Šta je novo?

4G LTE Internet u Srbiji bez limita?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

alex303

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
19.04.2005
Poruke
3,931
Poena
2,095
Dakle. Treba mi 4G LTE usluga bez ikakvih ograničenja u količini prenesenih podataka globalno. Ovo "globalno" naglašavam jer vidim da se u paketima lokalnih provajdera spominje neki "nacionalni saobraćaj". Šta god im to značilo. Internet je internet, i ne trebaju mi nikakva ograničenja po regionima niti dodatna naplata usluga ako podatke recimo skidam / šaljem sa nekog VPS-a u Bangkok-u.

Da li tako nešto uopšte postoji kod nas ?
 
Dakle. Treba mi 4G LTE usluga bez ikakvih ograničenja u količini prenesenih podataka globalno. Ovo "globalno" naglašavam jer vidim da se u paketima lokalnih provajdera spominje neki "nacionalni saobraćaj". Šta god im to značilo. Internet je internet, i ne trebaju mi nikakva ograničenja po regionima niti dodatna naplata usluga ako podatke recimo skidam / šaljem sa nekog VPS-a u Bangkok-u.

Da li tako nešto uopšte postoji kod nas ?
Tako oznacavaju da ti gb vaze samo u srbiji a svi sajtovi rade npr a1 vikend net imas flat 3500 mesecno otprilike samo uzmi bolji ruter jer mifi je los juri b525 b528 b529 huawei ili nesto sto je cat6 ili jace za bolju brzinu.Njihov mislim da koji ide uz paket za 4200 i 7 dana neta moze da se proda za oko 3000 bez problema nov neotpakovan posto je simfree.
 
Već imam Teltonika TCR100 CAT6 zver. Samo mi treba pravi paket.
 
Već imam Teltonika TCR100 CAT6 zver. Samo mi treba pravi paket.
Pametan izbor.Za po srbiji ti je ok a1 vikend net sim + mifi je 4200 posle doplacujes dane po potrebi mifi prodas za 3000 i pokrio si se posle se doplacuje po potrebi.
Sesiju gase na 4h.
Jedino da bi ostao sim aktivan ako si van zemlje moras jednom u 12 meseci da aktiviras makar 1 dan neta.Kad ti ne treba net ne aktiviras dodatak i ne placas nista.Npr sad aktiviras 30dana stize ti racun sledeci mesec za to.Posle ako mirujes npr sledeci mesec a otplatio si mifi mozda ti stigne eracun na 0 za taj period.
 
Pametan izbor.Za po srbiji ti je ok a1 vikend net sim + mifi je 4200 posle doplacujes dane po potrebi mifi prodas za 3000 i pokrio si se posle se doplacuje po potrebi.
Sesiju gase na 4h.

Nije to to. Treba mi net bez ikakvih ograničenja. Ali tako nešto u Srbistanu izlgeda da ne postoji.
 
Nema ogranicenja sem duzine sesije koju rekonektuju posle par sekundi.Drugo u srbiji nemas nazalost.
 
Kad uzmeš vikend net, možeš terabajte i terabajte da prenosiš, jedino ograničenje je što se na svakih 4h tačno u sekund sesija prekine i ponovo uspostavi. Time se jedno aktivne TCP sesije resetuju, inače internet posle bukvalno par sekundi proradi ponovo.
 
Ništa od navedenog mi ne odgovara. Hvala u svakom slučaju.
 
Hahahaha. Za njega je starlink RV opcija ili tako nesto. Sta se trudite kad vidite čoveku da ne treba to. Niti zna sta je nacionalno niti bez ograničenja.
Kakva sesija? Pa ne zovete sa dialupom bez rekonekta. Vau treba preživeti dva sekunda na livestrimu na twitchu prekid veze...
Objasnis mu osnovne stvari ako mu sta odgovara onda možeš neke detalje. Mislis da na američkim mrežama viču. E imas 5g 100 mbps super brzine ali YouTube i video možeš samo u 720p... I neograničeno ti je 50GB a onda teski trothle ide....
 
Niti zna sta je nacionalno niti bez ograničenja.
Kakva sesija? Pa ne zovete sa dialupom bez rekonekta. Vau treba preživeti dva sekunda na livestrimu na twitchu prekid veze...
Pre ce biti da neki nisu razumeli sta treba coveku tj da niste koristili net za ozbiljnije stvari.
Da malo bolje pratis forum, znao bi da je njemu Twitch bitan kao Egiptu uvoz peska...
Covek pita ima li neta kao u EU sto se nudi tipa das 50€ mesecno i niko te nista ne pita 30 dana niti u kojoj EU drzavi ces koristiti niti ima prekida sesija itd itd.
Protok je manje bitna stavka za odrzavanje i nadzor nekih servisa vec je bitan kontinuitet veze.
 
Tačno tako.
 
U pogrešnoj crkvi se molite ako tražite stabilnost u mobilnoj mreži. Inače sve jedan servis na web tehnologijama se bazira na tome da može doći do diskoniutiteta u vezi. Kome treba neka ekstremna stabilnost nek radi tuneliranje veze. Danas bar to nije neki veliki problem. Svakako. Ako radi neki giga ultra biznis. Nek trazi giga ultra biznis paket sa nekim uslugama za tako nešto.
 
U pogrešnoj crkvi se molite ako tražite stabilnost u mobilnoj mreži. Inače sve jedan servis na web tehnologijama se bazira na tome da može doći do diskoniutiteta u vezi. Kome treba neka ekstremna stabilnost nek radi tuneliranje veze. Danas bar to nije neki veliki problem. Svakako. Ako radi neki giga ultra biznis. Nek trazi giga ultra biznis paket sa nekim uslugama za tako nešto.
Cudno... sin ima hibrid sim ruter i pise sim bez prekida vec 28 dana... a ni pre 28 ne bi bilo da nije bio sw update za ruter...
 
A eto ruter seta ali seta pretpostavljam. A drugo kako zna da li nije nijednom prekinuo vezu? Sto sim se nije doskonektoktavo. Ne znači da nije ostajao bez radne konekcije.
 
Što se mene tiče, tema može pod katanac.
 
Definitivno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno