Šta je novo?

2670QM temperatura

Kad si se vec toliko ulozio u sve to, busi i rupe na lt, nece da mu skodi ;) mozes cak i poredjenje pre i posle da napravis...i to bez pada, sa padom ne izbusen lt i sa padom izbusen lt!
 
Kad si se vec toliko ulozio u sve to, busi i rupe na lt, nece da mu skodi ;) mozes cak i poredjenje pre i posle da napravis...i to bez pada, sa padom ne izbusen lt i sa padom izbusen lt!
To i planiram.Da bi se videla razlika.Nije ovo nikakvo ulaganje.ne kosta me ni dinara.imao sa sve delove.Samo malo truda.A dovoljno sam iskusan i lud da napravim ovako ekstremno cooling pad hladjenje.Duva toliko da mozes da se prehladis ako ne stavis lap top na cooling pad.Jedino sto nisam mogao da napravim je kontroler V koji deli 12v na 5v i 12v a sve zbog ovog kontrolera RPM koji trazi 5v da bi radio i 12v da bi izbacio ka ventovima....javljam sutra anyway.....
 
Da odgovorim jer su me ljudi pitali: nisam napisao da nema stabilizatora V na 12v i 5v, nego da nisam mogao da ga napravim.Kontroler za 12v i 5v mi je napravio moj drugar Voja elektroničar.Jer ovaj cooler master panel za kontrolu RPM traži 5v za rad svog CPU i trazi 12V da bi to pustio ka ventilatorima.Nisam hteo da stavljam jos jedan punjač nego je stavljena elektronika koja to regulise sa jednog izvora napajanja.Znaci od jednog punjaca sa 12v mi je drugar napravio 2 grane: 5v i 12v.Ostalo je lako_Ovo sam trebao malo bolje u startu da pojasnim jer bez ovoga ne radi nista.Okinava.Danas sledi test sa burn cpu gpu...pozdrav
 
Poslednja izmena:
Evo ljudi ovako: rezultat je nula. Nema promene.Kao i što sam pretpostavljao, budak je projektovao donju oplatu lap topa,gde za CPU nema proreza na delu gde je CPU. Cooling pad duva kao lud ali vazduh,koji ulazi na rešetke gde su RAM moduli i HD, ne dolazi do CPU dela kućišta, pa CPU na stres testu trotluje samo tako.U prilogu je slika. Tako da sledi sečenje tj bušenje rupica na donjoj oplati gde je CPU, koji je zatvoren. Ovaj CPU sa 6 mega keša i 3,1ghz turbo brzinom,HT,itd...... ima jaku disipaciju za lap top kućište.A ako još proizvođač ne stavi otvore za usis vazduha na delu gde je CPU, eto belaja.CPU radi u normalnom radu na 40C.Ali kada krene full load, odmah trotluje jer ode na 95C. Velika projektna greška Asusa,Acera i još nekih je što nisu napravili donju oplatu sa otvorima gde je CPU nego je jadnik zatvoren potpuno. RAM moduli su sada ledeni kao i HD pa modovan cooling pad je tu odradio posao super.Pre,na pipanje su bili prilično topli.
Toliko od mene za sada a uskoro sledi bušenje rupica kod CPU-a.Pozdrav i svako dobro.
Untitled.jpg
2ee13d4e8184aa2d3d8b00ea00d87c8e.jpg
 
Poslednja izmena:
Cooler za laptop koji ja imam usisava vazduh sa laptopa, od gore prema dole i tako ga hladi.
Probaj da obrnes smer strujanja vazduha.
 
Cooler za laptop koji ja imam usisava vazduh sa laptopa, od gore prema dole i tako ga hladi.
Probaj da obrnes smer strujanja vazduha.

Nema ovaj šta da usisa kada je donja oplata kućišta zatvorena.Moraće bušenje oplate.:) a mislim da je usisavanje pogresno.
 
Poslednja izmena:
Ovaj moj jeftini cooler fabricki usisava vazduh.
Matori eee pc 4g surf laptop doduse ima 2 proreza za hladjenje na donjoj stranici.
Jos sam dodatno skinuo poklopac memorije tako da i to pomaze.
Kupi se prasina po tastaturi zbog usisavanja ali nema veze.
Ionako je retko koristim.
 
