Šta je novo?

Hardver 34" VA ultrawide dilema :)

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Master Roshi

Cenjen
Učlanjen(a)
18.11.2012
Poruke
398
Poena
170
Pozdrav narode,

Vec duze razmatram neki 34" monitor, 1440p naravno kao neki minimum. Koristio sam dosta monitora i sa IPS i sa VA matricom, mogu reci da cek za nijansu i preferiram VA zbog boljeg kontrasta jer monitor koristim generalno za surf i casual gaming, ali cesto pogledam neki film/seriju pa mi dublja crna i bolji kontrast vise leze od IPS verzije.

Elem, izdvojio sam par modela koje kao ciljam za kupovinu, pa bih jako cenio ako neko ima koju pametnu da doda, eventualno neko ako poseduje neki od ovih modela da kaze svoju kracu recenziju o istim i ono "je l vredi" :)

Opcija 1 je Mi Curved Gaming Monitor 34", xiaomi-jev zakrivljeni VA ultra wide (oko 59k)
Opcija 2 je Dell-ov gaming monitor VA S3422DWG, takodje zakrivljeni VA panel (na akciju u radnju na G na 68k)
Opcija 3 je IIYAMA gaming monitor g-master GB3466WQSU-B1, zakrivljeni VA panel (u radnji na g za 75k)

To sam za sada kao izdvojio, po recenzijama koje sam pratio i video, manje vise su pozitivne. Nesto vise naginjem ka dell modelu, jer navodno osvetljenje ide i preko deklarisanih 400nits, pa kontam da ce goditi i hdr opciji.

Hvala unapred :)

 
Ja imam Samsung 34" 144hz
Moj savet ti je da ne kupujes monitor ispod 1440P na 34" jer to je blagi uzas to prvo
A ostalo je hit and miss, kvalitet panela odstupanja od primerka do primerka PWM na kojoj osvetljenosti se javlja ako nije PWM free
Mene je bolela glava dok nisam kupio ovaj samsung (dok sam birao) informacije sture tako da je najbolje ako imas priliku da vidis negde monitor uzivo
A sto se tice ovih modela ne mogu da ti pomognem :)

EDIT
Ah da a ako uzimas preko 1440P uzmi u obzir da ce ti performance drasticno pasti jer ce ti trebati izuzetno jaka masina da potera igrtice na maksimalnim frameratovima ...
Sa srecom u izboru
 
Nazad
Vrh Dno