Šta je novo?

ADSL pozaljmljivanje

FilipV

Cenjen
Učlanjen(a)
07.06.2009
Poruke
118
Poena
169
Da li je moguće da npr.meni neko pozajmi Eunet ADSL modem i da ga ja koristim kod sebe? I ako nije, da li je moguće nekako to srediti?
 
Da li je moguće da npr.meni neko pozajmi Eunet ADSL modem i da ga ja koristim kod sebe? I ako nije, da li je moguće nekako to srediti?

Nije moguće jer ADSL konekcija pored modema sa korisničke strane zahteva i postojanje dodatne mrežne opreme (dslam) sa kojom je povezana telefonska linija u centrali.
 
Da bi ADSL radio treba ti port u centrali na tvoj broj telefona a njega ugradjuju radnici Telekoma tek onda kada se ugovorom obavezes da si korisnik kod nekog provajdera.:type:
 
Da li je moguće da npr.meni neko pozajmi Eunet ADSL modem i da ga ja koristim kod sebe? I ako nije, da li je moguće nekako to srediti?

Prvo malo objasnjenje. Ja sam bukvalista i odgovaram na ono sto si pitao...Sad, ovo sto si pitao MOZE, ono sto hoces NE MOZE!!!

Ako vec IMAS adsl, neko drugi ti da adsl modem /jer je tvoj riknuo, bacio ga, prodao ciganima.../ i ti ga koristis, moze - PROVERENO..
Ako NEMAS adsl /sto je pretpostavljam situacija/ ne moze, jer na centrali moraju da nameste...bla,bla...tehnicki detalji....
Moguce je jedino ako si ti ranije imao adsl, a istekla ti pretplata i imas nalog koji jos nije blokiran,tj.zatvoren port sto je kod nekih provajdera 2 nedelje, kod nekih 2 meseca...
Ali ako NIKAD nisi imao adsl, nije moguce...
 
Poslednja izmena:
Ok hvala svima na odgovoru. Nisam ja u pitanju, nego kolega hoće da uvede adsl, pa je bio do telekoma (nema modema, stižu u januaru), sezampro (nema priključaka), i onda je uspeo da nabavi adsl modem, ali kao što kažete, ne može. Nije nikad pre imao adsl na tom broju.

Još jedno pitanje, da li može da ode do telekoma i kaže im, evo imam modem (Eunetov koji ima 2 ulaza, jedan USB i drugi žabica za tel.), dođite da mi instalirate?

Ili ako to ne može, koji ADSL da mu preporučim, čuo sam da PTT nešto zeza, Eunet, Neobee i NSpoint ne znam kakvi su?
 
Još jedno pitanje, da li može da ode do telekoma i kaže im, evo imam modem (Eunetov koji ima 2 ulaza, jedan USB i drugi žabica za tel.), dođite da mi instalirate?

To provereno ne moze, probao sam ja prosle godine kad su imali nestasicu modema :)
 
Moze da pokusa, samo neka ne kaze da je eunetov modem.
 
pa je bio do telekoma (nema modema, stižu u januaru),

U januaru ?? Jesu oni normalni ?? Odakle ih uvoze, sa Marsa ??
Meni je teta u telekomu rekla da ce biti uskoro modema poshto mi je linija spremna... A ja ****** nisam ni pitao koliko je to uskoro nego sam pretpostavljao za nekih 2-3 nedelje... :wall:
 
Ma mozes da odes kod bilo koga, ako na tvojoj centrali ima portova... oni te prikljuce i ti mozes i eunetov ili ciji hoces adsl modem da koristis, bitno je da platis samo inernet provajderu kod koga se prijavis... a ciji ces modem, ruter sta vec da koristis njih nije briga
 
FilipV je napisao(la):
pa je bio do telekoma (nema modema, stižu u januaru),

U januaru ?? Jesu oni normalni ?? Odakle ih uvoze, sa Marsa ??
Meni je teta u telekomu rekla da ce biti uskoro modema poshto mi je linija spremna... A ja ****** nisam ni pitao koliko je to uskoro nego sam pretpostavljao za nekih 2-3 nedelje... :wall:

Juche me zvala teta iz telekoma da mogu da dodjem po modem danas, sutra ili u subotu. :) Bio sam danas potpisao ugovor dobio modem josh samo da dodjem kuci da ga instaliram :) :happy:
Izgleda da ih ipak neuvoze sa Marsa :)
 
Poslednja izmena:
Inače te modeme pravi ćerka-firma "onog" Pirelli-a :d
 
^^
Shto se mene tiche mogu da daju i "Good Year" samo da rade :D
 
Nazad
Vrh Dno