Šta je novo?

Akcija: komp za decu koja to nemaju!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
onda dođe neko ko ima bolje cene od nas i kaže: vi ste lopuže, za te pare ste mogli kupiti to, to i to

Ma pusti ih bre covece. Takvih ljudi ce uvek biti, da izigravaju negativce. To sto ce mozda neko posle da se buni oko izbora komponenti, ne znaci da ne treba nista da preduzimamo.

Odmah da se izjasnim, ja sam za to da se skupi kes za neki racunar za decu. I opste mi nije bitno da li su deca odavde ili sa Kosova ili ometena u razvoju. Deca su deca. Ovoga puta ce dobiti deca iz sr. mitrovice, sledeci put neka racunar ide negde drugde...
 
Moja preporuka je da se ovog "otpada" otarasite na bilo koji način, a sakupiti 500-650€ je već sasvim dovoljno i ostvarivo za jednu pristojnu novu mašinu.

Svako je dao sta je mogao :) bar je dao u ovoj neimastini i ispao covek! Ja sam dao skoro glanc nove stvari i uvek cu dati na ustrb samome sebi :trust: Da se razumemo tvoja kritika i sugestija su na mestu i objektivne!
:wave:
 
Poslednja izmena:
I ja sam pre za skupljanje nekog kesha nego da se sklapa masina koja ce da tera Win 3.11.
Evo ja se nudim da taj sva kesh i cuvam dok se sve ne skupi i ne utrosi na novi komp..... :-devil-::-devil-::-devil-:
 
Od igrica ja imam BRDO malih igara, od onih Reflexive, preko 62 games........pa na dalje....
 
@benchman
Kako reputacija Benča i njegovih članova ne bi bila ugrožena poklanjanjem konfiguracije koja nije u skladu sa aktuelnim dostignućima IT industrije nego je sklepana od dobre volje i sastavljene od delova koje su pojedinci ustupili da bi se funkcionalan PC kompletirao i dao onima koji nikakvim kompjuterom ne raspolažu, predlažem da odustaneš od ideje da se akcija sprovede u ime foruma-neka ostane tvoja lična stvar i stvar pojedinaca koji su te u ovom nastojanju skromno podržali.Istina,svako je ponudio ono čime raspolaže i što više ne upotrebljava ali sve to zajedno ipak može da radi i nekome bude od koristi.
Koliko vidim ova akcija će ipak biti uspešno realizovana.
Svima koji smatraju da je svrsishodnije na bazi prikupljenih novčanih priloga kupiti adekvatnu i aktuelnu konfiguraciju i pokloniti nekoj ustanovi sličnog tipa upućujem predlog da takvu akciju pokrenu i sprovedu-takođe bez pozivanja na Bench odnosno u lično ime onih koji se odazovu.Mada,ukoliko dobro shvatam,dosad akcije ovog tipa po pravilu nisu bile uspešne.Ipak,da ne bih zvučao ogorčeno ili maliciozno, svojim skromnim doprinosom ću se rado odazvati i svakoj takvoj inicijativi ukoliko mi je cilj blizak i prihvatljiv.
 
Poslednja izmena:
Nisu bile uspešne kad je davano u BG domove u kojima njih zabole odakle je šta stiglo, i ko zna da li je to što je stiglo još tamo...
 
Ovakve ideje se redovno pojavljuju na Bench-u i lepo je da ima takvih razmišljanja, ljudskost godi svima. Što se ne uvede tradicija Božićnog poklona Bench sajta nekoj dečijoj ustanovi ?!?

Koliko se ja sećam samo jedna akcija sličnog tipa je uspela ovde ,
na simsonovu ideju a posle dugog nagađanja i prepucavanja, zahvaljujući pre svega Peci i Kokosu i ekipi njim abliskih ljudi (stvarno se ne sećam svih detalja).

Šta je bilo, bilo je , ..
neću da prepričavam,

i ne bih sada da se delimo na starije i novije članove, itd ...

Voleo bih samo da poručim nešto iz dosadašnjih iskustava:

1. Ako Benchmark community nešto poklanja, onda neka to bude dostojno reputacije sajta i nas svih. Inače, onda ne spominjite Benchmark bez nekoh zvaničnika sajta. Ime je zaštićeno i pouzdano.

Moja preporuka je da se ovog "otpada" otarasite na bilo koji način, a sakupiti 500-650€ je već sasvim dovoljno i ostvarivo za jednu pristojnu novu mašinu.

2. Pecu oslobodite obaveze da pazi i skuplja kintu, biće vam zahvalan do neba.

3. Sve akcije najavljuju se pre NG, i automatski upadaju u vremensku rupu od slavlja, praznika, zatvorenih radnji i praznih magacina. Mora da se postavi realan rok (ne manji od mesec dana) i da se ispoštuje od svih koji najave uplatu.

4. Pri realizaciji, računati sa 50-60% najavljenih uplata, jer je vreme pred praznike opasno.

Želim Vam uspeha, ali Vas molim da o ovome povedete računa i razmislite dobro i brzo.

PS
Ako se ovo pojavljuje svake godine pred NG, predlažem da rok bude Božić ili SNG, ili recite bilo šta ..... ali mora da se ostavi vremena za nabavku sredstava.

PPS:
Imam viška ( i na to računajte, ako me ne poslušate) sve je ispravno:
- 2x256MB PC266 DDR1
- jedno kinesko napajanje 300W
- jednu mrežnu karticu 10/100
- jednu USB2.0 -> PCI karticu sa 5 USB portova (Via602)
- dve "plitke" MX440 AGP kartice sa DVI + TV out
- 2-3 soft modema ....
- prilažem i 20€ da dokupite nešto što vam nedostaje.


Koliko god da mi je teshko da se slozim, ovo je ipak totalno realan post i realno razmishljanje... Mislim da je covek u potpunosti u pravu... Ja sam nazalost izdelio sve komponente koje sam imao, ali ukoliko se bude organizovala akcija sakuppljanja para ( shto je po meni bolja varijanta ) ja sam tu ....

:wave:
 
Ne znam sto tolko stavljate akcenat na to dal ce da bude u ime bench zajednice ili ne. Ko da je bitno? Poenta je da pomognemo, makar to bio i neki stari pentium III. Cak i sa tim racunarom moze da se izadje na internet, moze da se pusti muzika, moze da se odigra neka starija igrica. I bilo bi super da tokom godine skupljamo stare komponente (koje ionako jedva mozemo da prodamo za male pare), a da ih sve posle stavimo na gomilu i pred novu godinu napravimo sto vise racunara. I da to postane tradicija svake godine.
 
Izvinjavam se, sad tek citam ove poruke, radim ceo dan a sada sam jos i umoran. Ljudi, necemo se svadjati. Ja sam imao jednu ideju i mislim da je dobra. Pomoci cemo nekome tako sto cemo sklopiti racunar. Nije nov, nije najbolji, ali postoji i postojace za one koji ga nemaju!
Smatram da je akcija plemenita, i da pogotovo ta deca nece biti razocarana, vec bas naprotiv. Mnogo ce se obradovati!
Hvala svima na podrsci u realizaciji ove akcije, i drago mi je sto ce akcija uspeti i dokazati da je moguce uciniti!
Necu predstavljati Bench forum u ovoj akciji ukoliko se ovakva akcija ne cini dostojna Bench foruma, u redu, postujem. Zato sam i trazio misljenje moderatora npr.

Ajde sada, dogovarajmo se oko prikupljanja komponenti kod jednog u bg pa da se organizuje dolazak. Kontakt na pm. Yoti i dr. iz NS znate adresu...

POZZ, bez ljutnje!
 
jos malo pa ce nova godina daj da sastavljamo to vec jednom

a Neo je sasvim u pravu kad kaze da ce da dodje do toga mogli ste nesto bolje da kupite za te pare itd.
najbolje je ovako
 
Poslednja izmena:
Slazem se da konfiguracija nije ultimate, ali sta god sastavili pregazice je vreme za godinu dana. Ovo je dovoljno da potera XP i dosta starijih igara (u tom smislu predlazem da od zormanica uzmete mx440 umesto ranije navedenih grafika). Predlog da se sakupi novac nije los, ali akcija je vec u toku i brze ce se sprovesti ovako. Jedino moze biti problem monitor, a za to mozemo da sakupimo neki kesh.:)
Sto se tice godisnjeg poklanjanja hardvera, to je sasvim ok predlog, ali je bolje da ga inicira neko od predstavnika bencha i na vreme. Dosta je korisnika i lako bi se sakupila lova, a ko ima predrasuda prema tome i sutra ce da se buni kako su pare mogle bolje da se potrose, bolje neka ne ucestvuje uopste. Poz
 
o bre ljudi drvenih glava!

1. ova deca mogu da pikaju PopCap igre i da narednih 10 godina umiru od srece, lepo pishe za kog je namenjeno. evo ja cu narezati sve mini games, jer ih imam pun kompjuter, a iskreno - warblade, zuma i peggle sam igrao svaku duze od nekog ultra giga naslova od blizzarda ili EA.

2. ako je akcija napravljena na forumu Benchmark-a, zahto to ne bi bilo u njegovo ime ? nismo mi random grupa gradjana, jer da nije bilo ovog foruma, ne bi bilo i ove plemenite akcije benchmana. dajte meni za dzabe ceo jedan 1Ghz komp, i pevacu od srece, da mi keva ne igra spajdera i jamb na mome desktopu. a i word poprilichno dobro radi na takvoj mashini. ne vidim sramotu u tome da se da slabija mashina, jer realno pola ljudi ovde drvi q* sa budzenjem, il za igre, il da se hvali komshiji (primer - gomila tema gde neko hoce novu konfiguraciju, a pojma nema da mu q6600 sluzi ako oce da modeluje il da radi obradu audio/video, a isti poso za igre bi mu radio i 2180 Ocovan, il 4400+), zaboga, 2000 evra je automobil, a neko igra crysis na malo boljoj rezoluciji, sa tim parama!

