Šta je novo?

Acer 7720 problem: nestao hard???

Iv@N_SD

Slavan
Učlanjen(a)
10.03.2005
Poruke
696
Poena
330
Pre par minuta mi je nestao hard! Naime, više nema particije u my computeru (ceo disk = jedna particija), u BIOS-u se ne vidi hard, u Device Menager-u takođe. U trenucima kad je "nestao" komp je bio u IDLE-u. Pošto lap ima 2x250GB, drugi hard, koji je podeljen na 2 particije i na kome se nalazi win, radi bez problema.
E sad, trenutno nisam u BG-u, tako da tek za koji dan ga nosim na servis. Ovo nije jedini problem koji sam imao (i još uvek imam) sa ovim laptopom. Pored ovoga, imam utisak i da se pregreva, radi dosta usporeno...
Ima li nade za oko 200GB podataka koji su bili na tom hardu? Ne bih želeo da ostenem bez njih kad odnesem laptop na servis. :wall: Ili su oni već izgubljeni?
Jel imate neku ideju zašto se ovo desilo? Pretpostavljam da je hard mrtav. :mad:
Imam još jedno pitanje: da li da idem kod prodavca ili direktno kod uvoznika-distributera, tj. njihov servis? Pretpostavljam da je druga opcija brža ili da idem na sigurno i prvo kod prodavca?
 
Ukoliko je disk umro, možeš slobodno da se oprostiš od podataka. Uvek možeš, na sopstvenu odgovornost i opasnost od gubljenja garancije, da isti odneseš u neku od firmi specijalizovanih za spašavanje podataka. Pitanje je samo da li su ti podaci toliko bitni i da li si spreman da platiš za njih.

Nema šta da bude nesigurno kod direktnog odlaska kod distributera. Niko te neće oterati i poslati kod prodavca.
Iz iskustva ti savetujem da odeš direktno kod uvoznika, jer radnje znaju da zadrže reklamacije po par dana pre nego što odu kod uvoznika na servis, a i tada je procedura malo duža (zbog količine robe) nego kad odneseš lično.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li su gremlini u pitanju, ali desilo se sledeće: više puta sam restartovao mašinu, proveravao u BIOS-u, device menageru... Dva sata kasnije, odradio sam Shutdown, izvadio bateriju, pokrenuo ponovo kompjuter i hard je tu! Kao da se ništa nije desilo! Svi podaci (bar na prvi pogled) su tu. Uradiću njihov backup, pa ću da probam da provalim u čemu je bio problem. Jedino što sam uradio je vađenje baterije, ali ne verujem da ovo može biti uzročnik nestanka harda. :D Probaću kasnije da vratim sve kako je bilo, čisto da se uverim da baterija nije problem. :banana: :banana: :banana:
 
Nazad
Vrh Dno