Šta je novo?

Hardver 1440p 1500 EUR bulid

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Vuleta98

Poštovan
Učlanjen(a)
25.05.2015
Poruke
13
Poena
55
Pozdrav svima,
Potrebna mi je pomoć oko izbora maticne i kućišta, ali su dobrodošli i saveti za sve ostalo.
U principu išao bih na najjeftinije moguće opcije za oba, jedino što mi je bitno da ima mesta fizički, jer ne planiram upgrade ovog pc jako dugo.
Takođe nisam siguran da li je potrebno da kupujem kuler za 7600 , negde sam pročitao da je fabrički sasvim okej ako se ne planira oc.
Hvala unapred na savetima :)
asdf.PNG
 

Prilozi

  • asdf.PNG
    asdf.PNG
    35.5 KB · Pregleda: 75
Kupuj kuler za procesor, ja imam 7600 i u igrama koje su CPU zahtevne, zna da prebaci 80°C a ja to ne volem (imam lc cc 120) i neki Thermalright Spirit/Asassin je super za njega...
 
Jel samo nase radnje dolaze u obzir ili mogu i madjari? Posto ne planiras dugo da upgrade-ujes PC, bolje odma' idi na AM5 platformu. Uzmi Ryzen 7600 (~190€), neku B650 maticnu (npr. MSI PRO B650M-B je samo 90€, zavrsice posao), kuler Arctic Freezer 36 (~27€), 2x16GB DDR5 6000MHz (sa sto manjom latencijom, CL30 ili 32). Sto se graficke tice, ako madjari dolaze u obzir, kod njih imas 7800XT za 500€, a kod nas 7700XT za 450€, onda umesto tog Silicon Power A55 SSD-a od 2TB, bolje uzmi Silicon Power XS70 1TB Gen.4 NVMe koji je oko 90€ kod nas, ima i heatsink na sebi, tako da se nece pregrevati. Sto se kucista tice, preporuka za Asus A21 (koje i sam imam), sad postoji i Plus verzija istog koja dolazi sa 4 preinstalirana dodatna (A-RGB) ventilatora, ima odlican airflow, a i (IMO) lepo izgleda. Kod nas je oko 83€.
 
Dolaze u obzir i madjari, racunao sam okvirno ova cena u totalu - 10 %, jer sam uglavnom sve cene kupio sa gigatrona.
Trazio sam na kp RAM memorije, ali nisam mogao da ih nadjem (nasao sam neke spore ddr5, sa visokim cl-om), jel ih ima uopste? Isto i za monitore...
Jel moze neka preporuka za nekog kp prodavca?
 
Ima i na KP 7700 za 200e. Za ove pare nista ispod AM5 ne sme da se ide i 7900 GRE. I to u nasim prodavnicama i sa vrhunskim komponentama, bez kompromisa.
 
Dolaze u obzir i madjari, racunao sam okvirno ova cena u totalu - 10 %, jer sam uglavnom sve cene kupio sa gigatrona.
Trazio sam na kp RAM memorije, ali nisam mogao da ih nadjem (nasao sam neke spore ddr5, sa visokim cl-om), jel ih ima uopste? Isto i za monitore...
Jel moze neka preporuka za nekog kp prodavca?
E ako mogu i madjari, onda to otvara dosta manevarskog prostora. :cool: Mozes da sklopis nesto ovako:
  • AMD Ryzen 5 7600 - 172€
  • Arctic Freezer 36 - 27€
  • ASRock B650M-HDV/M.2 - 110€
  • TeamGroup T-Create Expert 2x16GB DDR5 6000MHz CL30 - 120€
  • PowerColor RX 7900 GRE - 574€
  • Silicon Power XS70 1TB Gen.4 NVMe - 91€ (kod nas)
  • Thermaltake ToughPower GF A3 750W 80+Gold (PCIe5.0) - 93€ - za Radeon ti nije potreban 12VHPWR konektor, ali nije na odmet ni da ga napajanje ima
  • Asus A21 Plus - 83€ (kod nas)
  • Ukupno: 1270€

Ostaje ti taman 230€ za taj monitor koji si naveo. ;)
 
ako ne planiras upgarde pc jako dugo, onda ne kupujes najjeftinije moguce
 
Verovatno nije mislio na najjeftinije moguce komponente, vec najpovoljnije cene za iste.
 
Klincu sklapam računar, sa ciljem da bude fully operativan za 1080p igranje, odnosno 1440p ready. Žuto obojeno je već uzeto (nešto tu, nešto u tranzitu).

1718752279616.png

Evo, ako može da ti bude od koristi.

Da, ovde ima nekoliko "falinki":
  • Ovi DC ventilatori su bučni, ali presipam iz šupljeg u prazno, greh da bacim (3 sam kupio, a 3 skidam sa svog AIO-a - jer na AIO ću da stavim LianLi u uklopim sa ostatkom svoje konfiguracije).
  • AE kupovina nosi dosta rizika. Ja sam rešio da se kockam (drugar je sklopio računar baziran na 7700 CPU i super prošao; samo je kućište i napajanje ovde uzeo, monitor je imao)
  • PSU i monitor uzimam ovde, kad se vratim sa odmora. Još merkam, ali zbirno neće ići preko 300 evra.
 
Ne nego ljudi gledaju sta se napise na oglasu a cena je drugacija kad pitas...
 
Nazad
Vrh Dno