Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Oni su trenutno bas u teskom raspadu, pocelo je da se desava ono sto je bilo normalno na Telekomu pre 20 godina da ne moze da se uspostavi veza.
Okrecem broj po 5 puta..izbacuje krci..Bar mi istice ugovor uskoro da se resim ove muke...
 
Zna li neko ako raskinem postpejd ugovor i pređem na pripejd a obnovim kućni net tarifu da li mogu preko a1 aplikacije da dopunjavam kredit za moj i tuđi broj a da mi to ulazi u račun za kućni net?
 
Mozes da predjes na mocnu tarifu s tim sto ti 1TB vazi do kraja ugovorne obaveze. Odnosno mesecno imas 1024GB / broj meseci do kraja UO u proseku, naravno mozes jedan mesec da potrosis 100GB, drugi 10GB, treci 20GB, kako hoces.
Ja sam to uradio 13 meseci do isteka UO i sad imam 78.76GB mesecno u proseku do kraja UO. Cena tarife je 1499 dinara, u zoni ZB je dostupno 3GB mesecno.
Da li moze sa neo neo max da se predje na mocnu tarifu?
 
@mikiue Moraš da proveriš na prodajnom mestu, zavisi od dosta faktora, a svakako jedino se računica A1 "važi", pa je najbolje da proveriš kod njih.
 
Kao neko ko koristi deezer, spotify i tidal, mogu da kažem da je deezer možda za nijansu bolji sa kvalitetom zvuka, dok Spotify ima savršen algoritam preporuka. Meni lično najviše odgovara tidal ali to je sve subjektivno. Svakako nećeš pogrešiti sa deezerom.
a sto bi neko koristio sva 3 pomenuta servisa? izbor muzike i sadrzaja nije isti?

inace koristim Deezer od kako se pojavio kod nas. Super je.
 
a sto bi neko koristio sva 3 pomenuta servisa? izbor muzike i sadrzaja nije isti?

inace koristim Deezer od kako se pojavio kod nas. Super je.
Nije isti...male su razlike ali postoje....
Azra, album "Kad fazani lete" iz nekog razloga na Deezeru ti je onemogućeno da čuješ "Nemir i strast", dok na Spotify to možeš....
Postoje razlike i u kvalitetu zvuka, ali to je već domen za audiofile...
Inače, to što je tebi super i koristiš godinama, ne znači da i drugima to odgovara 😉
 
a sto bi neko koristio sva 3 pomenuta servisa? izbor muzike i sadrzaja nije isti?

inace koristim Deezer od kako se pojavio kod nas. Super je.
Ja sam jedno vreme koristio cak 4 (Tidal, Deezer, Spotify, Youtube Music). Pokusavao sam da se odlucim koji ima najbolje preporuke za muziku, ciji mi interfejs najvise odgovara, najbolja pretraga, itd.
Navijao sam podsvesno za Tidal zbog kvaliteta zvuka, medjutim discovery, i preporuke nisu na nivou Spotify i Yt music. A razliku u kvalitetu zvuka ne mogu da primetim preko blutut slusalica.

Dizer ionako imam preko Telenora ali nisam zadovoljan preporukama koje daje.

Spotify mi je bio je ok donekle, sa zamerkama na interfejs (nepostojanje dislajka na desktop aplikaciji) i preporuke nisu uvek po ukusu. Cesto mi je pustao pesme koje nemaju veze sa onime sto volim.

Ali ono sto me odusevilo je kako Yt music radi. Kao neko ko nije ljubitelj Guglovih servisa i Guglovih interfejsa (npr, ne volim Gmail i ne koristim ga), moram da kazem da je prvo pretraga takva da mozete traziti po recima iz pesme ili ukucate neko slovo pogresno, mozete traziti ime pevaca na srpskom (npr dzipsi kings), preporuke koje daje su fenomenalne, otkrivam novu muziku bolje nego na drugim servisima, interfejs je po meni najbolje osmisljen gde se svajpovanjem gore-dole seta izmedju plejliste/pesme koja ide/lyrics. Pa onda dupli tap za 10 sekundi napred...
Jednostavno, najfluidnije iskustvo. Tek kada se vratim na Spotifaj vidim koliko mi znaci ovo svajpovanje. Na Spotifaju, Dizeru i ostalima se mora tapkati po interfejsu.

Eto, za mene iznenadjenje, stvarno sam zeleo da koristim neki drugi servis jer sam bio ubedjen da su bolji ali me je Yt music svaki put razuverio.
Sto se tice kvaliteta zvuka on nudi 256kbps AAC za koji kazu da cak bolje zvuci od Spotifajevih 320kbps ogg. Ali to se ionako ne primecuje preko Blutut slusaluca ili na muzickoj liniji.

Sve servise sam koristio mesecima i godinama (Tidal najkrace - 3 meseca), cak sam plejliste sinhronizovao da dam svakome istu sansu za preporuke.
 
