Šta je novo?

Akcija: komp za decu koja to nemaju!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

benchaman

Slavan
Učlanjen(a)
02.02.2005
Poruke
899
Poena
319
Napravicu novu temu, a ovde cu ukratko napisati sta zelim da ucinim. Ili mozda nece biti potrebe da ja otvaram temu, mogli bi moderatori nesto da ucine u tom smislu.
Dakle, drugarica radi u jednoj skoli za decu ometenu u razvoju ili tako nesto... Imaju jedan racunar koji deca koriste, ali ce sada ostati bez njega. Ne znam tacan razlog, ali taj racunar nije njihov a onaj ciji je uzima ga i seli u neku drugu firmu. Tako sam razumeo. Posto se ovde poklanja visak komponenti dosao sam na ideju da od takvih delova sklopim racunar i poklonim deci te skole. Naravno bilo bi u ime bench foruma, i svi bi bili informisani o samom dogadjaju.
Ne trazim da neko salje novce, da se kupuje novi racunar, vec jednostavno da se sklopi jedan od polovnih komponenti. Deca su takva kakva jesu, bilo kakav racunar ce im znaciti.
Sve potrebne podatke o kakvoj skoli je rec napisacu nesto kasnije kada saznam sve detalje. Skola se nalazi u Sremskoj Mitrovici.
A potrudicu se takodje da napravim jos jednu akciju u jednom drugom smislu. Radi se o tome da napravi se grupa polaznika takve dece za skolu racunara, po posebno osmisljenom programom obuke, te smatram da bi objedinjavanjem ove dve akcije ucinio lepo i humano delo.

ovo je bio copy/paste iz teme "ako treba dzabe"... hajde ovde, u novoj temi, da vidimo sta od delova mozemo da obezbedimo i sklopimo komp. Sutra napravicu po stavkamo sta nam treba, sta vec imamo itd.
Takodje u ovoj temi izvestavacu i postavljati slike o dogadjaju koji nadam se da ce se desiti!
Ne mora neko nesto da pokloni, pomogla bi i neka ideja jos kako ovo da se jos bolje izvede.
Sutra cu takodje da napisem i detaljnije o toj skoli i deci u njoj.
Molim moderatore da ako tema nije na pravom mestu postave je gde treba, ali da ne brisu temu i da pomognu u akciji!
cujemo se!
 
ja dajem -

LG cd rom

tastaturu A4tech

special note - imam HDD od 40 GB koji ne umem da popravim,a ne znam ni shta mu je, pa, benchaman ako bi se baktao sa time, reci, da dam i to
 
dodatak

Ne bih da flejmujem ali samo da dodam ovo.
Na forumu Sveta Kompjutera mi smo vec zapoceli jednu akciju:
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858.
Pa eto ako neko hoce moze da se pridruzi i da kontaktira momka koji je zapoceo temu.
Bottom line skupljamo novac da uzmem kompjuter za decu.
Cista dobra volja nista vise.
:wave:
Naravno podrska i ovome ovde ako krene akcije rad sam da dam prilog, novcani naravno.;)
 
Sve sto sam naveo u temi "Ako vam treba dzabe" je na raspolaganju i ovde, pa...

Sto se tice predloga, koliko je prakticno taj komp, kad bude sastavljen, malo izmodovati, na neki za tu decu dopadljiv nacin. U smislu da im bude simpaticno, kao neka 'igracka' - pastelne boje, meki oblici, lepa win tema i prijatni win sounds...
 
Ovakva tema je bila, ali se naslavno zavrslila.... Pretpostavljam da ce i ova imati istu sudbinu.
 
ne, ne sakupljam novac, mada bih voleo i novi racunar pokloniti, ali ideja je proizisla kada sam video da ima ljudi koji imaju neki visak hardvera i da ima i te dece koja sada nemaju nista, te sam od toga hteo sklopiti nesto za njih. A njima, bice i to dovoljno!
Sto se tice modovanja, videcemo, prvo da skupimo sta treba, ono osnovno.
Napravicu listu, ono spisak komponenti, sto se tice tast i miseva mislim da toga ima i vise nego potrebno, hdd je ok ukoliko se ne javi neko drugi.
Ako se skupi sve potrebno nema razloga da se neslavno zavrsi.
 
Poslednja izmena:
1.CPU...... (FXGT ima 754 sempi ali se ne zna da li radi...)
2.MB.......
3.MEM.....
4.HDD......
5.GPU......(integrusa je ok)
6.Optika...
7.Kuciste..
8.Tas/mis.
9.Monitor..
 
e sto se tice gpu imam neki radeon za PCI obican PCI nije PCIE
to je radeon 7000 sa vga, DVI i tv out eto i to mogu da dam
hisova proizvodnja
 
Ja prilazem Chiefa od 420W i Pioneer DVDRW :)

Posalji mi adresu na PM!

:wave:
 
Poslednja izmena:
Mislim da mogu obezbediti jedan 17" CRT monitor (polovan naravno), ali čućemo se nas dvojica još oko toga....
Mada mislim da bi bilo lepo skupiti neki keš pa pazariti LCD 17" (ipak je za decu, a ne za dede...)
 
Poslednja izmena:
Ukoliko ti od kakve koristi može biti sasvim ispravan ASUS G-force 2 GTS 32 MB/256Bit bez tv-out-a prosledi adresu na PP pa ću poslati poštom.
 
trenutna situacija:

1.CPU...... (FXGT ima 754 sempi ali se ne zna da li radi...)
2.MB.......
3.MEM.....2x256MB DDR (Sicky) i 256 mb ddr na 333 Mhz (Geom) i 512 ddr2 (Yoti)
4.HDD......HDD sa kablom (Geom)
5.GPU...... ASUS G-force 2 GTS 32 MB/256Bit (spectator) i radeon 7000 (FXGT)
6.Optika...Pioneer DVD RW (Yoti)
7.Kuciste..
8.Tas/mis. Tast i miseva ima dovoljno, kontaktiracu vec nekoga po tom pitanju
9.Monitor.. CRT 17" (Neo? Cucemo se)
10. Chieftec napajanje 420w od Yoti-a!

Vidite, imamo i ddr i ddr2 mem. kada budemo znali koja je mb tacno znacemo sta nam i treba. Zato sam i napravio ovu listu da ne dodje do toga da uzmem neke stvari a ne iskoristim ih za ovaj racunar. Pravimo listu dok na papiru ne sklopimo funkcionalan komp pa krecemo u realizaciju, ako je nekome frka moze i da mi posalje.
Kada sam ustao danas setih se da je ng uskoro, eto bice im to poklon za novu godinu od Bench deda mraza!!! :)
Imam sve informacije o skoli, pa cim rucam otkucacu!

pozz
 
Poslednja izmena:
Evo info o skoli da znate gde ce otici komp:
Dnevni boravak za umereno i visestruko ometenu decu i omladinu Skole za osnovno i srednje obrazovanje (skraceno SOSO) "Radivoje Popović" 30 korisnika od 10 do 45 godina. Ulica Njegoševa bb, Sremska Mitrovica.
 
mislim da imam i neko belo kuciste bez napajanja
 
Napajanje imamo, Yoti poklanja chiefa 420w
 
1.CPU...... (FXGT ima 754 sempi ali se ne zna da li radi...Ja, 2600+ Athlon takodje ne znam dal' radi)
2.MB.......
3.MEM.....2x256MB DDR (Sicky) i 256 mb ddr na 333 Mhz (Geom) i 512 ddr2 (Yoti)
4.HDD......HDD sa kablom (Geom, cisto da znamo, koliki je hdd?)
5.GPU...... ASUS G-force 2 GTS 32 MB/256Bit (spectator) i radeon 7000 (FXGT)
6.Optika...Pioneer DVD RW (Yoti)
7.Kuciste.. belo (FXGT)
8.Tas/mis. Tast i miseva ima dovoljno, kontaktiracu vec nekoga po tom pitanju
9.Monitor.. CRT 17" (Neo, u kvaru ako se popravi)
10. Chieftec napajanje 420w od Yoti-a!
11.Zvucnici..
12.Modem..
 
Poslednja izmena:
voleo bih da doprinesem u ovoj akciji, ali sve sto imam (da moze ovde nekako da se uklopi) jeste MB k7s5a (ECS), socket 462 bez cpu-a (ne znam dali ploca radi), zao mi je sto ne mogu da budem od koristi ovde
 
e imam i 462 procesor jedan ispravan a drugi ne znam
najveci problem je ploca izgleda
 
Poslednja izmena:
da ali moja ploca 90% ne radi lepo,
nije htela da dize windows, bio probio neki kondezator, dok sam ga ja zamenio skrcko sam procesor i sad nemam na sta da probam. drug koji ju je probao kaze da kuler na grafici ne vrti kad stavi na tu plocu. inace jos uvek neznam dali radi
 
Pobogu,ne treba te ljude dodatno remetiti,njima PC sa komponentama koje nisu sasvim ispravne i pouzdane jednostavno ničemu korisnom ne služi.
Neispravne,poluispravne ili neproverene stvari nema smisla ni nuditi kako zbog ljudi kojima je kompjuter namenjen tako i zbog pokretača akcije koji sa tim posle treba da se zlopati.
Ukoliko već neko ima ispravnu komponentu koja mu ne koristi niti ima volje da se cima oko prodaje za male pare, bolje da ustupi za neku ovakvu akciju.Mislim,akcija ima smisla ako su komponente i starije i sporije ali bar da rade kako treba ono što se na njima može odraditi.
Uostalom,siguran sam da po kojekakvim fiokama i budžacima članova foruma ima toliko komponenti koje niti ne nameravaju da prodaju već samo prave nered i skupljaju prašinu a ovim ljudima bi dobro došle.
Za one koji su zaboravili veliki je greh ravnodušnosti.
 
Poslednja izmena:
Ko ce da određuje koja će deca da dobiju komp? Mislim da ga dobije bilo koje dete je vajdica, ali mora da postoji neka lista prioriteta za to... ako me razumete, da li će to biti deca sa Kosova ili iz Bg-a, potpuno je sve jedno, ali teba da se odrede prioritetna deca. Pod tim podrazumevam da treba dati kompjuter svaom detetu koje ne može da ga priušti, ali ima i dece koja su izuzetno nadarena (kao onaj mali fizičar, zaboravio sam kako se zove), a nema komp. ja sam za to da se osnuje fond, gde će svako moći da odvoji 100 kinti kad god to moće i da to bude javno, pa da, lupam, bench pokloni 1 komp jednoj školi jedanput mesečno. Ima naravno i prečih stavri od kompjutera, npr pola dece u Srbiji nema gde da ide u toalet, znam da će neko ovo reći, ali ovo je IT forum, pa u skladu sa tom tematikom mošemo da pomognemo. Mislim da to sa poovnim stvarima nije loča ideja, ali budimo realni, svako će da proda svoju komponetu radje, nego da je daa nekome...takav je način razmišljanja ovde krastavac.
 
Ima i dobrih osoba, ja sam se u to uverio, a vidite i sami da smo veoma brzo sakupili gro stvari, fali jos neke komponente ali verujem da cemo i to resiti!
Nisam razmisljao kome pokloniti racunar. Evo kako sam dobio ideju. Kao predavac u skoli imao sam polaznika koji ima odredjenih problema. Inace momak veoma predan radu i trudi se mnogo, mnogo vise od drugih. To sto je takav nije on kriv (mislim na neke njegove probleme). Pozeleo sam da mu poklonim racunar, ali je on sutradan dosao srecan jer mu je brat u medjuvremenu poklonio racunar. Nekako tada se cujem sa drugaricom koja radi u onoj skoli i isprica pricu u vezi njihovog racunara. Setim se foruma i teme oko poklanjanja polovnih drugima nepotrebnih komponenti i eto ideja se tako rodila. Voleo bih da je realizujem do kraja. Takodje ova akcija moze da se nastavi i sa drugim ustanovama, decom,... nemam nista protiv!
 
benchaman, izvini došlo je do moje ne namerne greške umesto FDD sam napisao HDD.
Od mene:
256 Mb NCP PC2700
Elsa modem 56k sa Intelovim čipom
Teac beli flopi 3,5" sa kablom
 
Imam ja neki 754 plocu ali je u nekom maleru stvarno neznam koji jo je,ako je iko toliko strucan da je sredi dajem je.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno