Šta je novo?

Adapter za ventilatore u kucistu

Rusi

Slavan
Učlanjen(a)
06.01.2006
Poruke
2,031
Poena
390
Ploca koju imam je B450 Tomahawk Max. Nemam dovoljno prikljucaka da bi povezao sve ventilatore na kuciste koje bi hteo. Pa me interesuje da li ima neki praktican adapter da povezem ostale?
 
Kucaj "pwm splitter" ili "spliter za ventilatore".

Pazi na 2 stvari:

1. Koji je spliter, 3 ili 4 pina (vidi da li ti treba pwm ili ne)
2. Ne kači više od 3 ventilatora po spliteru. Generalno može i 4, ali da budeš siguran, 3 komada.
 
To je to, hvala :).
Kako vidim sve ventilatore koje imam imaju 3 pina, dok su na ploci svi sa 4 pina. Rade oni lepo. Pretpostavljam da necu pogresiti ako uzmem sa 4 pina.
 
Kupis ovo (ja za sebe uzeo par komada):

Nakacis 3 ventilatora na to, idealno Arctic P12/P14 value pack, moze i od 3pin.
Instaliras program Argus Monitor, izaberes da li da senzor bude CPU ili GPU.
Napravis krivu za ventilatore, isto kao sto radis u MSI Afterburner.
I napravio si od 3pin ventilatora da bude 4pin PWM (da, Argus monitor kontrolise 3pin ventilatore kao da su 4pin pwm).
Ja ovo radim vec poduze vreme, isto imam B450 Tomahawk.
Ne treba ti BIOS vise nikad za podesavanje ventilatora, staromodna i prevazidjena metoda.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    308.8 KB · Pregleda: 38
Argus je odličan...ja sam naleteo na neku akciju i ugrabio 3-godišnju licencu za 10-15$, ne sećam se...
 
Kupis ovo (ja za sebe uzeo par komada):

Nakacis 3 ventilatora na to, idealno Arctic P12/P14 value pack, moze i od 3pin.
Instaliras program Argus Monitor, izaberes da li da senzor bude CPU ili GPU.
Napravis krivu za ventilatore, isto kao sto radis u MSI Afterburner.
I napravio si od 3pin ventilatora da bude 4pin PWM (da, Argus monitor kontrolise 3pin ventilatore kao da su 4pin pwm).
Ja ovo radim vec poduze vreme, isto imam B450 Tomahawk.
Ne treba ti BIOS vise nikad za podesavanje ventilatora, staromodna i prevazidjena metoda.
Imam vec nekoliko ventilatora, svi su sa 3 pina. Ako sam razumeo nema veze sto su sa 3 pina. Taj adapter, sa tvog linka, i sa Argus Monitor programom ce mi omoguciti da kontrolisem kao da su pwm tj. bice adaptivni na osnovu temperature pa ce ubrzavati ili smanjivati obrtaje?
 
Tako je.
Samo odradi kako sam rekao pa probaj i javi, trebalo bi da funkcionise perfektno.
Mozes to probati i bez adaptera, Tomahawk ima valjda 3-4 fan headera, pa isprobaj cisto probe radi tu foru sa Argusom.
 
Nema potrebe za dodatnim software-om, sve danasnje maticne imaju software paket koji to moze.
 
Realno, bolje da nemaju.

Ja bagovitije programe od onih za upravljanje rgb-om i ventilatorima (od strane proizvođača) nisam video godinama. Posebno ove za rgb, to je bukvalno bag fest.
 
Nema potrebe za softverom. Msi bios ima i fina podesavanja brzine za ventilatore sa 3 pina.
 
Sve dok nemaš neku od B450 ne max ploča sa iole novijim biosem. Onda kreće "linux stajl" kucanja u raw formatu. :)

download.jpg
 
Nisam stigao da završim. Kao što je @dzonihsv napisao, i ja zbog skromnosti moje matične ploče msi b150m mortar, imam 2 dva takva splitera. Oni su o.k.. Ovaj Hub sam prvenstveno uzeo jer mi se jedan ventilator malo više čuje na većem broju obrtaja. Videću kako će da se ponaša u praksi.

Capture23.JPG
 
Nazad
Vrh Dno