3. nije li uvreda za sve nas sa teme "ako vam treba za dzabe", to shto se sumnja u kvalitet ovakve mashine ? shta, mi smo tamo gori od sirotinje ?
 
Ako hoćete da se deca igraju, zašto jednom u svom životu ne pogledate realnosti u oči i shvatite da za 100e na Playstationu 2 (ili novom za 130-140e) mogu da se igraju bolje nego na bilo kom PCu (od 600e). Nema biosa, nema drivera, nema crackova, seriala, podešavanja, *****izama. Pa čak i TV da se kupi, to je još 100e dodatnih, 3x manje od normalnog PCa.

Ako neko misli da će na PCu deca da uče word i excel, živi u svetu snova.

O kvalitetu igara i osećaju tokom igranja ni ne želim da trošim reči.

Ponavljam još jednom, pogledajte realnosti u oči.
 
...

Joj, extra tema, videću da li mi radi (a gotovo 99 posto sam siguran da radi) CRT 15, pa i ja da dodam nešto...

Nego, kad idete tamo, do kad skupljate komponente?
 
Idemo kad skupimo sve šta nam treba...Moj majstor se još nejavlja, otići ću sutra (danas) da vidim jel ima nešto od tog mog monitora...
 
Uz onaj CRT tokom dana

proveriću stanje kućišta KME CX-6059 tako da ću i to verovatno dati! To mi je stoji u zapećku jer imam drugu mašinu, pa neću da se izlećem dok ne proverim da je sto posto ispravno.
 
Stvarno ste likovi... Nije hi-end konfa? Pa šta ako nije?! Nije ni moja, pa nemam nameru da je menjam.

A ova ideja da se preko godine skupljaju stare komponente i onda sastavi što više kompova, meni deluje super. Pa pogledajte u onom threadu "kome treba džabe" šta je sve razdeljeno. OK, mogu da se skupe pare, skupićemo, kupiti jedan komp, i...? A zamislite da smo skupljali "krš" tokom godine i sad deci poklonili 20 ili 30 kompova.

Sva podrška Benchamanu i ne obaziri se na negativne komentare.
 
Hvala svima na podrsci, u moje ime, ali najvise u ime te ustanove i dece koja tamo borave.
Naravno, od ponudjenih komponenti izabracemo najbolje za jedan racunar, ono sta ostane neka se koristi u sledecoj akciji za jos jedan racunar za neku drugu decu.
Nemojte vredjati inteligenciju ove dece iako su ometeni u razvoju, sto ne znaci da su glupi, ali isto tako jasno je da im ne treba racunar za kompleksne poslove, zaboga njima treba uglavnom multimedijalni sadrzaj, mozda malo internet, mozda ce imati neke prezentacije koje su kreirane za njih itd. Sony nije bas za sve ovo, mislim da ne gresim u ovoj akciji.
Jos jednom, hvala na podrsci, pozitivnim pa i negativnim komentarima (koji nisu u zloj nameri, da ne bude ljutnje)!
 
Ma kakav sony, ja sam '95. nagovorio caleta da mi kupi racunar koji sam tada koristio samo za igrice, ali neminovno sam naucio gomilu drugih stvari i samostalno se kompjuterski obrazovao. A to je bilo '95. Nije bilo interneta, nisu mogli da se gledaju filmovi, tv... Ta deca ce sigurno nauciti jos stosta pored igrica.
 
evo mali update moj sempi 2500+ 754 1.4GHz radiiiiiiiiiii :banana:
super PI 1M 1m 06.078s :D
danas mi stigao neki 754 na servis pa sam uspeo da ga istestiram :type:

ne znam da li sam napomenuo ali ide i box cooler sa njim :wave:
 
Poslednja izmena:
Odlicno! Cekamo info u vezi monitora, pa bi mogli poceti da sastavljamo racunar!
 
Hej covece a kako ja da to to posaljem,ili kome da dam.......
 
Ja ne znam ko je odakle, ali posto je vecina iz BG bilo bi dobro da se to sakupi kod jednog pa cemo mi doci iz SM po to ili ce se poslati u jednom paketu. A najverovatnije bi dosli da popijemo malo... :D Dakle, neka se javi neko iz BG ko je voljan da prikupi ove komponente.
Je li moze tako?
Yoti je poslao na moju adresu posto je on iz NS, pa tako isto ko nije iz BG-a dacu adresu, pa javite se.
Posto sam sada na poslu, nesto kasnije cu uraditi update one liste.
@Yoti, izvini ako sam te probudio sinoc, nesto si rano posao na spavanje ;)
@_/NEO\_ javi sta je sa monitorom
 
Poslednja izmena:
@stormwatch153 Hvala, ako bude nesto trebalo ili nesto od ovih komponenti ne bude slucajno radilo, javicu ovde pa cemo traziti to sta nam nedostaje.
Za sada treba samo da se dogovorimo sa ljudim iz BG pa da to skupimo sve na jedno mesto!

pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno