Šta je novo?

60Hz vs 120Hz TV

Necrophagist

Poštovan
Učlanjen(a)
23.03.2021
Poruke
57
Poena
50
Треба да купим нови телевизор који ћу да користим углавном за играње игара на PS5 и свуда где погледам људи кажу као никако 60 херца. Али не разумем зашто? Колико знам, за 120 херца је потребно барем екран од 55 инча, а то је ем много веће него што сам хтео (хтео сам 43), ем прескупо. Осим тога, ретко која игра сем пуцачина би имала корист од тог с тим што би се резолуција смањила знатно са 4К на око 1080p или мало више, а што сам купио 4К телевизор ако ћу да играм на 1080p? Тако да био бих захвалан ако би неко могао да да своје мишљење.
 
Poslednja izmena:
Lg oled cx3 55/65
 
Posto je za gaming, gledaj neki sa IPS panelom, nemoj VA. 55" obavezno, 43" je malo, osim ako ces gledati sa bas male blizine.
 
Posto je za gaming, gledaj neki sa IPS panelom, nemoj VA. 55" obavezno, 43" je malo, osim ako ces gledati sa bas male blizine.
ТВ би био у таквој позицији да бих увек гледао директно у њега; не са стране. Ваљда је VA добар за такве ситуације, зар не?
 
VA ima veci input lag.
 
VA ima sporiji odziv, ali zato ima kontrast koji IPS može samo da sanja. Ja se igram na jednom i ne fali mu ništa.

60 Hz protiv viših ti je staro prepucavanje. Većina ljudi ni ne primećuje razliku, oni ostali tvrde a im je monitor sa većim osvežavanjem promenio život. Najbolje ako možeš sam da pogledaš, pa da odlučiš.

4k je skup sport. Ako se igraš u nižoj rezoluciji od pune, slika će izgledati dosta lošije, a za punu rezoluciju treba zver od mašine.
 
VA ima sporiji odziv, ali zato ima kontrast koji IPS može samo da sanja. Ja se igram na jednom i ne fali mu ništa.

60 Hz protiv viših ti je staro prepucavanje. Većina ljudi ni ne primećuje razliku, oni ostali tvrde a im je monitor sa većim osvežavanjem promenio život. Najbolje ako možeš sam da pogledaš, pa da odlučiš.

4k je skup sport. Ako se igraš u nižoj rezoluciji od pune, slika će izgledati dosta lošije, a za punu rezoluciju treba zver od mašine.
+1
Još da dodam da će bez obzira na kvalitet optimizacije HW PS5 u 4k rezoluciji na120Hz terati samo packmana (moje mišljenje)...

Uostalom pogledaj trenutnu listu PS5 igra koje podržavaju 120Hz naravno NE u 4k... https://www.androidcentral.com/list-ps5-games-120-fps-support
 
+1
Još da dodam da će bez obzira na kvalitet optimizacije HW PS5 u 4k rezoluciji na120Hz terati samo packmana (moje mišljenje)...

Uostalom pogledaj trenutnu listu PS5 igra koje podržavaju 120Hz naravno NE u 4k... https://www.androidcentral.com/list-ps5-games-120-fps-support
Том логиком сам и ја ишао. Чак и овај нови CoD Black Ops који и није нешто захтеван на PS5 на 120hz спада на 1080p углавном. Значи препоручујеш 60hz?
 
Uzmi VA televizor za PS5, gledaj da input lag bude do 30ms. Response time na tvu za konzolu je kao pricati o zvuku na pc monitoru.
Idi na 60Hz slobodno, kao sto si i sam rekao, da bi dobio 120fps, ubija se rezolucija i kvalitet, totalno bespoentno za konzolu.

Ali cisto sumnjam da ces naci iole ok tv za gaming od 43", mislim da ispod 50" tesko da ima nesto krsteno.
Moja preporuka je Tcl 50c715 qled, oko 10ms input lag. Za tu cenu nema bolje, kosta 60k.
 
Poslednja izmena:
@Necrophagist slušaj ti @Xepoj87 čovek zna znanje u vezi multimedije...
Ja sam lično uzeo Tcl 50c715 qled, ali u decembru za 49k (tad je bila ta cena na akcijama), ali stvarno nisam siguran da je taj TV bestbuy za cenu od 60k...
Za igre i opštu upotrebu je odličan.

EDIT: Imaš i čitavu temu o TCL televizorima, koja je više-manje živnula krajem prošle godine kada je dosta forumaša pokupovalo c715 https://forum.benchmark.rs/threads/tcl-televizori.475475/
 
^ Ako ćeš da nas poslusaš, poslušaj nas i oko veličine TV-a, i kupi minimum 50 inča...
Да, да. И то узимам у обзир. Мислим није мени проблем 50 или 55 инча у смислу величине, само сам мислио да би можда било превелико јер ТВ не иде у дневну собу.
 
Да, да. И то узимам у обзир. Мислим није мени проблем 50 или 55 инча у смислу величине, само сам мислио да би можда било превелико јер ТВ не иде у дневну собу.
Isto i kod mene, tv od 50 inča u sobici od 9m2 i to na užem zidu gde od zida na kojem je tv do naspramnog zida ima 2,5m... U praksi ga gledam sa 1,5m... :ROFLMAO:
Navikneš se čas posla...
 
 
Ima li neke razlike osim u velicini izmedju 48 i 55" kod cx?

Ja sam se zajebao kod Hisense h43b7500 ima slabije zvucnike, nema gaming mode i jos ponesto fali u odnosu na 50" verziju, pa da se ne zajebem i ako kupim ovaj
 
Jel moze neko meni da objasni posto vidim pricate 60 vs 120 hz, kako kad rade one uporedne testove i prikazu na split screenu npr lopticu kako na 60 hz secka a na 120 hz fluidno radi i sve to dok se gleda na 60 hz... Kako moze da se vidi ta razlika na 60 hz monitoru to me interesuje :)
 
Secka zbog toga sto 24 fps video ne izgleda dobro na 60 hz. Kako koji doduse, neki izgledaju jezivo lose dok su drugi podnosljivi. 60 hz va tv pri problematicnom paniranju u sceni em secka em zamuti slova. memc resava seckanje donekle. Moze i softverski da se pegla.

24*5=120 tako da je tu problem sveden na minimum zbog celog umnoska.

120 fps izgleda i oseca se dobro i na 60 hz tvu a kamoli 120 hz. mnogo dobra kontrola ali ja tako mogu samo gta 3 da igram u 4K. Realno bolji uzitak gta 3 na max u 4k/120fps nego gta 5 u 30-40 fps. Jeste meme na netu ali ja osetim svaki 59 fps sa 60 fps. Kad padne naglo sa 60 na 40 bas je jarring sto kazu ameri. Kada igras a 30 fps slabije se oseti promena dook ne potones ispod 24 fps. Jer je 30 fps kao da svezanih nogu se kreces koz blato pa fps gore dole ne smeta toliko dok ne padne ispod podnosljivog minimuma a to je th 24-25 fps. 15-25 fps je patnja a ispod toga cist mazohizam.

Nijedna konzola ne izbacuje 60 fps u native 4k nego je apskejl i dinamicka rezolucija u pitanju. Igrati u 30 fps nije pozeljno niti fino iskustvo i to je i zakletim konzolasima postalo jasno. Ja malo nsto probam ma PC u 30 fps kao podosim ali nedugo potom oborim detalje iigram u 60 fps. Fluidnost nema konkurenciju osim ako igra nije neki qte skrndelj a to ionako ne pipam.
 
ja sam za PC hteo da kupim CX 48" ali mi je to veliki prelaz sa 40"-ke. Pre 2 meseca sam procitao da LG planira da izbaci najmanji OLED/120Hz negde npr 42 ili 43" ali izgleda da nista nece biti od toga!... Trenutno koristim neki Samsung UE40NU7*** umesto monitora savrsen je, ima lepu crnu boju, dobar je pixel density... i prava stvar bi bila da predjem na 43" ali, nema... vec danima dvoumim dal da kupim LG CX48, on kod nas trenutno oko 165.000din i ima do kraja Aprila akcija sa 5 god garancije, sto je mozda dobro za burn-in probleme ako se pojave.
razmisli, ja isto mislim da je za konzolu mozda bolje 60Hz. A ko ima ovu poslednju seriju nVidia karti 3080/90 120hz tv je odlicna opcija, i da ne moze karta da gura 4k u 120hz tu je gsync/free sync.... jedino sto za tu dijagonalu od minimalnih 48" moras da se odaljis bar 1m....
 
Pa stavis tv na kraj stola, kada sednes u stolicu, tesko da ces biti na blize od 1.5m od TVa. 46" koristim kao monitor od 2008. godine, 2018. presao na 55", a zbog gledanja filmova iz kreveta, preci cu na 65, samo mora na zid i jos malo da se udaljim zbog PC koriscenja.
Evo kod mene 55", sve to na prvu deluje veliko, a ubrzo skontas koliko se ne grbis i koliko opustenije sve koristis.
Post automatically merged:

Pa stavis tv na kraj stola, kada sednes u stolicu, tesko da ces biti na blize od 1.5m od TVa. 46" koristim kao monitor od 2008. godine, 2018. presao na 55", a zbog gledanja filmova iz kreveta, preci cu na 65, samo mora na zid i jos malo da se udaljim zbog PC koriscenja.
Evo na slikama kod mene 55", sve to na prvu deluje veliko, a ubrzo skontas koliko se ne grbis i koliko opustenije sve koristis. Opet, 55" je granica nekog desk koriscenja, 48" bih rekao da je savrseno.
 

Prilozi

  • 20201113_132928.jpg
    20201113_132928.jpg
    251.9 KB · Pregleda: 79
  • 20201113_132915.jpg
    20201113_132915.jpg
    279.9 KB · Pregleda: 80
Preveliko je i dalje Heroju to.
To odakle je snimana prva slika, tu treba da bude tastatura i mis :)

Ova druga slika, tu je razdaljina idelna za gledanje TV-a i eventulano igranje na konzoli.

edit:
I nemoj da pijes kocu, dole nato (tm by lepi kokan :D https://forum.benchmark.rs/members/lepi-kokan.19785/ )
 
Ma jok, glava mi je na preko 1m od ekrana, 55 je na granici.
48" je savrseno sto se tice rada, 55" je solidno veci tv od 48", pa i ako meni savrseno odgovara, neko ko je godinama koristio monitor, bolje da uzme 48" oled.

Sta je fora sa velikim ekranom...ne naginjes se, stalno si zavaljen u stolici, ruke ispravljene, sve lepo vidim bez naprezanja i stedim oci...neuporedivo u odnosu na konstantno mrdanje i ckiljanje u monitor...kad god pogledam nekoga na monitoru, nema sanse da se u nekom trenutku nije nagao ka njemu, pogotovo ako se igra neki MP naslov, pa se covek uzivi.
Kod mene nema mrdanja sa stolice, nema "ulazenja" u monitor i slicno :)
O izgledu i uzivljavanju u igru ne moram ni da pricam, neuporedivo sa bilo kakvim monitorom.

Opet kazem, 55" je na granici za ovakvo koriscenje, 65" planiram da okacim na zid i odaljim se malo.
 
Ma jok, glava mi je na preko 1m od ekrana, 55 je na granici.
48" je savrseno sto se tice rada, 55" je solidno veci tv od 48", pa i ako meni savrseno odgovara, neko ko je godinama koristio monitor, bolje da uzme 48" oled.

Sta je fora sa velikim ekranom...ne naginjes se, stalno si zavaljen u stolici, ruke ispravljene, sve lepo vidim bez naprezanja i stedim oci...neuporedivo u odnosu na konstantno mrdanje i ckiljanje u monitor...kad god pogledam nekoga na monitoru, nema sanse da se u nekom trenutku nije nagao ka njemu, pogotovo ako se igra neki MP naslov, pa se covek uzivi.
Kod mene nema mrdanja sa stolice, nema "ulazenja" u monitor i slicno :)
O izgledu i uzivljavanju u igru ne moram ni da pricam, neuporedivo sa bilo kakvim monitorom.

Opet kazem, 55" je na granici za ovakvo koriscenje, 65" planiram da okacim na zid i odaljim se malo.
А како играш игре на компу? Упалиш game mode или? Да ли га гасиш кад завршиш игру? Пошто ако купим од 50+ инча телевизор нећу имати места више за монитор који је 27 инча па ме занима.
 
Nemam monitor od 2008. godine, 46", pa od pre 3 godine ovaj 55" tv, komp u proseku koristim 10ak sati dnevno.
Koristim na expert dark room modu, jer ima vise podesavanja, a oled light(kao na lcd backlight) mi je smanjen na 30/100. Prebacujem u game mode kada ulazim u igre. Koristio bih stalno game mode, ali me mrzi stalno da ulazim u podesavanja, jer mi je za igre oled light na 80/100.
 
Da li ima nacina da se izvuku 120hz sa rx 580 ?
Dvoje clana odavde su mi rekli da za 120hz treba 2.1 HDMI koji podrzavaju samo novije graficke.
Odmah da napomenem da me gaming ne zanima,samo bih voleo da u normalnom koriscenju osvezenje bude sto bolje.
 
Nazad
Vrh Dno