Šta je novo?

Brikovana 1070, treba mi pomoc

Acidsky

Poznat
Učlanjen(a)
23.05.2020
Poruke
2
Poena
32
Kupim ja lepo polovnu 1070 (ne pitajte za koliko....jos me boli:cry:) radi sve super, ali vidim bios nije fabricki, gura vRAM na 3000 Mhz, reko sacu ja to da vratim na fabricko da to meni traje, da mogu da gejmujem jos dugo...
odem na techpowerup, nadjem fabricki bios (inno 3d gtx 1070 twin x2) skinem nvflash, lepo ja sve to flesujem, restsrtujem komp i cujem bip..bip mrak na oci, hladan znoj na celo:eek:
"brickovao" sam 1070

pomagajte ljudi.... zas*ao sam
 
Ili ako nemas integrisanu, a imas 2 slota za graficku, guraj sliku preko druge diskretne graficke.

Ako si sacuvao stari BIOS vrati njega, ako nisi, trazi druge BIOS-e po netu. Mozda taj prodavac ima jos neku karticu pa moze da ti posalje.
 
Proveri ima li ta grafika BIOS switch ili napisi koja je tacno
 
Resio, bio sam dao drugaru da je fesuje, problem je bio sto nije koristio Nvflash -i[0] -6 bios.rom komandu, da sacuvao sam bios koji je bio na njoj i njega sam vratio (iako mi je vram na 3800 Mhz) eto ako se neko bude patio da zna
 
Poslednja izmena:
Resio, bio sam dao drugaru da je fesuje, problem je bio sto nije koristio Nvflash -i[0] -6 bios.rom komandu, da sacuvao sam bios koji je bio na njoj i njega sam vratio (iako mi je vram na 3800 Mhz) eto ako se neko bude patio da zna
Cisto da pojasnim ako neko bude naleteo na thread sa slicnim problemom. Sufiks -i[0] flashuje prvu karticu izlistanu uspomoc --list sufiksa, sto ne mora da je u pitanju ona graficka koju hocete da flashujete. Znaci izvrsite

Kod:
nvflash --list

i onda na osnovu rezultujuce liste, treba da takoreci izaberete graficku.

Na primer, ako bi ovo bio rezultat izvrsavanja komande iznad

nvflashlistwkj4t.jpg


kako bi flashovali bios file koji se zove bios_za_GTX_780.rom na GTX 780 karticu mogli bi da izvrsimo komandu

Kod:
nvflash -i[1] bios_za_GTX_780.rom

ukoliko ne prodje komanda, mozemo da dodamo sufikse -5 i -6 koji forsiraju flashovanje cak i ako se neki paramteri forsiraju

-5 is short form for --overridetype (allow FW and device ID to mismatch)

-6 is short form for --overridesub (allow FW and adapter PCI to mismatch)


Tako da sa dodatim sufiksima, komanda bi izgledala ovako

Kod:
nvflash -i[1] -5 -6 bios_za_GTX_780.rom
 
Nazad
Vrh Dno