Šta je novo?

Akcija: komp za decu koja to nemaju!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A imam i neku 462 ASUS a7v8x,ako se nevaram.
 
Vidim da fale zvučnici... Mislim da imam negde neke relativno pristojne kompjutrerske zvučnike, ali nešto razmišljam... Stoje mi na ormanu mnogo bolji zvučnici od stare mini linije, samo što oni traže i pojačalo. Ako neko ima neko malo pojačalo moglo bi se spariti pa da taj komp ima mnogo bolji zvuk nego sa komp zvučnicima.
 
imam da ponudim skoro kompletiranu neku p2 masinu. znam da je gb ploca sa procom cini mi se od 450mhz, 256 sdrama, grafika gf4, muzicka i to je to. zao mi je sto nemam nista jace. imam jos i neki proc intelov na 2.5 ali ne znam koji je socket. pozdrav
 
Update

1.CPU...... (FXGT ima 754 sempi ali se ne zna da li radi...Ja, 2600+ Athlon takodje ne znam dal' radi)
2.MB.......
3.HDD.....
4.MEM.....2x256MB DDR (Sicky) i 256 mb ddr na 333 Mhz (Geom) i 512 ddr2 (Yoti)
5.GPU...... ASUS G-force 2 GTS 32 MB/256Bit (spectator) i radeon 7000 (FXGT)
6.Optika...Pioneer DVD RW (Yoti)
7.Kuciste.. belo (FXGT)
8.Tas/mis. Tast i miseva ima dovoljno, kontaktiracu vec nekoga po tom pitanju
9.Monitor.. CRT 17" (Neo, u kvaru ako se popravi)
10. Chieftec napajanje 420w od Yoti-a!
11.Zvucnici.. (Wiz011)
12.Modem..Elsa modem 56k sa Intelovim čipom (Geom)
13.FDD...... (Geom)

Ja sam iznenadjen odzivom forumasa i srecan sto cemo ipak moci da poklonimo deci jedan racunar. U cilju mi je sastaviti jedan racunar, a posto Ima dosta ponuda nekih komponenti, mozemo sklopiti jos jedan eventualno i pokloniti nekoj drugoj deci. Nije na odmet da poklonimo i dva racunara i zaista njima nece smetati i da je to P2 ili P3...

Nedostaju tri stavke, hdd jos nema, ako ne bude ja cu kupiti novi, a treba plocu i cpu nekako isproveravati i uklopiti, pa pomozite u tome, u sustini nije mi tesko da proveravam sam, ali ne bih voleo da uzmem i da ostane nesto visak kod mene, ne smeta mi ali da ne bi bilo prebacivanja i negativnih komentara, mada mislim da razumete...
 
Poslednja izmena:
Vidim da nisi dobro procitao.Rekao sam ti da ja imam neku 754 plocu kojoj neznam sta je,ako je neko voljan i zna da je sredi eto deci,ako ne,opet imam a7v8x koja je ispravna 100%.
 
pa njemu sam i rekao da nije dobro procitao al si uleteo izmedju dok sam kucao :D
BTW svidja mi se ideja stvarno,moja zena vas je pohvalila na nameri dobrog srca(cak je i rekla citiram:"Sad necu da te smaram dok citas taj forum", ;) ).

Benchmane kada zavrsis ovu akciju mozes odmah da pokrenes jos jednu,ima jos puno slicnih ustanova,a deca su deca............obradovace se.

i za kraj nesto,oni koji imaju decu skapirace ;)
Bio je Božić. Sledećeg jutra je devojčica donela malu kutiju na poklon i rekla: “Tata, to je za tebe!”
Tati je bilo vrlo neugodno, a kada je otvorio kutiju i video, da unutra nema ničega, jako se naljutio. Ćerkicu je prekorio: “Ako nešto pokloniš, očekuje se da se u kutiji nešto nađe!!”
Devojčica ga je žalosno pogledala i s suznim očima rekla: “Tata, ali nije prazna. Do vrha sam je napunila poljupcima samo za tebe”
Tata je bio ganut. Kleknuo je pred ćerkicu, jako je zagrlio i zamolio je za oproštaj. Do kraja života čuvao je tu kutiju pored kreveta i uvek, kada se osećao izgubljeno i očajno, uzeo je, otvorio, i iz nje uzeo jedan poljubac i setio se ljubavi koju je ćerka spremila unutra.

P.S.nezelim nikada da saznam kako se osecao tata u bold trenutku
 
Poslednja izmena:
Update

1.CPU...... (FXGT ima 754 sempi ali se ne zna da li radi...Ja, 2600+ Athlon takodje ne znam dal' radi)
2.HDD.....
3.MB.......462 ASUS a7v8x (nogga)
4.MEM.....2x256MB DDR (Sicky) i 256 mb ddr na 333 Mhz (Geom) i 512 ddr2 (Yoti)
5.GPU...... ASUS G-force 2 GTS 32 MB/256Bit (spectator) i radeon 7000 (FXGT)
6.Optika...Pioneer DVD RW (Yoti)
7.Kuciste.. belo (FXGT)
8.Tas/mis. Tast i miseva ima dovoljno, kontaktiracu vec nekoga po tom pitanju
9.Monitor.. CRT 17" (Neo, u kvaru ako se popravi)
10. Chieftec napajanje 420w od Yoti-a!
11.Zvucnici.. (Wiz011)
12.Modem..Elsa modem 56k sa Intelovim čipom (Geom)
13.FDD...... (Geom)

Uglavnom, sve je tu, sad cemo se dogovoriti oko slanja ovih komponenti, pa cemo Neo, FXGT i ja ovo sklopiti i proveriti ujedno i CPU. Eventualno ako se javi neko ko zna da ima ispravan CPU i eto radosti, za decu.
Posto ne znam koje odakle tacno, ne bi bilo lose da ljudi iz bg ostave kod jednog pa taj ili da posalje citijem ili cu ja doci do bg, otom potom.
Tako i za ljude iz ns i sl. No, mozemo da se dogovaramo dalje na PM kako kome odgovara.
Pozz

p.s. ako imate neki predlog ili ako sam nesto ispustio napisite slobodno
 
Poslednja izmena:
Sta je HDD jos fali.........reseno.Dacu vam i 30Gb quantum,samo da skinem filmove sa njega,
 
Modovi, takodje mogu da me kontaktiraju kako bi ovu akciju ozvanicili ili nesto slicno...

Ok, imamo i HDD zahvaljujuci noggi!
 
Poslednja izmena:
Ja zaista nemam nista od komponenti da mi nije potrebno, ali bih zaista voleo da pomognem na neki nacin, mogli bi na primer da objavite neki ziro racun pa da uplatimo po malo svi, a isto tako ako se slazete mogao bih da narezem 10-20 DVD-ova razlicitog sadrzaja pa da im i to poklonite uz racunar.
 
U sustini nisam zeleo da se bakcem oko novca, to je uvek nezgodno, ali podrzavam ideju da se skupe i novcana sredstva i da se pametno utrose na kupovinu racunara za neku drugu decu.
DVD sa nekim multimedijalnim sadrzajem je mislim ok.
 
Poslednja izmena:
Dajem HD Ice age meltdown sa srpskim,ili ako treba jos neki crtac,imam ih gomilu.
 
moja ploca k7s5a je verovatno ispravna, jer su je moji pametni drugari probali sa clear cmos dzamperom (u clear polozaju, debili), ploca pali na pwsitch, ali neznam sta dalje jer nemam ispravan procesor, probo sam sa skrckanim i on se greje kao i chipset (dok je ploca upaljena).

takodje imam 256 pqi ddr 400 memoriju koju bi rado dao a koja je verovatno ispravna (bila je kod druga, vratio mi je kad je kupio jedan stap od giga)

edit: evo je i slika ploce, nedostaje joj baterija (bila mi frka), ako treba kupicu novu bateriju
 

Prilozi

  • DSC01297.JPG
    DSC01297.JPG
    65.9 KB · Pregleda: 107
Poslednja izmena:
p.s. ako imate neki predlog ili ako sam nesto ispustio napisite slobodno
Propustio si da za moje zvučnike treba pojačalo, a niko se nije javio sa pojačalom. Zvučnici su 2x30W (nije PMPO), 4 oma, lepi su, oveći i izgledaju kao novi, bilo bi baš lepo da uspemo da ih zakačimo.
 
Propustio si da za moje zvučnike treba pojačalo, a niko se nije javio sa pojačalom. Zvučnici su 2x30W (nije PMPO), 4 oma, lepi su, oveći i izgledaju kao novi, bilo bi baš lepo da uspemo da ih zakačimo.

ok su zvucnici, za pojacalo otom potom,

ja imam ispravan hdd od 13.9 giga (veoma mali zar ne)
 
Poslednja izmena:
izvinjavam se, dodjoh sa posla i picenceta s' nogu... Dakle, sto se zvucnika tice, super sto zelis da ih poklonis, ali nemamo pojacalo, u sustini deca nemaju nista i najobicniji kompjuterski bi bili ok. Ako se desi da nadjemo neki amp dogovoricemo se oko toga.
Eto, hajde se dogovorite vi sto ste u BG-u da skupite to kod jednog, pa cu ja doci, mozemo i svi na neko pice!
Bilo bi lepo da se akcija nastavi i za neku drugu decu, tako da, pa neka moderatori stave temu gore na vrh.
 