Pisao sam vec da je po meni najveca glupost tako pozicionirati ventilatore na padu koji je predvidjen za hladjenje laptopa. Probaj da ih okrenes ti, pa javi rezultate!! @DARK SIDE kako napreduje budzenje?!

Btw, pobedio si sa onim kucistem ukoso sto stoji :D :wave:
 
Pisao sam vec da je po meni najveca glupost tako pozicionirati ventilatore na padu koji je predvidjen za hladjenje laptopa. Probaj da ih okrenes ti, pa javi rezultate!! @DARK SIDE kako napreduje budzenje?!

Btw, pobedio si sa onim kucistem ukoso sto stoji :D :wave:

sutra bušim donju oplatu predelu u CPU-a. Jer cooling pad ne pomaže... A za informaciju ostalima: danas sam od sina uzeo njegov lap top i5 i testirao.ISta situacija... 95C...tako da...... Intelija budži a termalna disipacija ih ne zanima...
Untitled.jpg
A onaj Raven Silerstone je tako stao.Pun je sto uređaja.Nije bilo mesta.A njemu vazduh ide na gore inače tj tako je kućište...Konektori su na vrhu od ploče..jer topao vazduh ide gore...ima logike...Davno sam ga kupio...zadovoljan... To je mašina iz postpisa.
 
Poslednja izmena:
Update: konačno prava stvar.Posle bušenja platične oplate lap topa,jadnik je prodisao. Temperatura je nenormalno mnogo oborena. Ponovo sam ubacio u movie maker hd file sa moje kacige i temperatura ne da nije 95c nego nije ni 60c.Tačnije, oko 50C je temperatura.
1ea2a19551771386fe5f65c1445485e3.jpg

6fd99741ee329b8da8d802ebb397e7ce.jpg

506378c0e95f8eb22b03ed92fc85dbbd.jpg
8ddeeacebdbb0ea797aad0e6845bf67d.jpg

ae203741eaf94c817fa008796dc83d47.jpg
3c12a01badf3534426921045471b9c95.jpg

temperatura nakon bušenja.jpg
ETO TOLIKO OD MENE.POzdrav ekipi.NAdam se da je pomoglo ovo pisanije i smaranje.
 
Poslednja izmena:
Stranica na mom laptopu gde se nalaze CPU i GPU se vadi,tako da cu i ja vrlo skoro da izbusim tu rupice.
 
Stranica na mom laptopu gde se nalaze CPU i GPU se vadi,tako da cu i ja vrlo skoro da izbusim tu rupice.
uh,blago tebi.kod mene je morala cela ploča da se vadi....nikako mi nije jasno zašto nisu napravili otvore iznad gpu,cpu i chipseta kao i heatpipe-ova.Jer ovi i5 i i7 cpu su jako opetereceni i dosta brzo rade.termalna disipacija je prilična.Konačno reših problem.
 
Bravo :) To se zove modding :D
 
Bravo :) To se zove modding :D

Ovo sam bušio kod drugara u servisu računara.krastavac. bušilica nije bila kod mene tj u radionici kod oca je... Odnesem, obeležili smo i on je bušio. Kaže čovek: " e svašta sam u životu radio, ali bušio Lap Top još nisam"..:d Okupili se neki IT znalci, svi čekaju rezultat.Cooling pad sam doneo.-...Čekali ljudi sat vremena..Sad svi hoće da buše.... :D Nije sve ovo nikakva majstorija, to svi vidite...Ali morao sam da budem malo ekstremniji jer znam da temperatura ubija komponente...kod lap topa je to najčešći kvar...
 
Odlicna ideja,ja cu to isto da uradim i na svom lapu.Skroz bzvz sa strane Asus-a jer ni kod mene proc a ni grafa ne mogu da "disu".
 
Svaka cast druze, drago mi je da je urodilo plodom...rekao sam ti ja odma da ce to da bude posao! Sad mozda i ja Rog da isheftam, on ima dole ogromnu plasticnu plocu koja se skida cela (preko 50% laptopa se otvara), samo moram proveriti da li prelazi i preko cpu/gpu hardvera ili bar cevki od kulera.
 
