Šta je novo?

Kućna multimedija 50" TV za 500 evra

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

mezzano

Slavan
Učlanjen(a)
11.03.2009
Poruke
449
Poena
320
Planiram da u narednih mesec dana kupim TV, pa mi je potrebna pomoć, pošto nisam baš upućen u materiju. Budžet je oko 500 evra, naravno može i par desetina evra gore, ali ne bih voelo predloge tipa, "što ne dodaš još 200 evra pa kupiš xyz model", jer ima dosta bolje "nešto".
Tv će se koristiti u dnevnoj sobi za gledanje TV (kablovska), YT, možda nekad cast sa telefona, tableta... Za sada se ne planira gejming na njemu, tako da to nije primarno.

E sad, poželjno bi bilo da može da preko bluetootha bude povezan sa mini linijom (imam Blaupunkt MS30BT EDITION, koji povezujem sa PC-jem breko bluetooth dongla https://blaupunkt.com/c_ee/produkt/ms30bt-edition/), pa bi mi opcija za povezivanje sa TV-om značila.
 
Planiram da u narednih mesec dana kupim TV, pa mi je potrebna pomoć, pošto nisam baš upućen u materiju. Budžet je oko 500 evra, naravno može i par desetina evra gore, ali ne bih voelo predloge tipa, "što ne dodaš još 200 evra pa kupiš xyz model", jer ima dosta bolje "nešto".
Tv će se koristiti u dnevnoj sobi za gledanje TV (kablovska), YT, možda nekad cast sa telefona, tableta... Za sada se ne planira gejming na njemu, tako da to nije primarno.

E sad, poželjno bi bilo da može da preko bluetootha bude povezan sa mini linijom (imam Blaupunkt MS30BT EDITION, koji povezujem sa PC-jem breko bluetooth dongla https://blaupunkt.com/c_ee/produkt/ms30bt-edition/), pa bi mi opcija za povezivanje sa TV-om značila.
Propustio si da napišeš kako je osvetljena soba u kojoj planiraš a postaviš TV i pod kojim svetlosnim uslovima (zamračene roletne i sl), uglom i sa koje razdaljine bi isti gledao.
 
Dalijna je nekih 2,5-3m. Što se tiče osvetljenja, prozori su na istočnoj strani, što znači da je sunce do podneva, poslepodne nema sunca, tako da ne bi predstavljalo problem. Uveče je svetlo upaljeno, klasična atmosfera u "dnevnom boravku". Sada na tom mestu imam Grundig od 32", kupljen pre 10ak godina, na koji je povezan MiBox, koji mi završava posao, tj. ima dobru sliku i vrlo je "gledljiv" na mestu gde se nalazi, ali sada hoću veću dijagonalu, i malo više funkcija.
 
Dalijna je nekih 2,5-3m. Što se tiče osvetljenja, prozori su na istočnoj strani, što znači da je sunce do podneva, poslepodne nema sunca, tako da ne bi predstavljalo problem. Uveče je svetlo upaljeno, klasična atmosfera u "dnevnom boravku". Sada na tom mestu imam Grundig od 32", kupljen pre 10ak godina, na koji je povezan MiBox, koji mi završava posao, tj. ima dobru sliku i vrlo je "gledljiv" na mestu gde se nalazi, ali sada hoću veću dijagonalu, i malo više funkcija.
Ugao gledanja?!?
Po ovom svemu što si napisao tebi treba TV sa VA panelom, osim ako se ispostavi da TV gledaš pod nekim većim uglom, onda IPS...

Ovde imaš više na temu VA vs IPS paneli a ovo je suština:

"VA panels are more recommended for watching movies and series in dark rooms and in a location that is quite in front of the TV. They give us the highest contrast values and allow us to see better details in the dark parts of the image. Also, although it depends on each specific model, they usually have less reflections.

IPS panels on the other hand, are the best option, if the location from where you sit is not fully frontal to the TV and you usually watch it in a brightly lit room. Colors and contrast are maintained with less variation when viewed from the sides."
 
O 65" nisam ni razmišljao. Kao što sam rekao, već 10 godina je tu 32". Ne znam tačne mere, ali eto, najudaljenija tačka je možda 2.5m, a najbliža oko 1.5, pošto su dvosed trosed i fotelja postavljeni kao latinično slovo U, otprilike. Što se tiče dimenzije, tu sam odlučio da preko 50 ne idem, tako da mi je bitan samo model.
 
Ako OS nije preterano bitan - Hisense 50U7QF za 55k. Sasvim pristojna slika, nešto najbliže pravom HDR-u u toj klasi, i 5 godina garancije. Mada, po meni, vredi ići na 55U7QF za 63k.
 
Za razliku u dijagonali 50 vs 65 je za 100+ evra, 4K tv-a , bilo koji, neuporediva razlika doživljaja gledanja istog. Ako neko nije probao nek ne komentariše. 50 vs 65 je "bioskop" u svim aspektima upotrebe TV-a.
 
On posle ovog 32' i da uzme 42'' biće mu vau prvih nekoliko dana..A da uzme 65' rekao bi šta je ovo sunce ti....ovo ne može da se gleda...😀...
Naravno sve to znači prvih nekoliko dana...
A naravno kako vreme prolazi uvek je moglo veća dijagonala..
 
Kao što sam već jednom napisao, o 65" nisam razmišljao. Nema veze sa cenom, već što Djolekg kaže, kad u radnji pogledam 50", i to izgleda ogromno, a kamo li 65". Nemam mesta gde da stavim 65, a i ne želim. Ponavljam, 10 godina gledam 32", i nije mi ništa falilo. Tema je otišla u smeru koji nisam želeo, hteo sam da mi neko predloži konkretne modele, a ne veličinu dijagonale... Ako neko ima konkretan predlog za TV od 50", kao što je BorisBeaM, slobodno neka napiše.
Ako OS nije preterano bitan - Hisense 50U7QF za 55k. Sasvim pristojna slika, nešto najbliže pravom HDR-u u toj klasi, i 5 godina garancije. Mada, po meni, vredi ići na 55U7QF za 63k.

Vidim da je ovaj model ima neki operativni sistem VIDAA, za koji prvi put čujem... Koji OS je najbolji za TV, jel Android TV, ili nešto drugo, i koji su nedostaci ovog VIDAA OS-a?
 
U opisu tih tv sa androidom obicno ne pise koji android i kad se malo zainteresujes onda nadjes da ima android 7 ili 8, a sada je aktuelan 12. Za televizor je najbitnije da ima kvalitetan ekran, a OS sa 200 - 300 Mb memorije i diskutabilnim procesorom i mogucnostima manje vise, to su mazanja ociju, to se ne moze meriti sa dobrim tv boksovima.
 
E sad, ovako, na osnovu vaših predloga i malo pretrage po sajtovima, napravio sam neku vrstu "shortlist-a":


Šta je najbolji izbor?
 
Poslednja izmena:
E sad, ovako, na osnovu vaših predloga i malo pretrage po sajtovima, napravio sam neku vrstu "shortlist-a":


Šta je najbolji izbor?
Ako češ gledat različite sadržaje, onda ti je najbolji Philps 8506 ili 8546 svejedno.. Ako češ gledat uglavnom HDR sadržaje onda je najbolji Hisense.
 
Različite, svakako... Kablovska (Supernova), HBO Go, YT, čak i 1080p sadržaj (ako je to uopšte gledljivo na toj dijagonali). U čemu je razlika između 8506 i 8546?
 
Različite, svakako... Kablovska (Supernova), HBO Go, YT, čak i 1080p sadržaj (ako je to uopšte gledljivo na toj dijagonali). U čemu je razlika između 8506 i 8546?

Onda svakako Philips. Na tom Philipsu svi sadržaji izgledaju odlično, jedino nešto malo lošije izgledaju SD sadržaji, ali ti sadržaji izgledaju nešto lošiji ionako na svim televizorima. A što se tiče razlike između ta dva Philips modela, je u boji okvira i postolja televizora.
 
Mislite li da je Phillips 8546 bolja opcija od Hisense U7QF i u varijanti od 55"?
Skuplji je od Hisense-a za nekih 10ak hiljada, doduše Phillips je 58",a Hisense 55". Phillips ima ambilight, ali mi se cini da je display bolji kod Hisense-a, ima FALD za razliku od Phillipsa.
 
