Šta je novo?

Akcija: komp za decu koja to nemaju!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja sam zabrljao i zakazao sada, nisam imao vremena da zavrsim komp, nadam se da cu za vikend uraditi sistem i programe pa da odnesem, vec i meni smeta u sobi, svaki dan preskacem!
Obavesticu sve ovde, bez brige!

Svaka cast. Uspeli ste, bio sam odustan prilicno dugo tako da nisam bio u toku. Ako nadjem nesto vredno paznje javicu. Mozda cemo da napravimo jos jedan komp.
 
akcija je uspela iako je bilo nevernih toma, javljam kada odnesem komp
 
@benchaman - Daj da ti nekako dostavim ovu igricu, javi gde i kako na PM.
 
Ok, pogledaj pm, info za sve upravo pustam komp u rad i eto zovem drugaricu da se vidi jedan dan koji bi bio najzgodniji da se komp odnese :)
 
Skupljajte hardver pa za sledecu novu da se jos bolje organizujemo.
 
1.CPU...... (FXGT ima 754 sempi ali se ne zna da li radi...)
2.MB.......
3.MEM.....
4.HDD......
5.GPU......(integrusa je ok)
6.Optika...
7.Kuciste..
8.Tas/mis.
9.Monitor..

Imam 754 plocu nForce3 sa AGP-om. Trebalo bi da radi ali nije bas 100% sigurno. Ako bude trebala uz gornji 754 sempi da se napravi osnova za konfu, javite mi na PM.
Nisam citao ceo post, tako da ako je ploca vec nabavljane za ovaj CPU onda nista
:wave:


EDIT: zar ovo ne bi mogli da napravimo kao neku trajnu akciju? Da stalno skupljamo polovne komponente koje ljudima ne trebaju,a nemaju neku preveliku vrednost i spremni su da ih poklone?
Pretpostavljam da ovde ima i odredjen broj fimi koje bi mozda bile spremne da se "ratosiljaju polovnog krsha" u jednu lepu humanitarnu akciju? A mi ostali da imamo post gde bismo stavljali sta imamo viska.. Pa cim se skupi komponente za jedan komp da to sastavimo?
 
Poslednja izmena:
OK, idemo na sledecu konfu!
@solomonbg imas pm
 
Benchaman,drago mi je da si uspoe da sve da sredis,nego aparat nemoj ni slucajno da zaboravis da poneses sa sobom kada budes nosio taj racunar.
Donesi ovde deo te lepe atmosfere.
Drago mi je da ce da decica dobiti racunar kakav takav.
 
EDIT: zar ovo ne bi mogli da napravimo kao neku trajnu akciju? Da stalno skupljamo polovne komponente koje ljudima ne trebaju,a nemaju neku preveliku vrednost i spremni su da ih poklone?
Bilo bi lepo ako bi to uspelo... Sad se jedva sastavi ova jedna konfa, ja mislim zato što je pre toga dugo trakao onaj topik "kome treba džabe" i ljudi su već bili razdelili skoro sve što su imali pre nego što se sa ovim krenulo. Ali tokom 2008. će se verovatno opet toga nakupiti, bitno je da se ova akcija ne zaboravi.
 
dobro,dokle ste stigli sa sklapanjem kompa,i koliko vidim ovde ima dovoljno zainteresovanih da se sklope i dve ili tri konfiguracije.

ja sam takodje raspolozen da poklonim nesto...

Dalje,svi koji imaju nesto sto im je visak i sto zele da poklone,neka to i urade,lako je prodati ono cega ima vise i kupiti ono sto fali.na taj nacin mozemo lako kupiti decurliji i tft monitor,pa cak i neku novu office masinu sa garancijom.

benchamane,ako si vec poceo ovakvu akciju,onda se i iscimaj i dovrsi je, svi ce ti biti zahvalni na tome.
 
samo da on skonta da je ovde forum, slabo on proverava mail...
 
komp je prodat hahaha, cujem da je uzeo novi intel c2q




salim se naravno, i ja cekam slicice
 
Pošto je benchaman ovih dana malo previše zauzet (biće free za vikend) samo da vam kažem da je komp isporučen deci i da se igraju na njemu. Slike će benchaman okačiti (ja se nadam za vikend).
 
od mene racunajte 256 ddr (ne znam na koliko mhz) cdrw i combo
 
Poslednja izmena:
Ja planiram upgrade memorije pa mislim da ći i ja imati DDR-a viška. :)
 
od mene:
flopi beli (moram da proverim dal radi)
mem 128Mb NCP DDR
modem (nemam drajvere al videcu da i to resim)
napajanje kung-fu 400w
kuciste sivo (lepo)
 
znaci imamo:
MB: 754 nForce3 sa AGP-om by solomonbg
CPU: amd 64 3500+ (valjda je s754) by DTK
RAM: 256ddr i 128ddr by technics and opusten
GPU: gf2 mx400 64mb by technics
kuciste: sivo lepo lol by opusten
napajanje: kinez 400w by opusten
flopi i modem by opusten
cdrw i combo by technics
hard: ..........
monitor:.........
mish...........
tastatura..........
 
Pa gde mi je mozak? :zgran:
Imam i monitor i misa!
Monitor je 17" CRT Samsung (neki) a imam i misa nekoga sa cak 5 (SLOVIMA: PET) tastera+ skrol !!!
 
mislim da imam neku tastaturu ali moram da proverim...

DTK: u svakom slucaju jel bi hteo da ga prilozis pa cemo da ga zamenimo za neki adekvatni 754...
 
Poslednja izmena:
ako neko oce da se istali za kintu odma, pa da mu ostali nadoknade fazon jos troje da skupe po 200 din i da daju tom jednom. ja stvarno neam sad 10e
 
Ni na kraj pameti mi nije da ičim narušavam entuzijazam oko sklapanja sledeće (sledećih) konfiguracija, ali bih samo želeo da istaknem da je benchaman odmah u početku precizno definisao kome je PC namenjen.
Trenutno barem meni nije najjasnije kome je namenjena sledeća konfiguracija.Istoj ustanovi ili nekome drugome?
Nažalost znam da će uvek biti isuviše onih kojima će dobro doći svaka pomoć i kojima će prijati malo pažnje,ali nije loše unapred odrediti namenu,pre će se ljudi odazvati ako znaju konkretno kome su od neke pomoći nego ovako apstraktno.
Uostalom i organizacija/realizacija prethodne akcija je zahtevala ulaganje vremena i napora .
Benchaman je bez svake sumnje pokazao mnogo dobre volje da dovede stvar do kraja,bilo bi lepo poneku reč čuti od njega po okončanju akcije koju je inicirao.
 
pa kapiram da je lakse nameniti gotov komp nekome nego nameniti pa onda se cimati za komponente...

iskreno i ja cekam da vidim sta je bilo od svega toga sa benchaman-om i da baci neki photo session.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno