Šta je novo?

4790 na z87 - problem

lates

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruke
750
Poena
210
Imam problem sa Asus z87-a pločom i i7 4790 procesorom, update-ovao sam novi bios zbog podrške za ovaj proc, prethodno je bio 4670k...i ubacim novi, 4790 procesor i neće da uđe u bios uopšte, sve vreme je upaljena crvena lampica za CPU na ploči. Vadio sam procesor pa ponovo ubacivao i ista situacija, napajanje sigurno nije problem jer radi lepo sa drugim komponentama. Sad nemam kod sebe starije verzije Haswell-a pa da probam sa njima da podignem računar...Ne znam šta da radim?
 
Intel bagra... verujem da si sve uradio kako treba, forumi su prepuni ljudi sa istim problemom na Z87 A, K itd...
 
Poslednja izmena:
Bio vec slican problem: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?329450-i5-4690-ostecen


Asus ploce je obavezno potrebno flash-ovati njihovim tool-om koji mozes skinuti sa Asus sajta i njime flashovati zadnji bios iz Windowsa.
Klasicni flash bios-a iz Dos-a ne update-uje ME na ploci, te stoga one i ne rade sa refresh serijom Haswell-a dok se odradi ovo sto sam napisao.
Ps. Provjereno u praksi i 100% radi :), tako da nisi morao mijenjati plocu - samo niste bili upuceni.
 
Glupo pitanje ali jesi li siguran da je procesor ok?
 
Bas dosta gledam ovaj procesor i video sam na YT kanalu jayztwocents radio je sebi build i isto je imao problem sa z87 ako imas vremena pogledaj njegov novi build
 
Meni deluje kao da ti nije prošao update za ME firmware, pošto to uradi njihov updater. Imaš li stari procesor, da vidimo koja je verzija firmware-a?
 
Poslednja izmena:
Nemam, napisao sam u prvom postu ali cu gledati da do nedelje nabavim neki.

Nazalost, moraces posuditi bilo koji Haswell/derivat iz prosle god i ponovo flesovati plocu iz Windowsa - obavezno najnovija verzija njihovog update tool-a, kao i zadnji bios; Ocigledno je da nesto nije proslo kako treba.
Inace, ovaj problem na Asus plocama nije karakteristican samo za z87, vec i za ostale chipsete: h87, b85 i h81.
Poslije uspjesno odradjenog flesa iz Win-a, sve radi bez problema.
 
Za flashovanje na MSI plocama takodje stoji upozorenje da se se flasuje iz windowsa ili preko Mflash utilitija sa USB-a uz obavezno biranje "BIOS + ME".
Izgleda da po defaulty preko USB-a se ne flashuje ME vec se mora odabrati posebno.
 
Za flashovanje na MSI plocama takodje stoji upozorenje da se se flasuje iz windowsa ili preko Mflash utilitija sa USB-a uz obavezno biranje "BIOS + ME".
Izgleda da po defaulty preko USB-a se ne flashuje ME vec se mora odabrati posebno.

Na Msi plocama preko M-Flash imaju 2 opcije:
Update bios
Update bios & ME

Obavezno ici na drugu opciju prilikom flesovanja, jer ce u suprotnom biti bagova u radu racunara, poput: restart iz Win-a ne radi, shutdown ne radi itd...
 
Rešen problem posle 3 uzastopna flešovanja biosa na isti način. Imao sam sreće što je kolega imao neki stariji haswell pa smo mogli da flešujemo bios, nije mi i dalje jasno zašto su napravili ovakav problem sa tim.
 
Bitno je da si rijesio problem - inace, do sada sam za refresh seriju flesovao bar 30-40 ploca, svaka je uvijek prosla iz prve.
 
Eto uvek nekom zapadne neki maler, važno da sam rešio. Nije mi jasno zašto je tek iz trećeg puta prepoznao 4790, al ok, više nije ni važno.
Mora proći update za Intel ME firmware - koji može sasvim bezbedno da se uradi i iz Wina. Nažalost, EZ Flash flashuje samop BIOS, ne i ME...
 
Nazad
Vrh Dno