Vec 10 dana ne mogu da platim racun online, ima li jos neko takav problem?

Initial server error, see logs
 
Ja probao malopre, ista poruka.
Mada sam ja prvo posumnjao na Intesa Mastercard, ali biće da je probelm do A1 procesora naplate.
 
Ja probao malopre, ista poruka.
Mada sam ja prvo posumnjao na Intesa Mastercard, ali biće da je probelm do A1 procesora naplate.
Ja sam uspeo iz nekoliko pokusaja preko chroma na mobilnom, tako što sam prebacio na desktop mode i plaćanje je prošlo. Nakon toga sam otišao u poslovnicu i podneo zahtev za raskid ugovora koji mi ionako ističe 28.08 :D
 
Na a1 sajtu se pojavio mi 11 lite 5g koji je na rate negde oko 28 800 a na kp min 320e nov. I po dostupnim bojama bih rekla da je 5g model. Uz intarifu je rata 2 700din.
 
Uz intarifu mi 11 lite 5g izadje posle 2 godine ugovora 65 hiljada dinara.

Operateri kao da se takmice ko ce da ima goru ponudu cena.
 
Jel' to skupo, po tebi?
Nije u odnosu na druge operatere. Mislim ko baš hoće telefon uz paket ovo je ok ponuda. Odavno mi se ne isplati da uzimam telefone preko njih. Ali sestra npr hoće telefon uz paket + treba joj brzo punjenje + lagan model. Samo mi je malo nelogično da je po toj ceni 5g model. Na sajtu je 25 000 i nešto u kešu a 320e na kp. Da oni nisu malo pobrkali 4g i 5g modele?
 
Nisu oni krivi nego ljudi koji kupuju :)
Zakon ponude i traznje. A vecina ljudi ne gleda to tako, 65k za dve godine, nego samo vide 2.5k mesecno - super, jeftino, moze.
 
Pa nije baš, od ukupne cene 64800 treba oduzeti cenu pretplate koju bi ionako plaćao, to je za intarifu 1000 rsd bez UO, znači neto cena telefona na rate bi bila 40800, što je nešto skuplje nego na KP.
Mene sekira black crush da ne zapadne, ili nešto slično, jel ima primera preko A1 5g takvih?
 
Uz intarifu mi 11 lite 5g izadje posle 2 godine ugovora 65 hiljada dinara.

Operateri kao da se takmice ko ce da ima goru ponudu cena.
Loša ti ta računica. Ako koristiš tu tarifu, svakako plaćaš mesečno 1000 dinara, tj. 24000 za dve godine, a telefon je onda 40 800 dinara, što izađe 347 evra. Znači malo skuplji nego na oglasima, ali imaš mogućnost da plaćaš na rate 2 godine.

Edit: Preteče ma nagard
 
Poslednja izmena:
Bukvalno niko nikad ne racuna cenu preplate sto mi je fascinantno, gledam i svoje okruzenje. Svi samo: - brate moj imaju Madjari, KP, itd. pljackaju nas.
 
Pa uglavnom nas i pljačkaju, ali ponekad se desi situacija kao sa ovom ponudom u A1, gde Mi 11 lite 5g nije mnogo skuplji nego kod mađara. Drugi telefoni su im uglavnom skuplji stotinak evra, nego na oglasima.
 
Imas li pravo na garanciju kod Madjara, odnosno da li mozes da reklamiras u Srbiji ili moras da ides u Segedin?
 
Uz omorika 1 u mts-u 3400din, u telenoru uz go data + 3750. Ako ne računamo one koji uzimaju za keš na kp šta je najisplativije?
 
Imas li pravo na garanciju kod Madjara, odnosno da li mozes da reklamiras u Srbiji ili moras da ides u Segedin?
Pošalješ tome od koga si kupio, pa on nosi u Segedin. Isto kao što bi odneo telefon kod provajdera, pa oni nose u ovlašćeni servis. A kakvi su ovlašćeni servisi kod nas, veća je šansa da ti Mađari povoljno reše reklamaciju, nego naši. A i brže će da ti reše reklamaciju, nego naši servisi.
 
Evo Blackshark 4 uz Intarifu 24×4082 je 97968-24000(za pretplatu)= 73968 din..sto je nekih 620€, slicna cena je i na KP.
Ne znam da li imaju neki bolji dil sa Xiaomi-em ili su ovo izuzeci.
 
Uz omorika 1 u mts-u 3400din, u telenoru uz go data + 3750. Ako ne računamo one koji uzimaju za keš na kp šta je najisplativije?
Pa uz intarifu 2700 u A1, stvar je jasna. Jedino ne znam da li mint green ili crnu da uzmem. Sutra idem prvo da ga ipak uzmem u ruku, da vidim kako leži, tako da može da se desi da oglasim popodne Mi9T, valjda je doledan naslednik.
 
Nazad
Vrh Dno