Šta je novo?

5.1 Audio kartica i Onbord 5.1 .. nedoumica

Učlanjen(a)
11.01.2014
Poruke
10
Poena
154
Pozdrav forumasi, .. imam jednu nedoumicu i sigurno sam na pravom mestu da mi neko objasni o cemu se ovde radi, naime, na starom kompu sam imao SB Live 5.1 karticu koja je radila perfektno, igrice filmovi sve je bilo kao u bioskopu, svaki je zvucnik radio zasebno i dok sam primera radi gledao Ratove Zvezda imao sam osecaj da mi lovci lete po sobi, onda sam presao na Win7 .. zbog ne kompatibilnosti ta kartica vise nije radila.. tj drajveri i posle muka sam presao na intergrisanu verziju koja je radila ok, .. sada sam uzeo novu plocu koja ima cuveni RealTek HD cip :/ ... i evo sta je problem, .. kada slusam muziku sa winampa .. ili gledam film rade mi samo prednji levi i desni zvucnik... isto je i kad gledam filmove, .. znaci uopste nema onog 5.1 zvuka!!!, .. medjutim kada igram igrice sve radi perfektno! .. jedini nacin da "napunim" sve zvucnike je da u opcijama/efektima izabere .. room .. tada mi rade svi zvucnici, ali kao sto rekoh na 5.1 filmovima nema ni reci od 5.1 .. jednostavno radi kao kvatrofonija... da li postoji neki vraziji nacin ili opcija da nateram ovu intergirsanu karticu da radi sa Filmovima isto kao sto radi i sa igricama??? .. Hvala :)
 
u realtek opcijama za zvučnike stavi 5.1 izlaz . (efekte pogasi naravno, osim loudness equalization)

u istim realtek podešavanjima štikliraj opciju pri dnu ekrana "speaker fill"

sad će 2 kanalni izvori (stereo pesme i stereo video zapisi) da budu pušteni na svih 5+1 zvučnika. a filmovi sa 5.1 zvučnim zapisom će raditi kako treba .

ako hoćeš malo bolje procesiranje, u opcijama FFDshow audio dekodera, selektuj dolby decoder/ apply dolby pro logic II to all stereo sources . ffdshow možeš da konfigurišeš i za puštaje muzike u winampu npr.
 
Poslednja izmena:
u realtek opcijama za zvučnike stavi 5.1 izlaz . (efekte pogasi naravno, osim loudness equalization)

u istim realtek podešavanjima štikliraj opciju pri dnu ekrana "speaker fill"

sad će 2 kanalni izvori (stereo pesme i stereo video zapisi) da budu pušteni na svih 5+1 zvučnika. a filmovi sa 5.1 zvučnim zapisom će raditi kako treba .

ako hoćeš malo bolje procesiranje, u opcijama FFDshow audio dekodera, selektuj dolby decoder/ apply dolby pro logic II to all stereo sources . ffdshow možeš da konfigurišeš i za puštaje muzike u winampu npr.

Druze to je TO .. :D :D :D Hvala do neba!!! Filmovi rade u 5.1 .. sada sam slusao Pink Floyd Dark side of The moon 5.1.. MA znaci zvuci ko sa starom karticom .. winamp radi super ... e jedino kada sluzam YouTube ... nemam izlaz na zadnjim zvucnicima :/ ne znam da li u ffd postoji podesavanje i za to .. :/
 
Probaj preko Firefoxa, meni Chrome nece da pusti zvuk na sve zvucnike.
 
Za Chrome pokusaj da ukucas: about:plugins>lociras Adobe Flash Player> disable/enable (ako ih ima vise, pokusaj svaki pojedinacno)
 
Nazad
Vrh Dno