Šta je novo?

2x2 postojeci + 2x4

kVu

Čuven
Učlanjen(a)
28.10.2003
Poruke
1,479
Poena
660
imam Geil Value 2x2 paket 9-9-9-24 @1333mhz i hteo bih da dokupim jos 8gb za moju plocu... pa posto blage veze nemam sta pasuje od drugih modula, zamolio bih vas da mi predlozite sta bi moglo da se dokupi od 2x4 varijanti, a da radi sa ovom postojecom :) hvala
 
Ja sam dokupio 2 x DIMM DDR3 4GB 1333Mhz Exceleram CL9, E30112A. Vec sam imao mnogo skuplji Mushkin Blackline i sad mi sve radi na 9-9-9-24 1333Mhz. To ti sad niko sa sigurnoscu ne moze reci,ali ne bi trebalo da bude problema
 
super, samo me interesovalo da li moze drugi proizvodjac... nemas nikakvih problema?
 
super, samo me interesovalo da li moze drugi proizvodjac... nemas nikakvih problema?


Nikakvih. Jedino sto mi memorija radi na taktu ove sporije jer je Mushkin 1600 Mhz cl7, ali to meni nije ni bitno,meni treba sto veca kolicina.
 
uu super, ja se vec smorih jer vidim da nema 1333 modula :) hvala
 
A sta ce ti vise od 8gb memorije?
Sta to tako zahtevno radis da ti treba 12gb ili 16gb ...?
Kupis recimo neki ddr3 komplet 2x4gb od 1333MHz (ili 1600MHz ako ploca podrzava) i proveris na kom naponu radi memorija (verovatno 1,65V i vecem) pa takvu trazis memoriju iskljucivo, prodas te svoje 2x2gb i uzivas jer si dobio veci kapacitet za manje para...
Moras voditi racuna da li je i koliko i u kojim slotovima podrzana dvostrana i jednostrana memorija...
Uputstvo od ploce iscitaj, sekciju o memorijama pa vidi to dobro...
 
muziku... napuni se to ocas posla, cak i sa 12gb necu moci da se izivljavam kako bih hteo.. vst instrumenti su ogromni i zahtevni ;) a sto se tice tvoje varijante, to je ok, ali bih ja voleo da izbegnem da jurim kupca i prosto da dokupim jos 2x4... naravno samo pod uslovom da ce to sljakati perfektno ... u sv. slucaju hvala na savetima
 
Sljakace u 99,98% slucajeva, gledaj da rade na istom naponu, onda jeftiniju vatijantu gledaj sa 2x4gb na 1333MHz i proveri za dvostrano/jednostrano kako se uparuju da tu ne omasis, takodje trazi da su memorije CL9 (9-9-9-24) i to je to ...
 
+1^

Racunaj, na kraju da ces morati mozda eventualno da podesis sve na timing-e i frekvenciju najslabije memorije koju imas, verovatno ova koju sada imas, posto tesko da ima nesto slabije od tih GeiL specifikacija trenutno na trzistu.
 
Sada je mala razlika i u ceni izmedju 1333 i 1600 memorija tako da ako imas 1600 uzmi lepo nju i po mogućstvu kingston!
 
skapirao sam sve... uzecu neku na 1600 posto vidim da 1333 vise nema nigde da se kupi... hvala svima! :)
 
Evo meni bas i nece...ostaje 2x4Gb ova 2x2 Gb idu na dobos. Radi memtest satima na 1600 CL 9-9-9-28, ali zato resetuje komp pri najobicnijem surfovanju netom. Ajd sad budi pametan. Valjda ploca nije dorasla zadatku da radi sa 4 popunjena slota za memoriju.
I onako 8Gb vs. 4GB, nisam video razliku, nikakvu, a tek necu ni izmedju 8 i 12.
 
Kada vec hoces da popunis sva 4 slota za memoriju, da bi to radilo bez restartovanja, Command rate stavi sa 1T na 2T. Jeste da intel mnogo bolje radi od amd-a kada su memorije u pitanju, ali da nateras sva 4 modula odjednom na T1 cak i da su svi moduli potpuno isti, je jako mala sansa. Tu mogucnost imaju samo par vrhunskih ploca, dok ce ostali 90% ploca raditi na T2 bez problema, cak i sa razlicitim memorijama ;) Ukratko, stavi Command rate na 2T pa probaj.
 
Ja sam dokupio 2 x DIMM DDR3 4GB 1333Mhz Exceleram CL9, E30112A. Vec sam imao mnogo skuplji Mushkin Blackline i sad mi sve radi na 9-9-9-24 1333Mhz. To ti sad niko sa sigurnoscu ne moze reci,ali ne bi trebalo da bude problema

U vezi Mushkin Blackline, čudo jedno kako je dobro reklamirana, a danas više kod nas nema nigde da se kupi. Inače imam 2x2 GB i zbog cene sam želeo da dokupim još 2x2 GB. Ono što je zanimljivo je to da u Saturnu u Nemačkoj, sve one cool serije (radioaktiv, blackline) Mushkin a koje su kod nas bile pareno skupe sada koštaju u proseku oko 25 e 2x2 GB DDR3. Zanima me da li neko zna ako kupim preko interneta kao to ide sa carinom (da li ce da naplate nešto u opšte, jer košta manje od 70E). U obzir bi došlo da prodam svoj ram i kupim Corser. Šta je bolje Mushkin ili Corser?
 
ja u ponedeljak uzimam neki 2x4 cl9 na 1.5v @1600 pa cu javiti kako radi... imam jos jedno pitanje obzirom da je proc klokovan na 3.4ghz i memorija radi na 1336... posto cu sad imati dva modula od 1333 i 1600 da li je u biosu problem napraviti da svi rade ovako kao sad na 1336 ?
 
evo da javim.. uzeo patriot 2x4gb @1600 i sada mi sve komplet (12gb) radi na @1336 sa klokovanim procesorom, bez ikakvih problema... smanjio sam page file na 16mb fixno pa cemo da vidimo da li ce biti nekih gluposti... :)
 
Kad vec imas 12Gb instaliraj ramdisk i bar iskoristi toliku memoriju. Ovaj program koristi do 4gb rama kao particiju pa time mozes da recimo koristis kesiranje za neki od tezih programa (Photoshop, 3D Max i sl.) ili za cache Mozille/Opere, ili da instaliras programe na toj particije probe radi :)
Aj uzdravlje!
 
RAMDisk izgleda veoma zanimljivo, posebno ako se uzme u obzir cena memorije.
 
Nazad
Vrh Dno