Šta je novo?

2.5" CF adapteri i floppy emulatori

solim

Slavan
Učlanjen(a)
04.12.2004
Poruke
298
Poena
319
Fina kolekcija nema sta i moja je trenutno ista takva ali uskoro pristiza A500 prepravljena na 1mb chip rama + 1mb fast. Dali sam pomenuo da ima i home made hdd kontroler? Ima li gde sema od onog uredjaja sto menja flopy a radi sa sd karticama i adf imidzima?

Svasta sam pravio za ova cuda ali za ovo nisam ni cuo!!!!
Daj malo detalja plizzzzzzzzzzzzzzz
Kako bi moglo da se zove, bilo sta, pa da iskopamo tu semu:)
 
Svasta sam pravio za ova cuda ali za ovo nisam ni cuo!!!!
Daj malo detalja plizzzzzzzzzzzzzzz
Kako bi moglo da se zove, bilo sta, pa da iskopamo tu semu:)

home made hdd kontrolere i proširenja memorije imaš na aminetu.
a onaj projekat flopi emulator sa sd karticama što pravi onaj baćuška tnt23, nije još ni blizu gotov.
 
Za home made hdd kontroler pravac aminet ima ih gomila ide i skazi varijanti.Ovaj na ovoj amigi radi tako sto butuje fajl sistem sa diskete pa posle podigne wb sa hdd.
Sto se flopy emulatora tice video sam negde gotov proizvod samo sad da se ubijem nemogu da nadjem link.Povezano na amigu.ima mali lcd ekran i par tastera tako da mozes da biras flopy imidz i vidis izabrani samo neznam dali ima negde link za samogradnju ili se kupuje kao gotov proizvod.
 
Sto se flopy emulatora tice video sam negde gotov proizvod samo sad da se ubijem nemogu da nadjem link.Povezano na amigu.ima mali lcd ekran i par tastera tako da mozes da biras flopy imidz i vidis izabrani samo neznam dali ima negde link za samogradnju ili se kupuje kao gotov proizvod.

To što si video na amiga.org forumu je rana beta verzija koja ima mnogo bagova i butuje poneku disketu. U zadnjih godinu dana nije bilo nikakvog progresa, tako da ništa od toga za sada.
Jedino što postoji gotovo je onaj link što sam poslao ranije, ili komercijalni koga pravi krishnasoft, povezuje se na lpt port, i radi samo sa nekim pc računarima koji imaju dovoljno brzi lpt port.
 
Hm tako mali ,lep i zgodan tesko da ces naci ali kod nas bi mogao da nadjes standardni 3,5 na cf za nekih 12-15 eur + ide adapter sa 3,5 na 2,5 oko 200-300 dinara i trebalo bi da radi normalno posto ja koliko sam gledao nema tu nikakve posebne elektronike(nisam video ni jedan jedini chip) sem onog jumpera za master slave.Nisam imao prilike da drzim taj adapter u ruci ali sam ovoliko uspeo da vidim sa slika.Verujem da nije problem napraviti samostalno samo je pitanje sta tacno prespaja taj jumper-koje vodove.Nije problem naci na netu koji je koji vod na ide i cf.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
A po kojoj ceni? Ovaj je prodavao za 6 evra sto je smesno, ako je ta ista cena i ja bi onda 1 kom. pa kad stigne? M? Sta mislis? I koliko bi ta cena izasla na kraju?
 
Obično su cene 3-5$ na ebay shopovima za te adaptere. Isplativije zbog poštarine je da se skupi nekoliko ljudi pa da zajedno naruče.
 
3-5 dolara?? Nisam nigde video po toj ceni!?
 
Cena+slanje postom u DE+provizija (na 65 eur je bila 15 eur npr.)
 
@dag - eeee, ja nisam gledao .com nego .de tu sam se zeznuo izgleda
@milanbb - ne razumem sta ti je ovo 65 a sta 15? 65 ukupna cena celog paketa (npr. svi koji su porucili?) a ovo 15 postarina? Ili kako?
 
@MilanBB - nasao sam na drugom mestu ovaj CF adapter.
 
61 eur me kostala memorija, 4 eur je kostao shipping u DE, i 15 eur da mi lik donese tu memoriju.

Gde si nasao na drugom mestu? Na ebay ili kod nas?
 
ebay.com kao sto rece dag, ne pise samo da je bas za Amigu ali ce raditi valjda, to je sve standardizovano, bar se nadam.
Samo jos da nadjem Amigu 1200, hehe.
 
Za home made hdd kontroler pravac aminet ima ih gomila ide i skazi varijanti.Ovaj na ovoj amigi radi tako sto butuje fajl sistem sa diskete pa posle podigne wb sa hdd.
Sto se flopy emulatora tice video sam negde gotov proizvod samo sad da se ubijem nemogu da nadjem link.Povezano na amigu.ima mali lcd ekran i par tastera tako da mozes da biras flopy imidz i vidis izabrani samo neznam dali ima negde link za samogradnju ili se kupuje kao gotov proizvod.

nisam mislio na HDD kont. vec na taj SD floppy da ga tako na zovemo.
Nadjoh ga i ja na netu kako izgleda, neka xxx beta faza, ali nic od seme ili nesto slicno:(
 
E ajd bas ako neko ima priliku taj adapter da zagleda sa svih strana nek javi ima li ikakve elektronike na tom cudu sem dzampera meni dodje da napravim sam ako ne budem nasao da kupim.
Solim ajd ako znas baci link da vidim bas dali je to to sto sam video.
 
Koliko je meni poznato, nema tu nikakve elektronike i bas zato sam i ja pitao da li neko ima neku semu pa da se to napravi u kucnoj radinosti.
 
to je posao za mazohiste. em što će vas skuplje izaći cf konektor od celog adaptera, em što ćete potrošiti par sati za lemljenje veoma sitnih pinova, naravno uz uslov da imate odgovarajuću lemilicu.
 
Nemo' bre da si takav?? :d
 
Pa u pravu je dag...
 
Pa naravno da je u pravu kad ga kinezi prave maltene za dzabe, ima na ebay.com da se kupi za 2 ipo dolara + postarina sto je stvarno smesno kad bi to uporedili sa onim vremenom kada je takav adapter kostao jedno pravo malo bogatstvo, ustvari, tada on nije ni postojao, ali da je postojao kostao bi mnooogo. Ne secam se koliko sam tada platio za A1200 adapter (znaci pertineks ploca, na kojima su zalemljeni jedan 2.5" sa donje strane da se ubode u plocu i sa gornje strane jos jedan 2.5" za HDD i jedan 3.5" za CD), ma puno je to bilo tada...
 
ako budete narucivali preko ebay-ja i ja bih jedan komad :)
 
Kontaktiraj usera Duke_Nukem, on ce naruciti za mene pa vidi dogovori se sa njim da i tebi naruci.
 
Ne secam se koliko sam tada platio za A1200 adapter (znaci pertineks ploca, na kojima su zalemljeni jedan 2.5" sa donje strane da se ubode u plocu i sa gornje strane jos jedan 2.5" za HDD i jedan 3.5" za CD), ma puno je to bilo tada...

U "srecna vremena" se to pravilo posto je cena bila enormno velika.
Secam se da je tek kao zvanican idefixov bio pristupacan za 39DEM :)
Dve ide grane, CD i vise hardova he he bilo lepo nekad.
 
Nazad
Vrh Dno