Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Ja sam na sred UO besplatno prešao sa NEO2 na Moćnu tarifu - placam 1500 dinara i imam 1TB do kraja UO - odnosno ~78GB mesečno u proseku :)
 
Priča se o prelasku kada si bez UO. U toku UO možeš na cenovno veću tarifu bilo kada a posle 3 meseca možeš nazad na originalnu tarifu ili na manju uz plaćanje neke naknadne.
 
Jel neko uspeo da dobije korisnički servis? Ne uspevam u tome već danima...
Interesuje me kako bi mi obračunali penale za raskid UO..Naime pod obavezom sam do decembra 2022,imam rate za telefon koje su po 1000 din.Kako bi mi obračunali naknadu? Pa ako neko zna neka napiše.
Prinuđen sam da pređem,mreža se raspada,nedostupan sam,pa i kada razgovoram razgovor secka,druga strana me ne čuje,ja nju....Ne znam stvarno šta da radim,mreža je bukvalno neupotrebljiva,težak raspad sistema
 
Pa zato što je na sred UO, a dobio je ceo TB kao da je na početku.
 
Da li je neko uspeo da u A1 mrezi izboksuje bolje uslove nakon isteka ugovorne obaveze, nakon podnetog zahteva za prenos broja u drugu mrezu?
Tipa kao sto MTS daje 50GB mesecno uz Omoriku 1 nakon podnetog zahteva za prenos broja.
 
NE!
 
Da li je neko uspeo da u A1 mrezi izboksuje bolje uslove nakon isteka ugovorne obaveze, nakon podnetog zahteva za prenos broja u drugu mrezu?
Tipa kao sto MTS daje 50GB mesecno uz Omoriku 1 nakon podnetog zahteva za prenos broja.
Moja supruga je uspela da izboksuje bolje uslove, podnela je zahtev za prelazak u mts i pri kraju cuvenog obracunskog perioda pozvali je i ponudili da ostane na neo 2 za 999 din. Doduse ovo je bilo septembra 2019 god. verovatno sad od toga nema nista.
 
A onda su 6 meseci kasnije vratili u redovnu ponudu taj neo2 za tih istih 999 dinara.

BTW, i ja sam neki dan isto prešao na moćnu tarifu (baš sa neo2) i 'ladno dobio ceo 1TB a uo mi ističe u avgustu 2022.
 
Greska u kucanju neo 3 je paket ali to generalno ne menja nista. Videcu ovog septembra da li ce joj ponuditi nesto ali cisto sumnjam da hoce.
 
Jel neko uspeo da dobije korisnički servis? Ne uspevam u tome već danima...
Interesuje me kako bi mi obračunali penale za raskid UO..Naime pod obavezom sam do decembra 2022,imam rate za telefon koje su po 1000 din.Kako bi mi obračunali naknadu? Pa ako neko zna neka napiše.
Prinuđen sam da pređem,mreža se raspada,nedostupan sam,pa i kada razgovoram razgovor secka,druga strana me ne čuje,ja nju....Ne znam stvarno šta da radim,mreža je bukvalno neupotrebljiva,težak raspad sistema
Ma kao sto rece gore kolega, kakvi, A1 radi ko bombona, i to je tacno, bombone ne salju signal.
Prijatelju, sta se obracunava prilikom prevremenog raskida ugovora ja ne znam, nisu zeleli nista drugo da kazu osim, trenutno je za vas to najpovoljnije obacunavanje onoga sto treba da platite. Kad sam pitao, a sta je to obracunato tacno, izbegavali su direktan odgovor i "vrteli" neku pricu koje se vise iskreno i ne secam. Sve u svemu, ja sam na kraju odustao od raskida, prebacio broj postepeno na sekundarni i presao u drugu mrezu. Konkretno Telenor, i progledao. To sa placanjem, preostalih pretplata, uopste ne razumem, i nadam se da ce neko uskoro to ukinuti, kod svih operatera, ok je i normalno isplatiti uredjaj po punoj ceni ako si uzeo. Ovo sa pretplatama nema logike, placam uslugu koju i ne koristim.
Sto se tice usluge, ja sam ih ponovo kontaktirao, objasnio sam da broj ispada iz mreze prilikom slanja sms u 100% slucaja, objasnio da sam nedostupan, zauzet ili uopste nema konekcije kada me zovu, i prosledili su tehnickoj sluzbi opet.
Po meni, mnogo je ljudi koji se zale na isto u A1 i trebalo bi se organizovati i pustiti kolektivnu tuzbu. Lako je miriti se konstantno sa najgorim uslugama i samo ponavljati sebi ima i gore. Ne radi se ovde samo o A1, uopsteno pricam.
 
To sa placanjem, preostalih pretplata, uopste ne razumem, i nadam se da ce neko uskoro to ukinuti, kod svih operatera, ok je i normalno isplatiti uredjaj po punoj ceni ako si uzeo. Ovo sa pretplatama nema logike, placam uslugu koju i ne koristim.
Pa da si ih pustio da ti obračunaju a ne da te šalteruše plaše sa tim pričama, video bi da se obračuvana:
1) zbir preostalih pretplata do isteka UO; ILI
2) zbir svih popusta koje je korisnik imao na osnovu UO pomnoženo sa dužinom korišćenja usluga u okviru aktivnog ugovora
(povoljnija opcija za korisnika)

Ako si uzeo telefon po opciji 2 računa ti se maloprodajna cena telefona na dan kupovine umanjena za rate koje si već platio - ako ih je bilo, i eventualno nekih 200-400 dinara mesečno ako si imao promo dodatke koje su ti kao "poklonili" mada ako si otišao u prodavnicu i zaključio ugovor uz telefon imao si standardnu ponudu.

Dakle, kad se uzme telefon uz paket, korisnik nema nikakvih popusta osim činjenice da je dobio telefon po povlašćenoj ceni.
 
Pa da si ih pustio da ti obračunaju a ne da te šalteruše plaše sa tim pričama, video bi da se obračuvana:
1) zbir preostalih pretplata do isteka UO; ILI
2) zbir svih popusta koje je korisnik imao na osnovu UO pomnoženo sa dužinom korišćenja usluga u okviru aktivnog ugovora
(povoljnija opcija za korisnika)

Ako si uzeo telefon po opciji 2 računa ti se maloprodajna cena telefona na dan kupovine umanjena za rate koje si već platio - ako ih je bilo, i eventualno nekih 200-400 dinara mesečno ako si imao promo dodatke koje su ti kao "poklonili" mada ako si otišao u prodavnicu i zaključio ugovor uz telefon imao si standardnu ponudu.

Dakle, kad se uzme telefon uz paket, korisnik nema nikakvih popusta osim činjenice da je dobio telefon po povlašćenoj ceni.
Prijatelju, znam ja to sve. Problem je sto oni ne znaju sta i koliko trebaju da obracunaju. Prvo sam dobio info da je iznos koji treba da uplatim oko 7000 ( ne secam se tacne cifre), kada sam ih pitao da li je to tacna cifra, jer se nije uklapala, bila je preniska, 2x su mi odgovarali sa da, da bi po 3x se izvinjavali i rekli da je "sistem pogresio" i obracunao manje i da dugujem oko 12000 ako raskinem ugovor. Kazem, nisu zeleli da objasne sta su tacno naplatili, stavka po stavku. I jedna i druga cifra se ne uklapaju sa onim sto ti i ja mislimo da se obracunava. I ja sam tako mislio.
Kao pravnik, sa dobrim iskustvom, mogu samo da ti kazem, da ono sto pise u zakonu i doneto je kao zakon nije uvek i narealnija opcija. Tako da, ono sto oni zele da naplate, a ti pominjes, poklon dodatke, a koje sami dodeljuju nemaju prava dodatno da naplacuju i svaki pravni sistem bi to oborio. Takodje, citam stranu pre ili nekoliko strana pre, da naplacuju cak i ove poklon dodatke koji su sami ispromovisali sa rebrendiranjem A1. Da slucajno sam se odlucio da na kraju i raskinem i da mi neko spomene da treba da platim dodatno te A1 poklon dodatke dobrodoslice, ganjao bih ih pred Strazburom ako treba. Ovo ne vazi samo za A1, pricam uopsteno, za sve koji bi tako nesto od operatera.
 
