Šta je novo?

7800 Gtx 512 Mb

Extra klok za 110nm chip!! Extra! Ajd za memoriju mi nije cudno, ali GPU radi extra!
Sinoc sam do kasno se zezao sa 7800GT-em i zakljucio da treba biti jako oprezan pri overklokovanju i ne uzmati skor zdravo za gotovo. Naime, kada se G70 overklokuje, njemu se overklokuju razliciti delovi chipa i to na razlicite frekvencije. Primera radi OC na 500 (iz kontrol panela putem coolbitsa) rezultuje brzinom od 540 MHz za Vertex koprocesore i brznom od 513MHz za PixlShader jedinicu i ROP-ove. I fora je da to prividno radi, medjutim GPU trotluje ucestalo. No sve radi toliko brzo da se trotlovi maltene ne primete tokom testiranja, ali se pomocu RivaTunera mogu videti padovi. Tek kada se freq spusti na odgovarajuci nivo (u konkretnom slucaju sa 500 na 465 MHz) prestaje trotlovanje i dobijaju se pravi O/C rezultati! E sad poenta ovog objasnjavanja je da su oni podigli GPU na neverovatnih 570 MHz!!! To je 610 MHz za VertexShader koprocsor! To je impresivno, narocito za 110nm GPU sa 300 miliona tranzistora! E sad pitanje je procenta yielda takvih cipova, ali ne kosta za dzabe ova kartica 800USD!
P.S
Sad vieh da je Sampsa postigo 625MHz sa default hladjenjem! Znaci izjednacili su freq sa Radeonom X1800XT! Sta reci? Extra!
UPDATE: znaci G70 na ovoj kartici nema razlicite klokove za Vertex/Shader(ROP) jednice... veoma zanimljivo...
Mislim da ce ovo defiitivno pozureti izbacianje R580ke! Jeste da ce ovaj GTX odigrati ulogu 6800 Ultra Etremea i shepuriti se po reviewima, ali bez obzira na to ATI ce morati da komercijalizuje R580 ASAP!
 
Poslednja izmena:
Što se tiče standardnih klokova, 512-ica je stvarno čudo, mada joj kuler uopšte nije naivan..
Što se tiče tvog OC-a 7800GT, ovi likovi sa xtreme-a obično dižu klok flešovanjem BIOS-a na neke veće vrednosti od standardnih, pa zatim dalje povećavaju iz windowsa. Navodno se tako postižu bolji rezultati..
 
I meni je bas bilo iznenađenje kad sam prvi put pročitao na iXBT-u da različiti delovi core-a rade na toliko različitim frekvencijama. Ja ne vidim da ima throttlinga na ASUS TOP kartici, mada je nisam vozio preko 520 MHz i rezultati su baš onoliko viši koliko se i očekuje (mislim na 1600 x 1200 sa 16/6, tada bi trebalo da se primeti throttlovanje). E sad, za ove ekstreme tipa 600 MHz, kapiram da mora da bude žešćeg trotlovanja...
 
da, ide sinhronizovana akcija: novi 3D mark i ova zver;)
lepo rece covek: "the way it's meant 2 be late":)
 
byMaX je napisao(la):
I meni je bas bilo iznenađenje kad sam prvi put pročitao na iXBT-u da različiti delovi core-a rade na toliko različitim frekvencijama. Ja ne vidim da ima throttlinga na ASUS TOP kartici, mada je nisam vozio preko 520 MHz i rezultati su baš onoliko viši koliko se i očekuje (mislim na 1600 x 1200 sa 16/6, tada bi trebalo da se primeti throttlovanje). E sad, za ove ekstreme tipa 600 MHz, kapiram da mora da bude žešćeg trotlovanja...
Pa ukoliko su hladjenje i voltaze odgovarajuce nece biti trotlovanja ni na 600 MHz!
Ja samo skrecem paznju da u slucaju 7800ki navodni overklkerski skor moze da bude krajnje varljiv.
 
48 stepeni na 500 / 1400 MHz, odmah nakon torture u CoD2 (kažeš, najzahtevniji je). Baš su dobro odradili hlađenje na TOP kartici, šteta što nije urađen neki voltmod. Ovaj GTX 512 sigurno radi na višim naponima. Video si onaj papir što sam slikao na Ibizi, napon mora dobro da se podigne da bi sve radilo kako treba...
 
Taj Artic Rev3 je zaista strava kuler, nadam se da ce ga uskoo izbaciti u prodaju, te da nece ostati exluziva za ASUS!
 
Nazad
Vrh Dno