Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

^carski

Meni Yettel račun za septembar isporučio 1.10. u visini od 23xx dinara. (sa popustim je bio oko 13xx neki dinar, stari Total 5 ako se ne varam)

Pitam ih : Ugovor je bio zaključno sa 29.9. a vi naplatili ceo mesec po višoj.
Yettel odgovor: Tako je sa svima u poslenjem mesecu.
Ja pitam: Ugovorena cena je na 24 meseca. Zašto bi taj 24. bio drugačiji?
Yettel: Da ali tako je svima...

Platio sam ga čim je stigao, trebalo obnoviti ugovor. Sad ću da se ih cimam za tih 1.000 dinara. , makar i RATEL umešao , jer je meni to dosta kad konvertujem u pivo. 🍻
imam i ovu situaciju, provericu kako su mi naplatili prvi mesec, ako je ugovor sklopljen 21.09.2021. i naplaceno proporcionalno za 10 dana za taj mesec sa popustom, mora onda i za poslednji mesec da vazi popust na 21. dan
 
Koliko shvatam, otac i nema mogućnost interneta van Vibera?
Tako bi trebalo, ali koliko sam ja njega razumeo njemu je skroz prestao da radi net uključujući i viber, a piše i da je potrošio minute. Pitaću ga da mi pošalje račun kad stigne. Nažalost daleko sam od Srbije, pa ne mogu ništa da proverim na licu mesta.
 
Jel ovo dobar telefon i dobra ponuda za 2 500?
 
^carski

Meni Yettel račun za septembar isporučio 1.10. u visini od 23xx dinara. (sa popustim je bio oko 13xx neki dinar, stari Total 5 ako se ne varam)

Pitam ih : Ugovor je bio zaključno sa 29.9. a vi naplatili ceo mesec po višoj.
Yettel odgovor: Tako je sa svima u poslenjem mesecu.
Ja pitam: Ugovorena cena je na 24 meseca. Zašto bi taj 24. bio drugačiji?
Yettel: Da ali tako je svima...

Platio sam ga čim je stigao, trebalo obnoviti ugovor. Sad ću da se ih cimam za tih 1.000 dinara. , makar i RATEL umešao , jer je meni to dosta kad konvertujem u pivo. 🍻
Dok se neko ne digne u vazduh u poslovnici, neće biti bolje.
 
u ponudi je neo neo tarifa sa neogranicenim internetom i novinom od 50 gb za hotspot, istice mi ugovor, da li im vredi traziti dodatni opust po nekom osnovu? koristio sam skoro dve godine neo neo max i bio sam zadovoljan (uhvatio sam promociju za 2000 din bez telefona )
 
Nista te ne kosta da probas da izboksujes malo povoljnije uslove.
 
Dok mts daje ovih 25 TB. Poprilično dobar osnov za pregovore. A mts poprilično ima kapacitet za bilo šta. Tako da ako i predjes. Isto dodje. Meni lično sve tri mreže isto dodju... Ionako ne koristim nista osim interkonekcije. Nemam nijedan servis da mi treba od operatera
 
Juče odem da reklamiram telefon uzet u januaru, i izdaju mi papir da je telefon predat uz tragove korišćenja. Pitam ja radnicu tamo, da mi nađe tragove korišćenja, zagleda ona, zagleda i nema. Znam da oni svaki telefon koji je bio u upotrebi tako klasifikuju al isto tako mogu da ga vrate sa ogrebotina a i kažu da su to tragovi korišćenja.
 
To ide standardno ali trazis u napomeni gde je opis kvara i sl. da napisu da nema vidljivih ostecenja/tragova
 
Da li je korigovala ili si prihvatio?
Ostalo je tako jer je telefon realno korišćen ali u napomeni nema da postoje vidljive ogrebotine i slično al nema ni da je perfektan. BTW kažu da im je takva procedura. Nisam insistirao da upišu da je bez tragova korišćenja. Tražio sam da ga pošalju u servis u originalnj foliji i pakovanju u kojem je došao al ni na to ne pristaju, imaju oni svoja pakovanja kad šalju na reklamacije, kapiram neke kesice.
 
u ponudi je neo neo tarifa sa neogranicenim internetom i novinom od 50 gb za hotspot, istice mi ugovor, da li im vredi traziti dodatni opust po nekom osnovu? koristio sam skoro dve godine neo neo max i bio sam zadovoljan (uhvatio sam promociju za 2000 din bez telefona )
kako funkcionise tih 50GB za hotspot? daju dodatnu karticu i neki mifi ruter?
 
Nisam bio precizan :) imam neo neo max od ranije i drzim hotspot na telefonu bez ikakvih ogranicenja.. iz ovoga shvatam da daju dodatnih 50GB za hotspot (ne kapiram kako) ili da su hotspot ogranicili na 50GB protoka (nisam ni znao da je to moguce pratiti na androidu, a ne kapiram ni kako oni to razdvajaju, kad ce sav saobracaj ka njima ici preko iste IP adrese - koju ima telefon koji je hotspot).
 
Nisam bio precizan :) imam neo neo max od ranije i drzim hotspot na telefonu bez ikakvih ogranicenja.. iz ovoga shvatam da daju dodatnih 50GB za hotspot (ne kapiram kako) ili da su hotspot ogranicili na 50GB protoka (nisam ni znao da je to moguce pratiti na androidu, a ne kapiram ni kako oni to razdvajaju, kad ce sav saobracaj ka njima ici preko iste IP adrese - koju ima telefon koji je hotspot).
Baš tako, sada su stavili cifru od 50 GB protoka za hotspot. I do sada je postojalo "ograničenje" na Neo Neo Max koje kaže da preko hotspota možeš da trošiš samo onoliko koliko trošiš preko telefona, mada nisam siguran koliko su to stvarno sprovodili u delo (možda samo u nekim ekstremnim slučajevima, ja to nikada nisam iskusio). Čim su dali cifru, kontam da mogu da razdvoje šta je preko hotspota, a šta preko telefona.
 
Pisano je vec negde kako je moguce da oni provere sta je troseno preko hotspota a sta preko samog telefona... Ja sam i dalje na NEO NEO Max-u i nisam nikad imao problema, prosli mesec sam potrosio 155GB. Ne znam koliko je tacno otislo na hotspot ali trecina sigurno, ako ne i vise.
 
Nisam bio precizan :) imam neo neo max od ranije i drzim hotspot na telefonu bez ikakvih ogranicenja.. iz ovoga shvatam da daju dodatnih 50GB za hotspot (ne kapiram kako) ili da su hotspot ogranicili na 50GB protoka (nisam ni znao da je to moguce pratiti na androidu, a ne kapiram ni kako oni to razdvajaju, kad ce sav saobracaj ka njima ici preko iste IP adrese - koju ima telefon koji je hotspot).
IP protokol ima jedno polje u headeru koje se zove TTL, iliti time to live. To polje na androidu krece od 64 cini mi se, i smanjuje se za 1 pri svakom prolasku kroz sledeci ruter.
Dakle, kad ti pustis hotspot nekome, taj neko sa svog telefona salje paket sa TTLom 64, on prolazi kroz tvoj telefon i smanjuje se vrednost na 63 i zatim ide na baznu stanicu - paket koji dolazi direktno sa tvog telefona imace TTL 64 kad dodje na baznu stanicu, sa bilo kog hotspot uredjaja ce imati 63. Tako se pravi razlika. :)
 
Hvala za info, bavim se ITjem ali mi uopste nije palo na pamet.. ni da je moguce pomocu TTLa ovo kontrolisati, niti da to rade...
Srecom, izgleda postoje i opcije za igranje sa ovim ako zatreba :)
 
Mali offtopic, jel zna neko da li MTS ili Yettel imaju isto ovo implementirano? Na MTS sajtu nisam naleteo na bilo kakve infrormacije vezane za hotspot limit, verovatno im jos uvek nije doslo na red.
I drugi offtopic, ako neko ima info o kloniranju SIM kartica -> molim za DM. :)
 
@fructal
Ja ne znam da postoji u Jetelu neka blokada u pogledu deljenja interneta (hotspot), ali može biti i taj razlog da u Jetelu nemaš neograničen internet u paketu. U najskupljem paketu Total Data+ imaš 150GB za korišćenje po punoj brzini, a potom se brzina interneta spušta na 2Mbps, tako da to ograničenje oko hotspota ne verujem da ima i smisla.
 
Pozdrav,imam Neo 5 paket koji sam uzeo sa telefonom i otplacujem ga na rate,da li mogu da predjem na neki drugi paket,a da mi se obracunava cena koju nude bez uredjaja..paket na koji bi zeleo da predjem je 300 dinara skuplji(cena bez uredjaja)
 
Jel se daje trenutno neki popust za obnovu ugovora, na cene bez uredjaja? Pikiram ovu NEO NEO sto je 2400...
 
Baš tako, sada su stavili cifru od 50 GB protoka za hotspot. I do sada je postojalo "ograničenje" na Neo Neo Max koje kaže da preko hotspota možeš da trošiš samo onoliko koliko trošiš preko telefona, mada nisam siguran koliko su to stvarno sprovodili u delo (možda samo u nekim ekstremnim slučajevima, ja to nikada nisam iskusio). Čim su dali cifru, kontam da mogu da razdvoje šta je preko hotspota, a šta preko telefona.
u ugovoru je sitnim slovima pisalo da je samo 10gb dozvoljeno za hotspot, a korisnici koji to prekorace mogu biti iskljuceni
 
Da li mozete videti detalje vasih tarifa normalno preko sajta? Kad pokusavam da otvorim taj deo, samo ucitava bez prekida, na svim uredjajima/ browserima pa evo vec 6 meseci ne uspeva da otvorim. Link na koji me (neuspesno) vodi je https://a1.rs/moja1
 
Nazad
Vrh Dno