Šta je novo?

Acer Iconia W500

zmajns

Čuven
Učlanjen(a)
09.06.2001
Poruke
1,106
Poena
650
Da li ga neko ima pa da podeli iskustvo ? Igrom slucaja treba mi bas Win7 tablet, ne nesto drugo, a tesko se odluciti koji uzeti
 
A koji su još u ponudi sem MSI Windpad W100 i Asus T101MT? :)
 
Acer Iconia W500, a bio je prosle nedelje i neki kinez, ubi me ako znam kako se zove, zaobisao sam ga odmah
 
Acer Iconia W500, a bio je prosle nedelje i neki kinez, ubi me ako znam kako se zove, zaobisao sam ga odmah
Pa osim ako ti ne treba onakva tastatura na Asus T101MT, ako ćemo njega uopšte svrstati u tablete, pre je "netvertible" :p čini mi se da je Acer W500 potpuno logičan i takoreći jedini izbor pogotovo što se u pakovanju dobija i tastatura, kvalitet izrade je sasvim OK, a Fusion C-50/60 je dosta jači od Atoma u MSI W500.
 
Imas i ono Dellovo cudo sa rotirajucim ekranom, ne mogu da se setim kako se zvase, ali ne vidim ni jedan razlog zasto bi neko uzeo pre njega nego W500. Ako bas moras da uzmes tablet sa Windowsom, deluje kao najbolji. Eventualno MSI Windpad, ako zelis da ustedis, ali ostajes sa losijim uredjajem.
 
Dellovo cudo je bas cudo, desko je ko prosecan laptop :D, mozes ubiti nekog s njim
 
Pa to, ali ni Acer nije najlaksi uredjaj, posebno kada dodas dok. Nije toliko znacajno laksi od netbooka bez doka, a tezi je sa dokom... A i koliko stabilno stoji na doku, nisam siguran, sam uredjaj je tezak, da li je tastatura dovoljna da ga drzi stabilno?

MSI je nesto laksi, ali i beznacajno jeftiniji. Kada se uzme u obzir da on nema dok, razlika tek ide na stranu Acera. Takodje, MSI ima Atom Z530, naspram Zacate procesora, a koliko sam razumeo (necu win tablet, nisam se pretrgao od citanja) i znacajno losiji ekran. Ali ne znam kakvi su po pitanju baterije, to bi morao da proveris. Jesi siguran da ti netbook ili neki supertanki laptop nije bolje resenje?
 
Pa to, ali ni Acer nije najlaksi uredjaj, posebno kada dodas dok. Nije toliko znacajno laksi od netbooka bez doka, a tezi je sa dokom... A i koliko stabilno stoji na doku, nisam siguran, sam uredjaj je tezak, da li je tastatura dovoljna da ga drzi stabilno?

MSI je nesto laksi, ali i beznacajno jeftiniji. Kada se uzme u obzir da on nema dok, razlika tek ide na stranu Acera. Takodje, MSI ima Atom Z530, naspram Zacate procesora, a koliko sam razumeo (necu win tablet, nisam se pretrgao od citanja) i znacajno losiji ekran. Ali ne znam kakvi su po pitanju baterije, to bi morao da proveris. Jesi siguran da ti netbook ili neki supertanki laptop nije bolje resenje?


2 Netbooka vec koristim, ali treba mi i tablet
 
Da li si razmatrao Fujitsu q550? Meni, bar na papiru, deluje sasvim ok za laganu upotrebu. Doduše neki korisnici su kukali na performanse. Ali, da se vratimo na temu, zašto baš tablet pod Win? Možda posle odgovora dobiješ bolje komentare.
 
Ovaj fujitsu me je potsetio na jednu veoma bitnu stavku, a to je rezolucija. Ako zelis stvarno potpuno optimizovan touch interface na Win8, treba ti rezolucija min 1366x768, sto Acer ne ispunjava... Video sam da ga je JKK pokrenuo na 1024x600, ali previse stvari jednostavno nije radilo. A nisam video ni jedan tablet na nasem trzistu koji ispunjava ovaj Microsoftov zahtev za rezoluciju. Ako ti je ovo bitna stavka, razmisli, ali Vladimir je postavio dobro pitanje, za sta ti treba? Zasto insistiras na tabletu, sta ti to donosi, tako ce biti mnogo lakse da ti odgovorimo. I da li insistiras da ga nabavis kod nas, posto je izbor i za Android tablete bolji spolja, a kamo li za win modele.
 
Da li si razmatrao Fujitsu q550? Meni, bar na papiru, deluje sasvim ok za laganu upotrebu. Doduše neki korisnici su kukali na performanse. Ali, da se vratimo na temu, zašto baš tablet pod Win? Možda posle odgovora dobiješ bolje komentare.

Da ne ulazim dublje u tematiku, potrebni su mi windows profili (user accounts) i internet explorer
 
Ne objasnjava zasto ti treba tablet. Ako ne mozes da sacekas malo (a sa najavljenim minimalnim specifikacijama za Win8, ja bih), kod nas nemas nista bolje od Acera, ili uvezi nesto na sta ces moci da nabacis Win8 kada se pojavi, valjda ga neces menjati do tada (ili do prve public bete).
 
Opet nije baš najjasnije zašto mora tablet a ne neki netbook. Da li si razmišljao o nekom Android tabletu ili iPad-u u kombinaciji sa TeamViewer-om? Na taj način odlažeš konačnu odluku do pojave Win8 tableta.
 
Nazad
Vrh Dno