umik 1 da premeris sobu i da vidis gde si u problemu. Pretpostavljam da ima neko u Bgd ko se time bavi i ko moze da ti odradi merenje i preporuci sta bi od apsorbera trebao i gde da postavis po sobi.
 
eh dok taj dodje iz BG do Nemacke vise ce kostati put nego sam posao
 
@DukeLander на основу онога што си описао бих ти препоручио да не ломиш много главу око тога већ да пробаш неко прво приступачније решење које ти је естетски и финансијски прихватљиво.
И сам користим мониторе за свакодневно слушање (Focal Alpha)
Па сам пролазио кроз разне идеје и закључак ми је: не ломи много главу већ уживај у музици кад се већ не бавиш тиме профи.
Можда може овакво решење да ти буде занимљиво поготово ако се искомбинује са неким LED/COB тракама на зиду.
€ 33,60 31%OFF | 12 Pcs Hexagonal Self-adhesive Acoustic Panels Sound Absorbing Soundproof Wall Panels To Absorb Noise Sound Proofing Foam
 

Prilozi

  • 1368232852-2114446784.jpg
    1368232852-2114446784.jpg
    339 KB · Pregleda: 14
Nazad
Vrh Dno