Šta je novo?

Ako vam treba džabe

Poklanjam Spigen Rugged Armor i Ringke Fusion X za Samsung Galaxy S10 Lite. Jedino što ne mogu da pošaljem (nemam ni vremena ni volje iskreno jel sam ovde samo par dana); preuzimanje lično kod mene u Kaću ili da donesem do Novog Sada, pa ako nekome znači...
 
Potreban mi je ovakav kabl, cak bih i platio za njega ako neko ima ili ako moze da napravi.


U pitanju je zenski 4pin mini na 4pin muski za maticnu.

Koristi se da se spoje ventilatori od graficke na maticnu plocu kako bi se dobila kontrola broja obrtaja (od 0% do 100%).
Moja graficka ne moze da spusti obrtaje ni uz pomoc MSI Afterburnera ispod 39% (1300rpm) pa bih zato uz pomoc maticne da kontrolisem obrtaje, a treba mi ovakav kablic.
 
Poklanjam (ako nekoga uopšte zanima🙃):

  • časopise SK od 02. 2018. do 12. 2020.
  • projektor Sony SVGA VPL-CS3 (neispravan, nema napajanje)
  • ruter Cisco 831 (ispravan, samo isproban kad je uzet pre 10-ak godina)
  • par PCI-E ekstendera (ispravno, bez USB kablova)
  • auto radio JVC KD-G342 (ispravan, siva maska, zeleno pozadinsko osvetljenje).

Čuvam do početka sledeće nedelje, a onda sve ide u smeće.
Ne šaljem kurirom, jer radim popodne i noću, a pre podne spavam, pa ne mogu da ih čekam. Moguće lično preuzimanje posle 15h ili dostava NBG-Zemun posle 18h.

Image00001.jpgImage00002.jpg
 
Za sad rezervisano:

  • časopisi SK
  • par PCI-E ekstendera
 
Poklanjam Logitech Driving Force Pro volan, stoji mi sigurno 10 godina, bio potpuno funkcionalan kada sam ga poslednji put prikacio na komp, spakovan u originalnoj kutiji. Pretpostavljam da i dalje vredi neki dinar ali kontam da je bolje nekoga da usrecim ako ce stvarno ga da koristi. Zamolio bih samo BG
 
Da ne bih odgovarao pojedinačno svima koji su pisali, odgovorio sam čoveku koji se prvi javio pa ako on iz nekog razloga ne uzme volan, pišem sledećem
 
Dodatno rezervisano:

- auto radio JVC KD-G342

Aktuelno:

  • projektor Sony SVGA VPL-CS3 (neispravan, nema napajanje)
  • ruter Cisco 831 (ispravan, samo isproban kad je uzet pre 10-ak godina)
 
Treba mi usb 3 verzija front panela za cm 690 kućište (nisam siguran koja je verzija), raspored kao na slici, samo sa usb3 portovima.

Ne mora džabe, plaćam koliko tražite 😀
 

Prilozi

  • bbdb2506b231d7dad45233fc1a2879a6.jpg
    bbdb2506b231d7dad45233fc1a2879a6.jpg
    179.4 KB · Pregleda: 88
Potrebna neka najosnovnija PCI Express grafička kartica, samo da podržava Windows 7, čisto da daje sliku. Ako neko ima, a da mu skuplja prašinu, bio bih veoma zahvalan. 😊
 
Treba mi usb 3 verzija front panela za cm 690 kućište (nisam siguran koja je verzija), raspored kao na slici, samo sa usb3 portovima.

Ne mora džabe, plaćam koliko tražite 😀


Imao sam isti problem. Jednino eleganto rešenje je


ili da budžiš

 
Hteo sam to odavno, al nemam 3.5 slot na kućištu, a ovi od 5.25 su mi nešto bili skupi, s obzirom na to koliko malo koristim usb 😒
Mozda uzmem ovaj kabl pa nabudzim..
 
Hteo sam to odavno, al nemam 3.5 slot na kućištu, a ovi od 5.25 su mi nešto bili skupi, s obzirom na to koliko malo koristim usb 😒
Mozda uzmem ovaj kabl pa nabudzim..
Uvek mozes da ga ugradis u 5.25" slot sa 3.5" to 5.25" adapterom. Cak ne mora ni to, mozes samo da ga zasrafis za jednu stranu.
 
Hteo sam to odavno, al nemam 3.5 slot na kućištu, a ovi od 5.25 su mi nešto bili skupi, s obzirom na to koliko malo koristim usb 😒
Mozda uzmem ovaj kabl pa nabudzim..

Ovaj mi deluje o.k.


mada mi deluje interesantno i ovaj adapter za Type C, ali samo za prenos podataka.

 
Ako neko prolazi kroz Kraljevo nek se javi da mu poklonim Logitech G110 tastaturu. Stoji mi dugo a ne koristim je. Neki preduslov je da ste clan bar godinu dana... Ne mogu da saljem brzom postom, nemam vremena..
 