Evo doći ću i ja sa benchamanom da se on nebi zapio, pošto će on voziti.... :D
Monitor danas odnešen na opravku, očekujem ovih dana dijagnozu...
 
svaka cast! sad mi dodje na neki nacin krivo sto sam vec izdelio ono sto je iole vredelo.
ovi koji su dobili - nista nije na vas racun :wave:
 
Ivane, ti ces da vozis, ja cu da pijem :D :D :D
emaniac, opusteno brate, popij nesto smiri se :D :D :D
 
Poslednja izmena:
moja ploca k7s5a je verovatno ispravna, jer su je moji pametni drugari probali sa clear cmos dzamperom (u clear polozaju, debili), ploca pali na pwsitch, ali neznam sta dalje jer nemam ispravan procesor, probo sam sa skrckanim i on se greje kao i chipset (dok je ploca upaljena).

takodje imam 256 pqi ddr 400 memoriju koju bi rado dao a koja je verovatno ispravna (bila je kod druga, vratio mi je kad je kupio jedan stap od giga)

edit: evo je i slika ploce, nedostaje joj baterija (bila mi frka), ako treba kupicu novu bateriju

imam ja bateriju to je najmanji problem:wave:

ps
ako biste isli za vikedn povezite i mene da pazim na obojicu
 
Poslednja izmena:
Lepo je sve to ali, ali, ali .......

Ovakve ideje se redovno pojavljuju na Bench-u i lepo je da ima takvih razmišljanja, ljudskost godi svima. Što se ne uvede tradicija Božićnog poklona Bench sajta nekoj dečijoj ustanovi ?!?

Koliko se ja sećam samo jedna akcija sličnog tipa je uspela ovde ,
na simsonovu ideju a posle dugog nagađanja i prepucavanja, zahvaljujući pre svega Peci i Kokosu i ekipi njim abliskih ljudi (stvarno se ne sećam svih detalja).

Šta je bilo, bilo je , ..
neću da prepričavam,

i ne bih sada da se delimo na starije i novije članove, itd ...

Voleo bih samo da poručim nešto iz dosadašnjih iskustava:

1. Ako Benchmark community nešto poklanja, onda neka to bude dostojno reputacije sajta i nas svih. Inače, onda ne spominjite Benchmark bez nekoh zvaničnika sajta. Ime je zaštićeno i pouzdano.

Moja preporuka je da se ovog "otpada" otarasite na bilo koji način, a sakupiti 500-650€ je već sasvim dovoljno i ostvarivo za jednu pristojnu novu mašinu.

2. Pecu oslobodite obaveze da pazi i skuplja kintu, biće vam zahvalan do neba.

3. Sve akcije najavljuju se pre NG, i automatski upadaju u vremensku rupu od slavlja, praznika, zatvorenih radnji i praznih magacina. Mora da se postavi realan rok (ne manji od mesec dana) i da se ispoštuje od svih koji najave uplatu.

4. Pri realizaciji, računati sa 50-60% najavljenih uplata, jer je vreme pred praznike opasno.

Želim Vam uspeha, ali Vas molim da o ovome povedete računa i razmislite dobro i brzo.

PS
Ako se ovo pojavljuje svake godine pred NG, predlažem da rok bude Božić ili SNG, ili recite bilo šta ..... ali mora da se ostavi vremena za nabavku sredstava.

PPS:
Imam viška ( i na to računajte, ako me ne poslušate) sve je ispravno:
- 2x256MB PC266 DDR1
- jedno kinesko napajanje 300W
- jednu mrežnu karticu 10/100
- jednu USB2.0 -> PCI karticu sa 5 USB portova (Via602)
- dve "plitke" MX440 AGP kartice sa DVI + TV out
- 2-3 soft modema ....
- prilažem i 20€ da dokupite nešto što vam nedostaje.
 
Poslednja izmena:
Tvoja ideja za skupljanje keša je ok, ali (uvek postoji to ali), recimo mi skupimo 600€ i recimo benchaman, fxgt i ja odlučimo da za te pare pazarimo nešto za decu, i mi kupimo nešto što mi možemo da nabavimo za 600€, i onda dođe neko ko ima bolje cene od nas i kaže: vi ste lopuže, za te pare ste mogli kupiti to, to i to....vi ovo niste radili zbog dece već da bi zaradili....i takvi komentari (srbija je ovo).
Baš iz tih razloga je benchaman je krenuo u skupljanje "starijih" delova, a ja sam istog mišljenja.
Recimo bilo bi idealno kad bi skupili nešto što se prodavalo pre 2 godine na sva zvona kao ekstra mašine (a neki od nas su to tada prodavali i prelazili na s939 ili c2d), znači neki socket a, nf2 (ili kt 600), bar 1gb rama, 40+GB hard, dvd, i recimo nešto tipa gf440 ili r960pro.
Znam da neki i dalje imaju ovako nešto, ali tim konfama je po meni mesto trenutno po kancelarijama.....
 
Pokloniti deci mašinu na kojoj ne mogu da se igraju može da bude veoma razočarajuće.
 
Pokloniti deci mašinu na kojoj ne mogu da se igraju može da bude veoma razočarajuće.

Ne slazem se. Ako deca nemaju nikakav racunar, bilo kakav bi znacio. Sad kad si pomenuo igrice, eto, neko ko ima vremena mogao bi da pomogne tako sto bi sakupio par totalno nezahtevnih igrica (lines, tetris itd). To moze da radi i na integrisanim. Uostalom, bolje pokloniti išta nego ništa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno