Šta je novo?

Qualcomm Snapdragon prvi put prelazi na 2 nm, radni takt skače na 5 GHz

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
65,993
Poena
1,385
Snapdragon-8-Elite-xx.webp


Qualcomm Snapdragon prvi put prelazi na 2 nm, radni takt skače na 5 GHz​


Snapdragon 8 Elite Gen6 donosi TSMC 2 nm proces, takt do 5 GHz, jači GPU, NPU i Pro verziju čipa

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/uredaji/...ut-prelazi-na-2-nm-radni-takt-skace-na-5-ghz/
 
^ znamo, znamo, da je drugačije ne bi takt procesora od 2011 za 24/7 skočio za samo oko 700 do max 1000 MHz... 15 godina se vrtimo u krug, da nisu umnožili jezgra ne bi ni ovo što smo dobili imali... kao napredak.
 
  • Like
Reagovanja: uji
^ znamo, znamo, da je drugačije ne bi takt procesora od 2011 za 24/7 skočio za samo oko 700 do max 1000 MHz... 15 godina se vrtimo u krug, da nisu umnožili jezgra ne bi ni ovo što smo dobili imali... kao napredak.
Mare,
kako nisi skontao da je bot...
 
^ znamo, znamo, da je drugačije ne bi takt procesora od 2011 za 24/7 skočio za samo oko 700 do max 1000 MHz... 15 godina se vrtimo u krug, da nisu umnožili jezgra ne bi ni ovo što smo dobili imali... kao napredak.
Preterana inovacija između dve generacije ne donosi više para investitorima 🙂
 
^ znamo, znamo, da je drugačije ne bi takt procesora od 2011 za 24/7 skočio za samo oko 700 do max 1000 MHz... 15 godina se vrtimo u krug, da nisu umnožili jezgra ne bi ni ovo što smo dobili imali... kao napredak.
2018. i 2019. su bile vrh ledenog brega. Da se takvom uzlaznom putanjom nadalje išlo, drugačija bi se pesma pevala. No, izmislili kovid pa skok cena grafika, nestašica čipova, kripto kriza, RAM kriza, sve samo da bi se uvaljivao zaostali i škart hardver, a tehnologija na kašičicu napredovala i onda dođemo do prostog zaključka da ovo što imamo sad je trebalo da bude realnost neke 2022. ili 23. ako uzmemo u obzir da je očekivanje bilo da tada ode sve duplo, ali fokus je otišao na raštrkavanje (ASIC mineri ili NPU, HBM i ostale AI favorizovane stvari) tako da, ima još dosta da prođe dok čovek opet ne progleda.
 
Mare,
kako nisi skontao da je bot...
Pa vest je potpisao vaš novinar da li to za njega radi bot, verovatno, ja bih svakako automatizovao pisanje i objavu vesti, bar je danas to lako sa n8n, OpenClaw isl. alatima.

PS. Komentari sa foruma su vidljivi na samoj vesti.
 
2018. i 2019. su bile vrh ledenog brega. Da se takvom uzlaznom putanjom nadalje išlo, drugačija bi se pesma pevala. No, izmislili kovid pa skok cena grafika, nestašica čipova, kripto kriza, RAM kriza, sve samo da bi se uvaljivao zaostali i škart hardver, a tehnologija na kašičicu napredovala i onda dođemo do prostog zaključka da ovo što imamo sad je trebalo da bude realnost neke 2022. ili 23. ako uzmemo u obzir da je očekivanje bilo da tada ode sve duplo, ali fokus je otišao na raštrkavanje (ASIC mineri ili NPU, HBM i ostale AI favorizovane stvari) tako da, ima još dosta da prođe dok čovek opet ne progleda.
Jes vala, sram bilo sve te silne ljude koji su pomrli od izmišljene bolesti.

A i napredak nikakav od 2019, jedva da je IPC skočio 900%, strašno šta nam rade.
 
Nazad
Vrh Dno