Šta je novo?

6s prestao da radi posle stajanja u posti

vp949

Poštovan
Učlanjen(a)
04.06.2018
Poruke
98
Poena
60
Pozdrav svima. Poslao sam jedan sjajan 6s 32gb kupcu postom, medjutim nije se udostojio da preuzme paket i vracen mi je nakon stajanja u posti (3 nedelje). Kacim ga na punjač i nista se ne desava, ne pokazuje znake zivota. Neki savet, moze li se uraditi nesto pre servisa?
 
Koliko dugo si ga držao na punjaču?! Ostavi ga još duže, možda "probije" ;) Probaj i neki drugi punjač.
 
Jedino da držiš dugmiće jedan po jedan, po minut, dva i tako redom, dok ne da bateriji kontakt. Na Androidima je to bukvalno tako da ako uđe u fastboot ili recovery krene da dopunjuje bateriju i onda čim dođe do onog nivoa na nuli ili 1%, tek onda može regularno da se puni. Ukratko, baterija se ispraznila ispod nultog nivoa.
 
Jedino da držiš dugmiće jedan po jedan, po minut, dva i tako redom, dok ne da bateriji kontakt. Na Androidima je to bukvalno tako da ako uđe u fastboot ili recovery krene da dopunjuje bateriju i onda čim dođe do onog nivoa na nuli ili 1%, tek onda može regularno da se puni. Ukratko, baterija se ispraznila ispod nultog nivoa.
Jasno. Dakle dok je na punjacu svako dugme pojedinačno?
 
Ja bih bukvalno išao sa svim mogućim kombinacijama pa šta upali (pojedinačno pa vol up+vol down, vol up+vol down+home, up+home, down+home)...
 
Ostavi ga par sati i upalice se. Probaj sa vise punjaca. Nije to nista nenormalno.
 
Verovatno bio u nekom magacinu gde je hladno, notorni su ti 6S po tom pitanju, ne vole uopste hladnocu. Drzi na punjacu par sati pa polako, videces ako se punjac greje makar malo da se baterija puni zapravo
 
Hvala svima na savetima. Za sada nista, probao 2 različita punjaca i kabla, ne greju se
 
Za 2000 u servisu bateriju samo lud covek moze da stavi, pa cak i da ga proda posle, to je put ka potencijalnom pozaru zbog krs kineske baterije....
 
Ima na KP originalnih baterija za iPhone 6s, ja sam imao slucaj gde mi je baterija pocela na iPhone 6s da se naduvava i ekran se maltene krenuo odvajati od kucista telefona, onda sam lepo naso originalnu bateriju sa KP za nekih 15€ i onaj komplet alat za otvaranje telefona za nekih 3-4€ moze da se nadje isto na KP, ako ne moze sam to da odradi onda moze bar da kupi bateriju i da istu odnese u servis da mu stave, to ce mozda platiti oko 1000-1500 din to sto ce majstor da mu zameni umesto njega, ali po YT ima klipova kako se menja samo treba alat za zamenu nije uopste tesko, ipak je to 7 godina star telefon i moze bilo ko da zameni bilo sta na njemu za relativno male pare, a o lakoci kada je u pitanju zamena baterije da ne pricam
 
Da uletim kao padobranac... Ali ne da nije bitno da li je original ili nije, nego ne znam ni ja sam. Kao da uzmeš Štark bananicu i neku random iz Vranja i kao, "nije bitno da li je original". Nije bitno kad sebe lažeš, a ne nas. ggwp :)
 
S tim sto stark bananica i njena kopija obicno nemaju tendenciju da se zapale :ROFLMAO:

Bila je neka akcija u Macoli za mislim 4000 za zamenu baterije, mozda jos uvek traje, a cini mi se da je regularna cena oko 6000...
 
S tim sto stark bananica i njena kopija obicno nemaju tendenciju da se zapale :ROFLMAO:

Bila je neka akcija u Macoli za mislim 4000 za zamenu baterije, mozda jos uvek traje, a cini mi se da je regularna cena oko 6000...
Davno bese to u Macoli, mislim da je jednom tokom kovida bila i jednom u Nov 2019 cini mi se.
 
Moze da crkne baterija ako je 3 nedelje na hladnoci bila sto i jeste kako si nam ti objasnio.
 
Paket je bio upakovan kao sto je i poslat, tako da nije niko nista cackao. Bice da ne baterija, odnecu ga u servis od nedelje. Zna li neko u Zrenjaninu ili Kikindi gde su najjeftinije baterije u servisima?
 
Paket je bio upakovan kao sto je i poslat, tako da nije niko nista cackao. Bice da ne baterija, odnecu ga u servis od nedelje. Zna li neko u Zrenjaninu ili Kikindi gde su najjeftinije baterije u servisima?
Da je otisla baterija telefon bi se na punjacu palio do logo jabuke i gasio bi se tako sve u krug
od 10e se krecu kopije baterija do 20e
Ja imam 6s bateriju ako ti treba
i ja popravljam iphone
 
Nazad
Vrh Dno