Šta je novo?

Akcija: komp za decu koja to nemaju!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
beogradjani organizujte se idu praznici, daj da to uradimo pre praznika
 
Kao sto sam obecao, slikacu kako sta prikupimo (slike su losije jer je u pitanju kamera sa telefona...)
Za sada od Yotia iz NS je stiglo napajanje i dvdrw, Yoti hvala!
 

Prilozi

  • Slika004.jpg
    Slika004.jpg
    379.5 KB · Pregleda: 117
Ad1
@benchaman
Predlog:Možda ne bi bilo zgoreg da još jednom daš rekapitulaciju hardvera koji je ponuđen/sakupljen.Čini mi se da bi se uz nešto dodatnog napora i 2 konfiguracije mogle sastaviti.
Meće se deca sigurno ljutiti na još jedan PC.
Ad2
Predlog:Za hardver koji se prikuplja u BG bilo bi najpraktičnije da neko iz centra grada prihvati ovu obavezu na sebe.Ma gde stanovali ili radili bar ponekad se obrenemo u centru grada.
Ukoliko se niko ne obaveže po tom pitanju do ponedeljka u 15 časova sugerišem benchamanu da nam na PP prosledi adresu na koju bi poslali komponente.
 
Poslednja izmena:
Ok, ponovicu listu, u sustini nikakav problem nije da sklopimo i jos jedan racunar, samo nisam hteo da prevelika zelja sagori ovakvu akciju. Ako bude delova za dva racunara ok.
Hajde, najbolje bi bilo da se neko prihvati toga da prikupi sve na jedno mesto pa potom mi dodjemo ili nam se posalje. Ako budu svi slali posebno moram da izregulisem da mi neko bude kuci, jer sam ja od jutra do mraka van kuce. Dogovoricemo se vec, nista nije problem.

Update

1.CPU...... (FXGT ima 754 sempi Ja, 2600+ Athlon ali ne znam dal' radi)
2.HDD..... 30gb (nogga) 13.9 gb (chupo92)
3.MB.......462 ASUS a7v8x (nogga) i K7S5A (chupo92)
4.MEM.....2x256MB DDR (Sicky) i 256 mb ddr na 333 Mhz (Geom) 256 ddr (chupo92) 2x256 ddr (zormanic)
5.GPU...... ASUS G-force 2 GTS 32 MB/256Bit (spectator) i radeon 7000 (FXGT) 2x MX440 agp dvi+tvout (zormanic)
6.Optika...Pioneer DVD RW (Yoti) -stiglo- LG cdrom (Igoritza)
7.Kuciste.. belo (FXGT) KME CX-6059 (VlaJe)
8.Tas/mis. Lenovo ps/2 (Ocoolaja) A4tech (Igoritza)
9.Monitor.. CRT 17" (Neo, u kvaru ako se popravi) i 15" CRT (VlaJe)
10. Chieftec napajanje 420w od Yoti-a! -stiglo- PSU kinesko (zormanic)
11.Zvucnici.. (Wiz011)
12.Modem..Elsa modem 56k sa Intelovim čipom (Geom) i 2-3 soft modema (zormanic)
13.FDD...... (Geom)
14. ako bude potrebno zormanic nudi mreznu i usb-pci 5xUSB

+ imam da ponudim skoro kompletiranu neku p2 masinu. znam da je gb ploca sa procom cini mi se od 450mhz, 256 sdrama, grafika gf4, muzicka (datorec)
+zvucnici ali potrebno pojacalo

eto, mali update liste, kao sto vidite stavio sam skoro sve sto je ponudjeno, osim novca (koji ne skupljamo) i samo ako mi je slucajno nesto promaklo.
Naravno ajmo od ovoga jedan sklopiti racunar prvo, a potom cemo videti za drugi, vazi?

pozz
 
Poslednja izmena:
Kao sto sam obecao, slikacu kako sta prikupimo (slike su losije jer je u pitanju kamera sa telefona...)
Za sada od Yotia iz NS je stiglo napajanje i dvdrw, Yoti hvala!

Nema na cemu! Voleo bih da sam u situaciji da vise pomognem, ali avaj nisam :( Neka posluzi na njihovu korist i radost, zato ga i sklapamo :)
Svako dobro :)
:wave:
 
Potvrđujem da su u ispravnom stanju kućište KME CX-6059 i 15'' CRT monitor Siemens Nixdorf i iste dajem. Javite mi gde i kome na PVT.

KME CX-6059.jpg

Siemens Nixdorf.jpg
 
Odlicno VlaJe!

Hajde ko je voljan i da je iz bg da se javi i preuzme stvari??
 
Vidim da se Beogradjani ne javljaju, razumem da se nema vremena, tako da niko se ne ljuti.

Ako se ne javi niko, da li moze ovako da se organizujemo: Ja cu u subotu doci u BG, pa da se u subotu nadjemo negde na Novom Beogradu (kod opstine nbg ili Srbija sume), a onda cu ja u nedelju da se vratim sa bratom u SM?

pozz
 
Vidim da se Beogradjani ne javljaju, razumem da se nema vremena, tako da niko se ne ljuti.

Ako se ne javi niko, da li moze ovako da se organizujemo: Ja cu u subotu doci u BG, pa da se u subotu nadjemo negde na Novom Beogradu (kod opstine nbg ili Srbija sume), a onda cu ja u nedelju da se vratim sa bratom u SM?

pozz

Mislio sam da bih ja mogao da preuzmem to na sebe, to skupljanje jer imam višak slobodnog vremena, ali sam u fazi selidbe sa Dorćola na Karaburmu i opšti haos mi je na gajbi. Meni odgovara šta god kažeš, gde god treba doneću ti to.