Pozdrav dobri ljudi,
Vidim da ovde ima ljudi voljnih da poklone neke skromne viskove IT opreme, pa se nadam da ce mozda neko biti voljan i u situaciji da pomogne i nasoj organizaciji.
Rec je o nasem radio-klubu, neprofitnoj organizaciji koja se izdrzava mahom od skromnih prihoda od clanarina. Nas klub je upravna radio stanica u radio-mrezi za opasnost u slucaju vanrednih situacija, poput one u Obrenovcu 2014 godine ili bombardovanja 1999. godine ili prenosenja informacija izmedju clanova razdvojenih porodica tokom ratova u exYU 90tih... Secate se uloge radio-amatera u tim situacijama i da su tokom poplava radio-amateri jedini mogli da prenose informacije. Uspeli smo da kroz razlicite donacije i sopstvenim prilozima prikupimo nesto modernije opreme za to (radio-stanice, antene, koaksijalne kablove i sl.), ali punu funkcionalnost radio stanice danas postizu tek u kombinaciji sa racunarima, koji su nam debelo na izmaku snaga, a softveri postaju sve zahtevniji.
Recimo, jedan od racunara je jos uvek Pentium4, drugi C2D E5400. Puno bi nam znacilo ukoliko bi neko mogao da donira jednu ili dve relativno novije masine. Nije nam potrebno nista specijalno, grafika je dovoljno samo da baca sliku, jedino neintegrisane zvucne kartice i sto jaci CPU (sa nekim i5/i7 bi pevali od srece :D )mogu da nam budu nesto vise interesantni zbog digitalnih modova koje dekodira racunar, ali smo i po tom pitanju veoma zahvalni za bilo sta, neki prostiji crno beli laserski printer... Makar i pojedinacne komponente ili polukonfiguracije, pa cemo sami da sklopimo vec nekako.
Znacio bi nam i jedan ili dva kakva takva ispravna laptopa koji mogu da guraju makar win7. Nemamo nijedan laptop za teren, recimo u slucaju da se (ne daj boze) ponovi nesto slicno Obrenovcu, pa da bude neophodno raditi na terenu. Radio stanice se sada lako povezuju sa racunarima kako bi se vrsio prenos podataka i to bi moglo da pomogne u spasavanju zivota i imovine. Ili za programiranje rucnih stanica na terenu...
Stojim na raspolaganju za sve informacije, mozete i doci do nas (nalazimo se na NBG) da se uverite da ce sve to biti koristeno u humane svrhe. Ukoliko ste voljni da pomognete na bilo koji nacin, pustite mi privatnu poruku, pa cemo razmeniti telefone i dogovoriti se
🙂
U znak zahvalnosti, mozemo donatoru/ima ponuditi dogovor oko obuke za polaganje ispita za radio-amatere, to nam je bar ekspertiza
🙂

Hvala svima koji su ovo procitali!

Evo da vidite cime se bavimo i sta kazu o nama:

 
@slobodni

Znam da nije nešto, ali bi mogao da ponudim sledeću konfiguraciju:

AMD Athlon 64 X2 5000+
LC Power CPU hladnjak
ASRock ploča koja podržava i Phenom II X4
4GB DDR2
160GB 7200rpm hard disk
Zvučna integrisana 7.1
Grafika GeForce 6200 TC 128MB
Kućište Spire, napajanje Spire 500W
Miš + tastatura
 
@The Filozof Pa bolje je od Pentiuma IV :D Zanimljivo nam je svakako, dogovoricemo se na PP. Hajde da vidimo mozda ce neko da ponudi i neke komponente, CPU da ga malo pojacamo :D
 
A da li možete da ostavite neki tekući račun, pa da mi koji nemamo adekvatne komponente za donaciju uplatimo ko koliko može, a onda vi kupite šta vam najviše odgovara? :)
 
Takođe imam i jedan 15.6" Asus laptop sa Pentium procesorom koji podržava i i3 prve generacije. Mana je što treba da se zameni tastatura, par komada ne radi, baterija takođe i ekran ima par belih senki koje ne ometaju rad. U principu zamenom tastature i drugom baterijom laptop je funkcionalan.
 
@Stormbringer_bg pa moze i tako, ali to po trenutnim cenama nije bas jeftino da kupujemo novo. Svakako smo skromni, i nesto novije polovno moze da bude vrlo upotrebljivo. Mozda moze tako da se dokupi eventualno ono sto dofali. Svakako nam svaka pomoc vise nego znaci.

Radio-klub "Novi Beograd"
325-9500600046968-87 (OTP Banka)

Ali mi OBAVEZNO javite da ste uplatili, da znamo kome da zahvalimo!
 
Ne treba da se zahvaljujete, ne radimo mi ovo za hvala niti za hvalospeve.
 
Razumemo se, ali u vreme kada su drustvu bitnije neke druge stvari ne mozemo da ne kazemo hvala! ;)
 
Nazad
Vrh Dno