... jel free da ti promene broj ako je slobodan?
 
u medjuvremenu procitao na sajtu da je free videcmo sutra, dinar ne dam :)

 
Mene je spasila ova promocija do kraja godine u A1 50gb mesecno, tako da sad svaki mesece imam ukupno 75gb interneta, i to mogu da pohvalim brzinu i kako radi.
 
^ mislim da je telenor povoljniji...
 
Jel iko uplacivao avansno?
Nosim se mislju da uplatim za par meseci avans, pa ne znam jel moguce?!
A mreza se definitivno raspala.
Sto se otkupa ugovora tice, pisal sam svoje iskustvo od skoro, da be pisem ponovo sve, elem prave se ludi i glupi i barataju cifrom do koje je nemoguce doci prostom racunicom...
 
Za zaposlene u a1 je 14x3600 din = 62400...
Kada ih pitas kako, kazu pa Vama nije pretplata 3600 din (cena paketa iz ugovora) vec u stvari puna cena od 5600 i onda ispada 14x5600=62400....
A mreza nas zez, ne jer su krs, nego jer je naredjenje sa vrha da mts mora biti bolji...
Info iz poslovnice...
Samo da mi istekne ugivor, pa da ih oteram tamo gde treba
 
ti bi odmah da prekines ugovor i predjes?
mesecno placas 3600 a puna cena bez popusta je kao 5600? i do sada ti je proslo 10 meseci ugovora?

Pa po zakonu kako je receno (a mislim da ne gresim 99%) imas dve opcije
1. da im odmah isplatis svih 14 meseci unapred po 3600 din i onda mozes da odmah predjes na drugu mrezu
2. da im platis razliku izmedju pune i "povlascene cene koju si ti imao za 10 meseci proteklih a to je (5600-3600) x 10... i isto mozes da predjes

i to imas pravo ako se na varam da biras ti opciju od ove dve koja ti je povoljnija (za tebe opcija 2 svakako)?

sad uvek ti prekidi pitanje koliko se isplate i dal bas zaista moras ili u afektu to radis..jer tu bacas pare svakako. najbolje izgurati ugovor do kraja, platiti sve ali to i koristiti pa onda preci.....
 
Izvinjavam se za off topic. Dobio sam poziv sa nepoznatog broja iz inostranstva pa sam pozvao korisnički servis i posle dugog čekanja javio mi se njihov agent kojeg sam pitao za taj broj a dobio sam povratnu informaciju da je u pitanju broj sa fiksne mreže i da nemaju nikakve detaljnije informacije. Budite oprezni da vam ne stignu veliki računi.
 
Poslednja izmena:
ti bi odmah da prekines ugovor i predjes?
mesecno placas 3600 a puna cena bez popusta je kao 5600? i do sada ti je proslo 10 meseci ugovora?

Pa po zakonu kako je receno (a mislim da ne gresim 99%) imas dve opcije
1. da im odmah isplatis svih 14 meseci unapred po 3600 din i onda mozes da odmah predjes na drugu mrezu
2. da im platis razliku izmedju pune i "povlascene cene koju si ti imao za 10 meseci proteklih a to je (5600-3600) x 10... i isto mozes da predjes

i to imas pravo ako se na varam da biras ti opciju od ove dve koja ti je povoljnija (za tebe opcija 2 svakako)?

sad uvek ti prekidi pitanje koliko se isplate i dal bas zaista moras ili u afektu to radis..jer tu bacas pare svakako. najbolje izgurati ugovor do kraja, platiti sve ali to i koristiti pa onda preci.....
Da, to bi trebalo da je tako ali:
1. Ugovor mi je bio 24+2, pa bih imao da platim 12 meseci razlike u pretplati, plus sam uzeo telefon, pa bih imao da platim razliku izmedju mp cene i onoga sto sam platio u kesu kada sam ga uzeo.
2. Oni racunaju da se kao penal placa i 1gb koji su davali za online ugovor....

