Šta je novo?

[A1] Kucni net

Weekend net je dok se ne potroši. Za sve prepaid pakete plaćaš ili moraš da kupiš svoj ruter, za postpaid su 1 dinar. Naj jeftiniji paket je samo do 10Mbps. Sad sve zavisi koliko dugo si van kuće. Ako ne ideš u inostranstvo možeš da nosiš sa sobom po celoj srbiji.
 
Weekend net je dok se ne potroši. Za sve prepaid pakete plaćaš ili moraš da kupiš svoj ruter, za postpaid su 1 dinar. Naj jeftiniji paket je samo do 10Mbps. Sad sve zavisi koliko dugo si van kuće. Ako ne ideš u inostranstvo možeš da nosiš sa sobom po celoj srbiji.
Hvala. Ne trba meni van kuce. Idem u inostranstvo ali mi tamo ne treba 😃 . I tih do 10mbps mi je dovoljna brzina ako mislis na brzinu download jer sad mi retko kad na adsl prelazi 2mbps
 
Pa ako ti je ta download brzina dovoljna and je to paket Kućni Net L naj jeftiniji. Šteta što nema više mesec za mesec ugovor kao na početku nego na 2 godine. Možda ti je još i naj jeftinija opcija da upotrebiš telefon kao modem i samo dokupiš internet kada ti treba.
 
Pozdrav,

Koristim A1 Kućni net na ruteru MF293N 400gb paket, već oko 4 meseca, na početku je internet bio dobar i nisam imao problema. Međutim zadnjih 2 meseca je nemoguće slab. Živim u centru Obrenovca, pokrivenost je odlična kako su mi rekli, kada udjem u podešavanja , jačina signala mi je oko 60 dbm, to sada gledam. Brzina varira od 0.3 mbps do 80mbps , da li postoji neki način kako ovo mogu da rešim? Radim remote kao programer i bas sam imao problema zadnja 2 meseca na razgovorima.

Mislim da se malo poboljša kad restartujem pa onda opet loše, ne zavisi od vremena napolju toliko. Spojen sam preko wifi, nisam siguran za lan da l je bolje jer je Laptop macov i nema lan port.
 
Poslednja izmena:
Nema tu rešenja. Sa boljim uređajem bi dobio nešto veće brzine, ali cena daleko prevazilazi dobitak. Ako nemaš uslova za uvođenje optike, moraćeš da trpiš.
 
Ja sam progledao kada sam uzeo Huawei B535-333 ruter. taj ZTE je đubre. Mada brzina još uvek varira sa dobom dana/noći, nije više toliko velika i nikada ispod 10ak Mbps. Ima nekoliko variabilnih od samog A1. Jačina signala pokazuje na koji relej je zakačen. može da bude i nekoliko različitih sa različitim brzinma u zavisnosti koliki im je promet baš tada. Druga variabilna je kvalitet signala i kada se pojave smetnje. Treća je 4G ili 4G+ veza, džaba odličan signal ako protokol nije 4G+.
Ako ni to nije dovoljno, onda je jedini izlaz kao što @alex303 reče optika ili žični kabl.
 
Brat sa sela koristi isti taj internet, još ovaj manji paket od 200gb i nema takve dropove, normalno odvija razgovore, tako je i meni bilo. Vidim na stranim forumima da su neki ZTE imali problem sa tim dropovima, ali nikad nije stigla "zakrpa" da se to sredi. Nisam siguran da li je kod brata drugi ruter
 
Ne razumem? Ja zivim u gradu i velika je pokrivenost signala, medjutim njemu koji nije je internet bolji, kako to?
 
Nazad
Vrh Dno