Svaka cast druze, drago mi je da je urodilo plodom...rekao sam ti ja odma da ce to da bude posao! Sad mozda i ja Rog da isheftam, on ima dole ogromnu plasticnu plocu koja se skida cela (preko 50% laptopa se otvara), samo moram proveriti da li prelazi i preko cpu/gpu hardvera ili bar cevki od kulera.
Ako se skida ploca, nemoj da bušiš.samo skini oplatu i uzivaj.U svakom slučaju bio si u pravu oko temperature.takav je cpu i svuda je problem.Hvala na sugestijama.Matori,znas znanje [emoji6]
 
Poslednja izmena:
VAljda sam pogodio deo foruma za temu...
Koja je normalna temperautra za i7 2670QM? Imam ga na n73 Asus lap topu..pri punom opterećenju ide do 96C( i to odmah).I onda se vrti oko 92 do 96C. Znam da je 100C maksimum, ali mi je ovo malo nenormalno..ili sam ispao iz fazona za lap topove..NIsam imao i7 na lap topu do sada..Pasta je stavljena nova......
Vidim na netu da pojedinci imaju grejanje skoro do 100C.....
Jel to ok? Ili da menjam Fan?
Hvala na odgovorima unapred....

Isti laptop max temp isla do 80c i to kad je bila vrucina.
 
Isti laptop max temp isla do 80c i to kad je bila vrucina.

mozda ako je u sobi 17C :) ostalo mi je jos da stavim noviju verziju BIOSa.skinuo sam program sa Asus sajta ali kada ga pokrenem on javlja da nemam Asus lap top.ccccccc
 
BIOS FLASH uradjen iz BIOSa..... ista situacija...Bez cooling pada topionica...Tako da... sve je to budžio Intel bez razmišljanja o termalnoj disipaciji i malim lap top kućištima....
 
Rekoh ti Dark, retki su generalno modeli sa i7 koji ne idu u trottle kada se potera linx + furmark, bas sam pratio to jedno vreme na notebookcheck sajtu. Ni meni nije jasno zasto dozvoljavaju takvi leptopovi da idu u prodaju; valjda se nadaju da ce korisnici samo da gledaju filmove na njima, surfuju i rade u office-u. Probacu ovo sto si rekao samo da skinem plastiku pozadi, ali sumnjam da bi ga koristio tako, nagurali bi fanovi sa pada gomilu prasine vremenom unutra, onda bih morao da ga nosim kod komsije da izduvavam kompresorom ;) Kao sto rekoh, kod mene ne prelazi 85 stepeni, ali me nervira sto se sam cipset greje isto toliko. Mada imao sam toshibu koja je jednom prilikom isla i na 115, pa radi i dan danas bez problema samo sto sam je ja redovno servisirao na svakih 6 meseci.

P.s i ja sumnjam u ovih 80 stepeni na pomenutom asusu.
 
P.s i ja sumnjam u ovih 80 stepeni na pomenutom asusu.
Da mu je zadao video obradu malo sutra bi išao do 80C.
I ovaj moj radi na 38c na sobnih 31C.Ali kada ga poteraš u full load ideeeeeee...
Nije samo i7 u pitanju..Napisao sam gore,kada sam testirao sinovljev i5 HP.....i i5 je isti.....ide do 95c
 
svakodnevne temperature u normalnom radu bez full load... rpm ventova je na minimumu..
temp u norm radu..jpg
 
Jos jedna informacija....da li da busim rupice samo tamo gde se nalazi vent ili i tamo gde je hladnjak ?
 
Sto vise to bolje! Po meni prioritet baci na hladnjak da sto bolje ohladis, mada nece skoditi ni za fan ako mu dovedes hladnog vazduha.
 
Da,bas tako.Sad vidim i da je DARK busio duz celog hladnjaka.
 
Е....krastavac ne videh poruke..Da, ja sam po celoj liniji..Od chipseta,gpu,heatpipe, pa do cpu....
 
Nazad
Vrh Dno