Šta je novo?

Aktivacija ftp servera

p@r@d0x

Čuven
Učlanjen(a)
31.03.2003
Poruke
104
Poena
619
Moze li mi neko pomoci sa sljedecim problemom:

Aktivirao sam paket za hosting i nakon podesavanja sajta i svih ostalih parametara (prateci uputstva) zakljucio sam da ne mogu nikako da upload-ujem fajlove na server. Zamolio bih Vas ako mozete da mi posaljete neki sample, tj. primjer kako se sve to radi. Kada u ftp explorer (tj. Total Commander jer njega koristim) ukucam kao adresu ftp servera: ftp.<ime domena> kaze Host not found, a kada ukucam: <ip address> kaze wrong password. Nije mi jasno gdje grijesim, jer sve izgleda korektno.

Molio bih Vas da mi odgovorite sto je prije moguce.

Unapred, HVALA!
 
ocigledno ti provajder hosting usluga nije dao dobre parametre za pristup ftp serveru. kontaktiraj njihovu tehnicku podrsku u nadi da ce ti pomoci. javi sta si uradio

ps. ako iz nekog razloga odbiju pomoc ili nisu u stanju da ti je pruze, javi se vamo da pokusamo nesto da "procheprkamo"
 
Some problems solved, some not...

Vrlo je komplikovana situacija, ne znam ni kako da objasnim sve... u dosadasnjem iskustvu nisam imao slicne probleme jer mi je provajder slao konkretne parametre i to je to. Ovaj put su mi ostavili dosta vise prostora za podesavanje i tu se pojavljuju problemi. Sinoc sam poslao i njima mail, i stvarno su brzo odgovorili, ispravio sam neke stvari (glavni problem je bio sto sam ja stavio kao user: <user_name> a trebalo je <user_name>@domen).

Sada sam aktivirao ftp, upload-ovao sajt, ali i dalje se ne vidi sajt kada u browser-u kucam ime domena. Spominjali su neka 24 casa koja treba da prodju da se promjena reflektuje na internetu pa cu vidjeti.

Hvala za ovo prije, i iako znam da je prilicno nemoguce rijesiti problem ovako na slijepo imas li neku ideju zasto server na kom su mi podaci, tj. site nije povezan sa domenom.

Domen sam registrovao takodje kod njih.

Pozdrav
 
posto si tek registrovao taj domen, potrebno je neko vreme da se dns records update-uju i da ime tvog sajta bude u svim bazama. do tada bez problema mozes za testiranje cisto, da pristupis svom sajtu direktno kucajuci http://ip.adresa.tvog.sajta
 
@ Mos Def:

I ti si u pravu, bas je to bio slucaj, to sam saznao od njihove podrske takodje (Upravo sam se bio cudio kako preko IP-a moze a preko domain-a ne :mrgreen: ). Trebalo je da prodje oko 24h za DNS za bi domen proradio i nekih 72h da bi mail proradio. Ipak, njihova tehnicka podrska je dobra (mozda zato sto na neki nacin poznajem njihovog covjeka) pa su me veoma brzo obavjestili.

Anyway, drago mi je da vidim da ima ljudi koji su spremni da pomognu. Svaka cast. cheers
 
Nazad
Vrh Dno