Šta je novo?

Laptop 10 godina stari laptopovi iz inostranstva po oglasima DA ili NE?

Koji laptop kupiti?

Zekovic

Cenjen
Učlanjen(a)
29.06.2017
Poruke
2,546
Poena
175
Zanima me generalno vaše mišljenje i iskustva sa 10 godina starim laptopovima iz inostranstva koji imaju odlične specifikacije ali je pitanje šta je radjeno sa njima , ti laptopovi mogu da se nadju od 100 do 300 evra , i5 , i7 , 8 ili 16GB rama , SSD , za surfovanje su oni dobri , ima i sa zdravom baterijom da se nadje , pitanje je koliko mogu da traju takvi laptopovi dal i se igrati sa takvim stvarima ili ih zaobilaziti?
 
Sve je to tipa ko ponudi bolje uslove: cena - garancija. Nema prevelike razlike. Kod mene je neko "podmazao" HP i to je to.
 
Bio sam u dilemi da li nov laptop za 400 eur ili polovan za 200 eur. Ipak sam pre neki dan za 210eur kupio Thnikpad T460s sa i5 šeste generacije, 8gb, ssd, ima i integrisan čitač otiska prsta i lične karte, slot za sim karticu što su neki premijum dodaci koje neki nov za 400 eur sigurno neće imati. Takodje, izrada i kvalitet materijala su na strani Thinkpada. Prednost novog je garancija ali za raziku u ceni imam budzet za eventualne popravke a delova ima na raspolaganju.
IMG_20230329_171802.jpg
 
Bio sam u dilemi da li nov laptop za 400 eur ili polovan za 200 eur. Ipak sam pre neki dan za 210eur kupio Thnikpad T460s sa i5 šeste generacije, 8gb, ssd, ima i integrisan čitač otiska prsta i lične karte, slot za sim karticu što su neki premijum dodaci koje neki nov za 400 eur sigurno neće imati. Takodje, izrada i kvalitet materijala su na strani Thinkpada. Prednost novog je garancija ali za raziku u ceni imam budzet za eventualne popravke a delova ima na raspolaganju.
Pogledajte prilog 383251
Kakvi su utisci?
 
Prvi utisci su baš dobri, veoma sam zadovoljan. Ja koristim samo za surf i neke osnovne stvari bez igrica tako da su performanse odlične, sve brzo otvara i pokreće. Dizajn je stvarno dobar iako je model izašao ako se ne varam pre 7 godina, ekran je full hd sasvim okej, tastatura odlična. Baterija je slabija oko 2h drzi ali to sam znao prilikom kupovine, meni to nije bitno pošto laptop koristim samo u stanu.
 
Neko je napisao u jednoj temi za neki HP laptop iz oglasa da je evropski otpad , pa sad ja se ne bih složio prošlo mi je kroz ruku 16 laptopova , Asus , Toshiba , Acer , Terra Mobile , Samsung , Lenovo , Sony Vaio , MSI da ne nabrajam bilo je dobrih laptopova očuvanih iz inostranstva , ali sad danas da kupujem ne bih išao ispod 8 generacije laptop.
 
Daj mu 60e i da peva.
 
Evo sta se desilo pre postavljanja laptopa na oglas
giphy.gif
 
Sad sam uzeo za tasta Thinkpad T470 20SJ, i5-6200U, 14" 1366x768, 8GB DDR4, 256GB m.2 SSD, sa duplom baterijom koja traje pravih 7h, HDMI, LAN, 3xUSB3, Thunderbolt 3 USB-C, tastatura s pozadinskim osvjetljenjem, spolja izgleda bukvalno kao NOV... 200 evra. Mašina sigurno ima u sebi puno godina rada, za normalnog korisnika fantastičan izbor.
 
Sad sam uzeo za tasta Thinkpad T470 20SJ, i5-6200U, 14" 1366x768, 8GB DDR4, 256GB m.2 SSD, sa duplom baterijom koja traje pravih 7h, HDMI, LAN, 3xUSB3, Thunderbolt 3 USB-C, tastatura s pozadinskim osvjetljenjem, spolja izgleda bukvalno kao NOV... 200 evra. Mašina sigurno ima u sebi puno godina rada, za normalnog korisnika fantastičan izbor.
Za te pare nikad ne bih isao na 1366x768 , za 2 meseca ce sredina 2023 godine , mislim da je besmisleno imati 1366x768 danas , mogao si sigurno da nadjes i Full hd ekran za te pare da si malo pratio oglase , mogao si i 8 generaciju za te pare ali gotovo je sta sad.
@MegaSkot

Nije ovo Irska, otići će taj laptop uskoro za približnu cenu (20-30e niže zbog izgleda možda) jer ima i gorih za veću. Slobodno prošvrljaj po KP-u i pogledaj kakvog loma ima za 100e npr.
Ima na KP neki traze za Fujitsu Lifebook U748 sa i7 8 generacije 40.000 a rezolucija je 1366x768 i sto je najjace ljudi prate oglas.
 
Na 14" ta rezolucija itekako ima smisla, naročito za one matorije i ćoravije :)
Ne želim da se neko ovde oseća "prozvanim", i sam se bližim toj kategoriji :d

Sa tehničke strane, imam jedan matori T61, upravo takvog ekrana, koji je fenomenalan. Ne vidim nikakvu potrebu na njemu za boljom rezolucijom niti je po nečemu inferioran.
 
Poslednja izmena:
Za te pare nikad ne bih isao na 1366x768 , za 2 meseca ce sredina 2023 godine , mislim da je besmisleno imati 1366x768 danas , mogao si sigurno da nadjes i Full hd ekran za te pare da si malo pratio oglase , mogao si i 8 generaciju za te pare ali gotovo je sta sad.
Znam za koga je. Njemu će 6th Gen odraditi isti posao kao 8th, i 1366 TN kao FHD IPS, ali velika većina koje sam gledao nisu bukvalno u savršenom stanju i nemaju odlično očuvane baterije. Za sebe bih drugačije, naravno.
 
Kada vidim koliko se prodaju na kupujem prodajem Sandy Bridge i Ivy Bridge laptopovi iz 2011 i 2012 sada u 2023 pomislim u sebi , daj da uzmem neki 8 generaciju i miran sam do 2030 :)
 
Nazad
Vrh Dno