Mislite li da je Phillips 8546 bolja opcija od Hisense U7QF i u varijanti od 55"?
Skuplji je od Hisense-a za nekih 10ak hiljada, doduše Phillips je 58",a Hisense 55". Phillips ima ambilight, ali mi se cini da je display bolji kod Hisense-a, ima FALD za razliku od Phillipsa.

Philips prošlogodišnje i ovogodišnje serije 8 nema u veličini 55˝.. Jedino model 8807 je u veličini 55˝.
 
To da, mislio sam na varijantu Phillips 58" 8546 vs Hisense 55" U7QF
Več sam napisao danas, da je za HDR sadržaje bolji Hisense, dok je za ostale sadržaje bolji Philips.. Kao prvo zbog boljeg procesora za obradu slike, i na Philipsu nema toliko bloominga kao na Hisense televizorima. I sam motion je bolji na Philipsu.To je što se tiče slike, a ima Philips i ostale prednosti kao što je Android, Ambilight, veča diagonala, bolja izrada samog televizora itd.. Philips ti je bio prošle godine, jedan između najboljih televizora u tom rangu.
 
Meni lično se mnogo dopada ambilight, kao i Android sistem i mogućnosti koje pruža, ali bi ipak pre birao U7QF. Prosto, panel je mnogo bolji (za moje potrebe), a to mi je realno najbitnije kod TV-a. Ne vredi mi ambilight i Android ništa kad je crna zapravo siva, kontrasta nema, a HDR je praktično nepostojeći (usled malog kontrasta i slabog osvetljenja panela).

Opet kažem, to je moj slučaj - meni TV služi da povremeno pogledam kvalitetan 4K HDR film/seriju, iz pravog ugla i u mraku; onaj ko gleda uglavnom TV program niže rezolucjie iz raznih uglova u svetloj prostoriji, njemu je bolji IPS sa dobrim upscaling-om.
 
Meni lično se mnogo dopada ambilight, kao i Android sistem i mogućnosti koje pruža, ali bi ipak pre birao U7QF. Prosto, panel je mnogo bolji (za moje potrebe), a to mi je realno najbitnije kod TV-a. Ne vredi mi ambilight i Android ništa kad je crna zapravo siva, kontrasta nema, a HDR je praktično nepostojeći (usled malog kontrasta i slabog osvetljenja panela).

Opet kažem, to je moj slučaj - meni TV služi da povremeno pogledam kvalitetan 4K HDR film/seriju, iz pravog ugla i u mraku; onaj ko gleda uglavnom TV program niže rezolucjie iz raznih uglova u svetloj prostoriji, njemu je bolji IPS sa dobrim upscaling-om.
Ako misliš na taj Philips ima več MVA panel što znači odličan kontrast.. Ansi kontrast mu je oko 5.000:1 a sa uključenim zatemnenjem oko 7000:1 što je odlično za televizor koji nije FALD..
Jedino mu fali nešto više nita što se tiče osvetljenja panela, da bi HDR izgledao odlično. Ali HDR izgleda svejedno veoma dobro a još bolje Dolby Vision. Znaš svi FALD televizori nisu odlični, zavisi kako rade određeni algoritmi na samom procesoru i kako je kvalitetan sam video kontoler. Ja ako bi birao Hisense ili Philips, uvijek Philips svejedno koji je model u pitanju..
 
^ Moja greška, nisam pratio novije The One modele, pričah napamet (pre je bio IPS ako se ne varam...). Svakako, 300 nita peak brightness-a protiv 700 nita kod U7QF nikako nije za poređenje, a kod Hisensa je tu još i FALD.
Što se brenda tiče, trudim se da ne patim od toga koja je značka na uređaju, već gledam koji konkretan model bolje služi za ono što meni treba. Ne verujem da bih mogao reći da bi uvek izabrao neki brend pre nekog drugog (eventualno bih gledao da izbegnem one fox/vox, alpha i ostale, ali i to ne isključujem ako je model korektan...).
 
Nazad
Vrh Dno