Ajmo bre ljudi davajte predloge....
 
Pre neki dan sam isprobao k7s5a, sa bartonom 950+ 256 rama koji nudim, hardicem koji nudim. Ploca shljaka kao leptir :), radi ko sat. Odradio sam setup xp sp2-a, radi sve, doduse sve sem zvucne karte (This device cannot start), ali verovatno nemam pravi driver ;). Inace processor sam vratio zeni od koje sam ga uzeo, bitno je da ploca radi 100%. Igro sam Vice City 2 sata, samo bez zvuka :(

Druga stvar koju sam hteo da kazem jeste, ujak mi je uveo adsl 1megabit na vikendicu na zlatiboru, pa ako nadjem processor za moju plocu, mozda sebi napravim cestitu masinu (fali mi samo kuciste i optika), ali otom potom.

PS. benchaman>2600+ Athlon ali ne znam dal' radi> ako je socket 462 moze u k7s5a jer podrzava do 2600+ athlona xp
 

Prilozi

  • masina.jpg
    masina.jpg
    156.9 KB · Pregleda: 94
Poslednja izmena:
svakako cemo popodne se naci u subotu, dakle, okvirno smo se dogovorili, a ja cu potvrditi sve u sredu ili cetvrtak
 
Benchaman-e ja sam iz okoline Zrenjanina i stvarno mi je daleko da dolazim do Beograda da bih doneo tu memoriju, a plus danas sam bio u Beogradu zbog nekih privatnih stvari tako da bi bilo super ako je ta memorija potrebna za tu konfiguraciju da imam neku adresu da to posaljem City-em o mom trosku naravno.

P.S. A sad videh da si iz SM, covece pre jedno mesec dana sam bio u Lacarku, da je akcija ranije pocela mogao sam ti licno doneti.

Ajde javi mi sta da radim i gde da saljem.

Pozdrav i ziv bio.
 
Poslednja izmena:
Ok benchmane,postuj kada i gde.
 
Javljam do cetvrtka, nadam se da svima odgovara?
 
evo zasto se nisam javio ranije, umro mi je deda, sahrana je u subotu najverovatnije, tako da ne mogu doci u bg.
posto je tako kako je, zamolicu da mi posaljete na adresu sitijem, ostavicu adresu svima na pm najverovantije sutra, sad sam u frci.
Ako mozete i imate volje da posaljete sve odjedanput, dakle da se sastanete i spakujete sve i tako posaljete ili sto veci deo stvari u jedan, dva paketa.

sorry
 
evo zasto se nisam javio ranije, umro mi je deda, sahrana je u subotu najverovatnije, tako da ne mogu doci u bg.
posto je tako kako je, zamolicu da mi posaljete na adresu sitijem, ostavicu adresu svima na pm najverovantije sutra, sad sam u frci.
Ako mozete i imate volje da posaljete sve odjedanput, dakle da se sastanete i spakujete sve i tako posaljete ili sto veci deo stvari u jedan, dva paketa.

sorry

Primi moje saučešće... nadam se da ćemo moći da se organizujemo.
 
Saucesce bench...
 
Sad procitah stvarno mi je zao. Primi saucesce i od mene.

PS beogradjani dajte da se oragnizuje to lepo kod nekog i onda posaljite za sm.
 
Hvala Vam ljudi,...

Nadam se da cete moci da se organizujete. Javite mi samo na pm kome da ostavim adresu.
 
Bila bi velika šteta da akcija koja je naišla na dobar odziv sada bude dovedena u pitanje,nedaj Bože da se izjalovi,zbog problema prikupljanja,slanja i prijema komponenti.
Očigledno je da niko iz Beograda nije u mogućnosti da na sebe preuzme prikupljanje i slanje.Treba imati razumevanja za to, nije samo dobra volja dovoljna, preostale obaveze i oskudica vremena čine svoje.
Ako i u SM organizovanje prijema pošiljaka čini poteškoću,što je takođe sasvim shvatljivo pogotovo u situaciji u kakvoj se nažalost našao benchaman, da li bi bilo lakše uputiti ih direktno na adresu predmetne ustanove,pa da ih odatle benchaman preuzme i kompletira konfiguraciju?
Na koju adresu da pošaljemo komponente?
 
Poslednja izmena:
Mozete poslati na moju adresu, organizovacu sa mojim roditeljima da budu kod kuce, a vi samo javite kada posaljete.
Saljem adresu na pm
 
Zahvaljujem svima koji su do sada poslali komponente, ocekujem i ostatak ekipe da se javi pa da kompletiramo konfiguraciju.
Stiglo juce:
 

Prilozi

  • Image001.jpg
    Image001.jpg
    368.2 KB · Pregleda: 111
ok, javljam kada stigne, danas stigla grafika, flopy, modem i mem.
kacim slike nesto kasnije ili sutra.

pozz!
 
e daj mi adresu na PM benchaman imam ja nekih gluposti shto mi ne trebaju... flopy CD- ROM i tako neshto pa da to sve poshaljem i mish i tastaturu i zvuchnike jedne imam i mikrofon, kameru ma svashta daj mi adresu pa cu ja razmisliti shta da poshaljem, mozhda mi neshto zatreba :D...
 
Poslednja izmena:
eh da imam i stari shtampach ali bez ketridzha... ma uglavnom daj ti samo meni adresu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno