Šta je novo?

100 metara ptp.

KKupuSS

Poštovan
Učlanjen(a)
29.07.2017
Poruke
10
Poena
55
Predlozi za ptp spoljne wireless sisteme 150Mbps . Na mestu gde treba da bude AP nemam pc . Pa bi bilo pozeljno da mogucnost podesavanja preko telefona . Razdaljina je 100 metara bez prepreka . Da li je uopste moguce da ethernert ide direktno iz modema u AP ? Ja sam nasao TP-Link CPE210 x2 kao nesto jeftinije resenje ali je setup nesto komplikovaniji jer nemam iskustva sa tim . Pisite predloge i iskustva sa ovim tp linkom ako ga je ko koristio , hvala .
 
Nanostation loco M5 ako ti je dovoljno 100Mbps.
 
Nanostation loco M5 ako ti je dovoljno 100Mbps.
Danas su mi stigle dve UBIQUITI NanoBeam AC Gen2 , sutra ih montiram , jeste malo skuplje ali opet mi dozvoljavaju neki upgrade kasnije do 450-500 Mbps ako ih nasi spoljni uslovi ne uniste . Montiram pa javljam utiske , iako kukaju svi na los CPU u uredjajima koji bottleneckuje na 80HZ mislim da ce meni posao odraditi .
 
Totalni overkill za 100 metara.
danas sam povezao antene sve radi perfektno 0ms kasnjenje , da jeste overkill ali uzeti u obzir da trenutno veje sneg i da nema probleme niujednom trenutku ja sam problem resio , imaju neke tp link bridge antene duplo jeftinije ali su komplikovane za podesavanje , nemam ja zivaca za to . Cudi me da se neprave bridge antene namenjene manjim distancama npr do 500 metara .
 
Nazad
Vrh Dno