Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Upravo je to stvar, da ne mozes da potpises na dve godine i ne razmisljas o tome. Nije paket namenjen toj svrsi.

U odgovoru VIPa vidim da su rekli da mogu da zabrane koriscenje deljenja ALI verujem da im je opcija i da stave limit na samoj kartici iako je u telefonu, ukoliko protumace da korisnik "zloupotrebljava" internet.
 
Pored postojećeg paketa koji imam za sebe Neo5 sa telefonom... uzeo sam još jedan paket na 2 god za majku na moje ime na 1200 din na najjeftiniji Neo pre nekoliko meseci.... e sad vidim da je u međuvremenu Vip izbacio tarifu 65+ na 850 dinara pretplate..... da li postoji mogućnost da nekako prebacim broj i paket na njeno ime i koji bi bio postupak?

Konkretno me interesuje kako da odradim a da zadržimo isti broj, znači da li da prvo raskinem UO i da li se plaćaju penali, nemam tel uz taj broj..... i kako da prenesem vlasništvo ako je moguće na majku da aktivira tu tarifu?
 
Koliko meseci si imao pretplatu X (puna cena paketa - cena sa popustom) su penali u tom slucaju.
Neka me neko ispravi ako gresim.
 
U vezi neo neo max.

Jutros se igram tako što sam ubacio karticu iz vikend neta da proverim brzine i na telefonu ide baš fino (računam da je radnim danima prepolovljena brzina ali meni je i to dovoljno) i download je (direktno i preko torenta):

cjsYnqC.jpg


Sa druge strane, kada uključim hotspot laptop se muči sa brzinom, šta može da bude problem?

 
Zagušenja na tom kanalu za wireless. Može biti problem ako si u zgradi gde ima puno rutera. Koliko je daleko laptop od telefona?

Može biti i da tehnički wireless hotspot adapter u telefonu ima neku max brzinu koju može da iznese?
 
U zgradi ima mnogo rutera. Brzina je jako slična bilo da telefon odaljim par metara ili stavim pored laptopa.

Na mobilnom speedtest ne pada ispod 50/50.

WIFi ima stadnard: 802.11 b/g/n
 
Slično je i kod mene. Uvek mi je na telefonu najbrži njegov 4g internet. Kada je telefon na Wirelesu (100/8Mbps) nikad nije ta brzina. U nekim zabačenim delovima stana bude i 1-2Mbps. Takođe, laptop mi je na LAN kablu, jer ni na njemu nikad nije puna brzina.

Da sumiram, na osnovu mog iskustva, to je tako.
 
Gde se u ovoj novoj VIPovoj aplikaciji moze videti stanje preostalih minuta, poruka, internet saobracaja.... ?
 
To je stara aplikacija, u Novoj je boze ti sacuvaj i sakloni, nema nigde, bar ja nisam nasao, a mislim da sam svuda usao, onaj ko ih je oladio za sajt uspeo je i da ih namagarci i za Novu app
Mislio sam da su stavili bar ovde gde pise stanje al nije.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210222-172819_Moj Vip.jpg
    Screenshot_20210222-172819_Moj Vip.jpg
    99.7 KB · Pregleda: 54
Sad sam proverio na zeninom tel. i kod nje ima, tako je kao kod tebe, samo kod mene nema, pokusacu da obrisem pa ponovo da instaliram.
 
VIP je postao smece od mreze u Beogradu, poslednjih mesec dana non stop puca veza, ili uopste ne cujem sagovornika, sad sam bas izgoreo kad sam pricao, 3 puta pukne veza u roku od 5 minuta.....za botove VIPa, oba sagovornika su u BGu, promenjena 2 telefona u poslednjih mesec dana, problem je na vise lokacija u BGu.
 
VIP je postao smece od mreze u Beogradu, poslednjih mesec dana non stop puca veza, ili uopste ne cujem sagovornika, sad sam bas izgoreo kad sam pricao, 3 puta pukne veza u roku od 5 minuta.....za botove VIPa, oba sagovornika su u BGu, promenjena 2 telefona u poslednjih mesec dana, problem je na vise lokacija u BGu.
Jedino nisi promenio SIM karticu :D
Ne znam, ja sam u BGD i ima nas cetvoro u VIP-u i radi bez greske sve.
Nisam VIP bot... imam i telekonj i telenor cisto da odmah kazem :p
 
VIP je postao smece od mreze u Beogradu, poslednjih mesec dana non stop puca veza, ili uopste ne cujem sagovornika, sad sam bas izgoreo kad sam pricao, 3 puta pukne veza u roku od 5 minuta.....za botove VIPa, oba sagovornika su u BGu, promenjena 2 telefona u poslednjih mesec dana, problem je na vise lokacija u BGu.
Zato sam ja pobegao i pre vremena odkupio zadnjih 5 meseci samo da ih ne gledam kostalo me ali sam sad srecan sto nisam vise kod njih.
 
Jedino nisi promenio SIM karticu :D
Ne znam, ja sam u BGD i ima nas cetvoro u VIP-u i radi bez greske sve.
Nisam VIP bot... imam i telekonj i telenor cisto da odmah kazem :p
Sim karticu sam promenio pre 2 godine, ovo je pocelo u poslednjih mesec dana, nema pravila da li pricam sa sagovornikom iz VIP, Telenora, MTSa....pricas i samo odjednom u toku razgovora prekid, nista se ne cuje, pa se nastavi razgovor, sagovornik se ispricao sam sa sobom, ili tisina i nema nastavka, prekinem pa zovi opet.
 
Nisi jedini... Uopšte puno ne pričam i kad moram 5x da naxovem ženu da bih minut razgovarao ne znam šta da kažem. Ona se sprema na prelazak prva po isteku ugovora, pa ću i ja kad dođe vreme. Plaćam 1000din za prosecmo 1,5GB i 100min razgovora i nisu u stanju da me ispoštuju. Eto im ovi što bi da torentuju za 2000 din
 
^

U pitanju je samo telefon.

Uvek su manje brzine kada je telefon wifi hotspot i deli internet drugim uređajima. To je naročito izraženo na starijim i slabijim telefonima (naročito onim nemaju mogućnost wifi emitovanja na 5 GHz), mada po nekim mojim iskustvima razlike nisu veće od 10-20%.

Moralo bi tokom bilo kakvog merenja i poređenja znati kakav je 4G signal. Da li se promeni bazna stanica, agregacija ili drugi parametri (RSRQ, RSRP, RSSI, SINR).

Tek onda se može razmišljati da li Vip obara prioritete uređajima koji su wifi hotspot.
 
Vikend net i Telenor postpaid kartica.
Uređaji: mobilni - podržava 4g+, tablet - podržava 4g+ i mifi - podržava samo 4g.
Isto mesto merenja, ista stanica, mobilni i tablet imaju skoro duplo veće brzine.
Takođe, komšija na kućnom netu, problem sa brzinom dok je imao samo 4g ruter. Kako se pre par godina pojavio kod vipa ruter koji podržava 4g+, odmah ga je uzeo i dobio veću brzinu.
Probajte i testirajte, videćete da 4g+ pravi veliku razliku u odnosu na samo 4g.
 
Pre polemisanja oko obaranja prioriteta za hotspot, poželjno je povezati telefon sa računarom preko USB kabla i koristiti USB tethering. Ako tada dobijete punu brzinu, znaćete uzrok - WiFi na 2.4GHz sa 20 MHz širinom kanala bez MIMO na lokacijama gde nema okolnih mreža postiže do 50 Mbps a gde ima mreža (npr. stambene zgrade) postiže oko 20-25 Mbps. Naravno, ako se porede telefon i modem, treba uzeti u obzir da većina modema nema 4G+, neki stari USB modemi nemaju MIMO, a većina telefona ima, i svi telefoni iznad 200€ u poslednje 2 godine imaju 3CA tj. mogu da koriste 3 ćelije, a istovremeno podržavaju i MIMO što znači da za svaku od tih ćelija imaju po 2 prostorna "toka" (stream).
 
Malopre bio u vip i nova ponuda 2099 din 15gb neta i neo paket sa Xiaomi 9t 4/64 ali u katalogu piše kod njih 6000mAh, da li je i pitanju greška ili namerna obmana kupaca? Na svim recenzijama telefona vidim da ima 4 i 6gb rama, ali samo 4000mAh bateriju.... ko greši?
 
SS01
Juče, (oko 14h) proverim stanje iz nove aplikacije, imam 145MB preostalo, a napravio minus 1357rsd. Pozovem CC, ona proveri i kaže, da..tako je,ušli ste u minus. Pitam,ok..ali kako kada imam 145MB preostalih, ona kaže da nije aplikacija odradila refresh/update.
Ok, isključim data, sačekam par sati, ulogujem se ponovo u VIP , NOVU :eek:, aplikaciju..

SS 02
..ovog puta nema prikaza da sam ušao u minus..stanje 123MB preostalo..(ponovo isključim data saobraćaj).

SS03
Oko 22h se ulogujem, ušao u minus 1551rsd, 112MB preostalo.

Inače, presek stanja je bio noćas u 00h.
 

Prilozi

  • 01.jpeg
    01.jpeg
    89.5 KB · Pregleda: 16
  • 02.jpeg
    02.jpeg
    85.6 KB · Pregleda: 16
  • 03.jpeg
    03.jpeg
    88 KB · Pregleda: 14
Koji je paket u pitanju?
 
Mislio sam da imaš neograničen net.
 
Nazad
Vrh Dno