Šta je novo?

2x1Gb Transcend PC6400 - Zmajevi

@CAR Da, sada tek videh sliku da je samo CL na 4, ali opet impresivno za ne-mikron ram :d i dobar podestnik za umivanje ledenom vodom izjutra i uzimanje vishe kofeina.:wall:
 
Pazi mnogi kazu da nije problem shto se grejanja tiche, vec od veceg napona sa 'nachne' chip na memoriji i postepeno pochne sve vishe i vishe da brljavi....
 
Poslednja izmena:
activated1
chim pochne malo da brljavi, ja cu malo da oborim voltazzu ;)
To je tacno, po specifikaciji proizvodjaca, tolerancija je +/- 0.1v, po iskustvu korisnika, sigurna voltaza je +0.3-0.5v.
Problemi uvek nastaju zbog onog 'daj da dodam jos 0.1v da vidim ...'

nikolas61

Ne da je lepo, nego je veoma retko i na mnogo skupljim modulima

Misko

Oduvek sam voleo kao i svi ostali, veoma jeftino i veoma kvalitetno :)

:wave:
 
ju koje zveri su ovi jeftini transcendi... valjda su i 2x2 ok memorije, bas planiram da pazarim jedan kit 2x2gb.... a najjeftinije su od onoga sto sam ja video. samo da nabasam na powerchip i eto meni srece :)
 
Budim temu, jer razmišljam o ovim zmajevima. Da li je ovo isto što i ovo? Razlika je u par stotina dinara, pa da znam koju da jurim... Postoji i varijanta sa 2x2GB kit, ali ne vidim svrhu kupovine iste, jer je kupovina (posebno) 2 modula jeftinija, a ne mislim da se u bilo čemu razlikuju.

I ako neko zna gde mogu jeftino da se kupe ove memorije, neka mi šibne na PM. Ja sam ih našao najmanje za ~1700 dinara po modulu.

Naravno, jurim sa N ili P iza bar koda, pa ako ima srećnika koji su nabasali na takve, ne bi bilo na odmet da mi kažu gde su ih našli. Hvala.
 
Poslednja izmena:
...Naravno, jurim sa N ili P iza bar koda, pa ako ima srećnika koji su nabasali na takve, ne bi bilo na odmet da mi kažu gde su ih našli. Hvala.

N je svakako retkost na 2GB modulima (ako ih ima uopste), a s druge strane ne znace ti nista. "Oni besni" Micron cipovi su manjeg kapaciteta tako da idu samo na 1GB module.

Sa Elpidom nikad ne znas, mozda ti naleti neka besna serija cipova. Powerchip je bio odlican jedno vreme, a kasnije je bilo primeraka koji nece preko 1000.
 
Poslednja izmena:
N je svakako retkost na 2GB modulima (ako ih ima uopste), a s druge strane ne znace ti nista. "Oni besni" Micron cipovi su manjeg kapaciteta tako da idu samo na 1GB module.

Sa Elpidom nikad ne znas, mozda ti naleti neka besna serija cipova. Powerchip je bio odlican jedno vreme, a kasnije je bilo primeraka koji nece preko 1000.

Moguce da je tako , al ja na loshu elpidu josh nisam naishao sve zmaj do zmaja. A nekoliko razlichitih modula sam probao u periodu od godinu dana tako da nema shanse da su bile dobre serije sve :wave:
 
Moguce da je tako , al ja na loshu elpidu josh nisam naishao sve zmaj do zmaja. A nekoliko razlichitih modula sam probao u periodu od godinu dana tako da nema shanse da su bile dobre serije sve :wave:

Nisam rekao da ima losih. Vise se odnosilo da ima dobrih i besnih kao sto je npr. iz postova gore gde zvace 1200MHz iz zezanja :)

Ali, eto, ima i osrednjih. Kad sam za ortaka pazario Transcend sa oznakom E, dosla je do 960MHz i ni makac vise sa naponima do 2.2V. 2x1GB JetRAM 800MHz je u pitanju...

EDIT: Druga stvar, covek je pitao za module od 2GB, tako da ne mogu da tvrdim da li "zmajevi" ili nisu ;)
 
Poslednja izmena:
Nisam rekao da ima losih. Vise se odnosilo da ima dobrih i besnih kao sto je npr. iz postova gore gde zvace 1200MHz iz zezanja :)

Ali, eto, ima i osrednjih. Kad sam za ortaka pazario Transcend sa oznakom E, dosla je do 960MHz i ni makac vise sa naponima do 2.2V. 2x1GB JetRAM 800MHz je u pitanju...

EDIT: Druga stvar, decko je pitao za module od 2GB, tako da ne mogu da tvrdim da li "zmajevi" ili nisu ;)

Ja sam imao Transcend 667 elpida i Kingston 667 elpida. Transcend moze 1000 da gura, a Kingston je ishao i do 1100 bez problema na 2.2v :smash:

Sad imam jedan modul od 512mb Kingstona na 800 idu preko 1100 isto elpida chip :D
 
Znači bolji izbor su moduli od 1GB?

Sa Elpidama se zaista nikad ne zna, ja Geil-a ne mogu da poteram više od 950MHz, dok mnogi Kingstoni na 667 idu do 1000MHz laganica. Zato sam jedno vreme gledao da uzmem memoriju na 1066MHz, jer ne volim mnogo da se bakćem sa OC-om memorije, a onda videh ovu temu i pomislih da mogu da prođem jeftinije i sa nižim latencijama.
Jedini problem je što bi mi 4x1GB popunilo sve slotove, te bih morao da izbacim Transcend pri narednom upgrade-u (ako do njega dođe).

Koliko sam shvatio, treba da uzimam sve što iza sebe ima N ili P nevezano za to da li se on zove Transcend, Transcend JetRam itd.? Bitno mi je da izdrže 1000MHz, nema potrebe za većim klokom. Baš bezveze za ove PowerChip-ove kojima su "oslabili" OC potencijali...
 
Znači bolji izbor su moduli od 1GB?

Svakako bih isao na 2x2GB. Velika je verovatnoca da ce Transcend JetRAM sa P oznakom moci da radi na 1000MHz bez problema. Od jeftinijih ti je tu i Apacer u Imtelu i Geil BlackDragon 800MHz.

Pretrazi moje postove sa "AA3G" u searchu. Imao sam jedno vreme teoriju o Powerchipu, ali dosta se promenilo od tada...
 
Poslednja izmena:
Čitao sam te postove sa AA3G još ranije, što na benchu što na XS-u.

Odlično ako mogu da izdrže 1GHz 24/7. Što se tiče Apacer-a, verovatno si mislio na onaj sa AM1 čipovima? Ja sam iz dosadašnjih iskustava korisnika shvatio da je Transcend sa PowerChip-om ipak jači i pouzdaniji kloker (nisam siguran da l' Apacer može da izdrži 1GHz)? Geil Black Dragon bih izbegao. Ipak je to našminkana elpida.
 
Drugar ima BlackDragon 2x2GB sa Powerchip koji ide na 1000MHz 2.0V na prvu, dalje nismo ni testirali.

Zdravko sa foruma ima Apacer 2x2GB koje je kupio po staroj i smesnoj ceni od 2500din. Ne znam sada koliko kostaju, ali je svakako skuplje.

Vule sa foruma ima 2GB Kingston HyperX cl5 (link).

Imas korisnih informacija ovde.

Ne mogu nista da ti garantujem, tesko da bilo ko moze. Ipak je to malo i kocka kad se zeli ustedeti kinta na ovaj nacin :)
 
Drugar ima BlackDragon 2x2GB sa Powerchip koji ide na 1000MHz 2.0V na prvu, dalje nismo ni testirali.

Zdravko sa foruma ima Apacer 2x2GB koje je kupio po staroj i smesnoj ceni od 2500din. Ne znam sada koliko kostaju, ali je svakako skuplje.

Vule sa foruma ima 2GB Kingston HyperX cl5 (link).

Imas korisnih informacija ovde.

Ne mogu nista da ti garantujem, tesko da bilo ko moze. Ipak je to malo i kocka kad se zeli ustedeti kinta na ovaj nacin :)

Vule je jedva nashao te CL5, ako ih ima josh vredi uzeti jer su za ulozeni novac odlichni.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno obojici.

E sad si me ipak zainteresovao za Geil. :D Kako mogu da prepoznam koji "crni zmaj" dolazi sa PowerChip-om?

Što se tiče HyperX memorije, sve je to lepo, al' prvo treba naći taj famozni CL5 i to po ceni nižoj od 4000din.

E da, zaboravih Apacer. To što je zdravko uzeo, bilo je za neku novogodišnju akciju, sada 2x2GB 800MHz kit košta 3450, dok pojedinačni moduli koji su označeni sa Apacer AM1 koštaju 1750din odnosno 3500din za 2x2GB. Kao što rekoh, nemam ništa protiv Apacer RAM-a, jedino što nisam siguran da li može da izdrži toliki OC što je imperativ (inače bih išao na najjeftiniju value memoriji i ne bih pitao za razna N ili P slova :d).
 
Poslednja izmena:
Za Geil gledaj samo da je CL4 800 ili CL5 1066 (lošija varijanta), ovi prvi su neki mutogeni, lepo se OC-uju i uz CAS CL4.
 
Trenutni imam baš Geil CL4 800MHz memoriju i ne ide preko 950MHz a i za ovo joj treba prilično napona. 1066MHz CL5 je skupa varijanta, ali u tom slučaju ne bih ni klokovao memoriju.

Suma sumarum, mene interesuje 4GB RAM-a (2x2GB kombinacija) do 4000 din (poželjno je da bude 3500 ako je ikako moguće), da izdrži FSB od 500MHz, odnosno klok od 1GHz i da ima najviše CL5 latencije.
 
Poslednja izmena:
Ja i pričam za 2x 2Gb ali taj Geil nije ispod 5-6K Dindži. :(

Suma sumarum, (ispod 4K Dindži) ostaje ti samo Transcend |P, kao najsigurnije rešenje za nekih 1Ghz CL5
 
Tako sam i mislio. Hvala vam svima. Samo da ih nađem, to će biti muka...
 
Nemora da bude skupa memara da bi isla na 1000MHz evo ja imam takeMS 800MHz koji idu do 1100MHz na 2.15v evo sad mi rade na 1060 2.05v 5-5-5-18, memara kosta 16eura 2x1GB.
 
Nemora da bude skupa memara da bi isla na 1000MHz evo ja imam takeMS 800MHz koji idu do 1100MHz na 2.15v evo sad mi rade na 1060 2.05v 5-5-5-18, memara kosta 16eura 2x1GB.

Jos kada bi citao kako treba i procitao da covek prica o 2x2GB...

Nego, ajde okaci shot lepo sa 2 memtest-a (jedan radi sa 1000MB, drugi koliko ostane (gde je ovaj od 1000 prosao 100% i jos uvek traje)), cpu-z sa latencijama i hwmonitor(ili neki program) gde pokazuje taj napon. (pricam o [email protected])
Naravno, ako ti nije mrsko :wave:

tst.jpg


Ovako, plus hwmonitor i postavkama objasnjenim gore, posto sam na laptop-u, nisam mogao da ukljucim i hwmonitor.
Nije da ti ne verujem, uvek se zalomi dobar primerak necega, nego drugaru je taj takems pravio probleme i na defaultu (probano 6-7 plocica).
 
Sad trenutno nemogu ali cu ujutru da odradim taj memtest kolko se ja secam taj test traje dosta dugo jel moze linx pomoci posto sa njim najvise testiram.

Ni ja nebi verovao da moze da nisam probo da moze.
 
Nazad
Vrh Dno