Šta je novo?

Hardver 5.25" fioka za 1 ili vise 2.5" ili 3.5" diska

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,719
Poena
485
Treba mi 5.25" fioka za 2.5" i 3.5" diskove.

Hteo bih da fioka ima ~80cm ventilator(u sustini za njih znam da mogu da budu relativno tihi a i dalje efektivni u hladjenju diskova, nemam iskustva sa manjim ventovima.
Vazno mi je da diskove mogu da vadim i ubacujem bez vece poteskoce.
Najbolje bi bilo ako bi fioka imala prekidac za paljenje/gasenje kako ne bi ventilator/diskovi radili kad mi ne trebaju(sto je 90% vremena).
 
Za unutar kućišta ili spolja sa USB interfejsom ?
 
Za unutar kucista, da se ubaci u 5.25" bay.
 
Imam ja jednu sa 3 fijoke za 3 x 3.5" direktno ubacivanje diskova bez trey-a ali za 2.5" treba adapater, može bilo kakav. Ima backplane za obične SATA ili SAS Ima mali ventilator ali nema prekidače. Izvadio sam odavno jer više nemam HDD. Video sam neke sa prekidačima ali su bili užasno skupi. To ide u 5.25 rupe u kućištu.
Drugi je za 2 x 2.5" ali samo plastika iima trey. Neznam sada tačno koji suali ako te interesuje mogu da ih potražim Kupljeni su kod nas u nekoj specijalizovanoj radnji na Dorćolu koliko se sećam.
 
Poslednja izmena:
Vidim da slabo ima varijante sa prekidacima za paljenje/gasenje, ali zato videh da ti prekidaci mogu da se rese sa drugim dodatkom, samo ne videh ni takav dodatak kod nas.
Evo linka, ako je neko video ovako nesto

Kod:
https://www.amazon.com/Kingwin-Optimized-Controls-Provide-Longevity/dp/B00TZR3E70
 
Nasao sam jednu 1x5.25" "fioku" sa 2 slota za 2.5" i 3.5" diskove i prekidacima za power, i kapiram da bi tu lako mogao da resim hladjenje sa nekim dodatnim ventilatorom sa gornje strane. Jedino nisam bas odusevljen cinjenicom da diskovi vire iz slota, ali nije mi to preveliki minus.


A evo i varijanta za single drive bez da drive viri.

 
Oba su prilično otvoreba, ne verujem da će trebati dodatno hlađenje.
 
ima za oko 8.700 rsd Chieftec CMR-2131SAS, zauzima 2 5.25" mesta a prima 3 diska (3.5", 2.5")

 
Treba mi 5.25" fioka za 2.5" i 3.5" diskove.

Hteo bih da fioka ima ~80cm ventilator(u sustini za njih znam da mogu da budu relativno tihi a i dalje efektivni u hladjenju diskova, nemam iskustva sa manjim ventovima.
Vazno mi je da diskove mogu da vadim i ubacujem bez vece poteskoce.
Najbolje bi bilo ako bi fioka imala prekidac za paljenje/gasenje kako ne bi ventilator/diskovi radili kad mi ne trebaju(sto je 90% vremena).
Ali samo za 2,5"
 
Nazad
Vrh Dno