A vise nije afekt, nego je usluga kriminalno losa.... U normalnoj zemlji bi raskinuo ugovor bez penala jer oni ne pruzaju adekvatnu uslugu...

Na kraju sam uplatio 11 pretplata avansno, a ako popizdim dodacu jos i otkupicu ugovor.
Plan je, ako izdrzim, da cim bude moglo, potpisem novi ugovor, bez tel, na najnizem paketu i odmah ga otkupim
 
Da, to bi trebalo da je tako ali:
1. Ugovor mi je bio 24+2, pa bih imao da platim 12 meseci razlike u pretplati, plus sam uzeo telefon, pa bih imao da platim razliku izmedju mp cene i onoga sto sam platio u kesu kada sam ga uzeo.
2. Oni racunaju da se kao penal placa i 1gb koji su davali za online ugovor....

A vise nije afekt, nego je usluga kriminalno losa.... U normalnoj zemlji bi raskinuo ugovor bez penala jer oni ne pruzaju adekvatnu uslugu...

Na kraju sam uplatio 11 pretplata avansno, a ako popizdim dodacu jos i otkupicu ugovor.
Plan je, ako izdrzim, da cim bude moglo, potpisem novi ugovor, bez tel, na najnizem paketu i odmah ga otkupim
Zar zakon nije takav da nemaju prava da ti naplate zaostale obaveze ako raskineš ugovor pre njegovog isteka? A što se tvog nezadovoljstva tiče potpuno te razumem jer sam imao sličan slučaj pre dosta godina gde se na kraju ispostavilo da su uređaji (ruteri) bili neadekvatni pa sam kvalitetnu uslugu dobio tek onda kada su mi dali uređaj sa koijim je internet radio kako treba.
 
Zar zakon nije takav da nemaju prava da ti naplate zaostale obaveze ako raskineš ugovor pre njegovog isteka? A što se tvog nezadovoljstva tiče potpuno te razumem jer sam imao sličan slučaj pre dosta godina gde se na kraju ispostavilo da su uređaji (ruteri) bili neadekvatni pa sam kvalitetnu uslugu dobio tek onda kada su mi dali uređaj sa koijim je internet radio kako treba.
Zakon je takav da moras da platis i tu se gleda povoljnija varijanta za korisnika, aliiii
Ova racunica koju mi salju sms porukom, nije rasclanjena i nece da je rasclane, pa da znam kako su dosli do ovog iznosa....
Pri tome, isti iznos je bio i fazon pre dva meseca... Dakle hebucku me malo oni, ali ce ostati bez korisnika...
 
Ako znaš gde možeš da dobiješ besplatni pravni savet to bi bilo odlično. Da li si pokušao da kontaktiraš zaštitnika potrošača?
 
Da, to bi trebalo da je tako ali:
1. Ugovor mi je bio 24+2, pa bih imao da platim 12 meseci razlike u pretplati, plus sam uzeo telefon, pa bih imao da platim razliku izmedju mp cene i onoga sto sam platio u kesu kada sam ga uzeo.
2. Oni racunaju da se kao penal placa i 1gb koji su davali za online ugovor....

A vise nije afekt, nego je usluga kriminalno losa.... U normalnoj zemlji bi raskinuo ugovor bez penala jer oni ne pruzaju adekvatnu uslugu...

Na kraju sam uplatio 11 pretplata avansno, a ako popizdim dodacu jos i otkupicu ugovor.
Plan je, ako izdrzim, da cim bude moglo, potpisem novi ugovor, bez tel, na najnizem paketu i odmah ga otkupim

jasno.sa telefonom po povlascenoj ceni i sa gratis 1gb to je bas zajebano sve. onda sacekaj lepo da istekne ugovorno obaveza i onda predjes... a ovo za 1gb nazalost jeste lako da dokazu da su u pravu. da nisi zeleo taj gratis mogao si u poslovnici da uzmes bez tog gratis 1gb..opet jasno niko ne sklapa ugovor uz ocekivanje da ce da ga raskine jer je usluga losa....
 
Raskid zbog lose usluge je besplatan a prevremena otplata se ne radi preko telefona/sms poruka
 
Nazad
Vrh Dno