Šta je novo?

Рок за плаћање рачуна

calexx

Slavan
Učlanjen(a)
15.10.2013
Poruke
7,945
Poena
420
До колико дана беше мтс и Теленор толеришу кашњење уплате? Сада ми престају неки бенефити и опет ћу да плаћам по 5-6 рачуна месечно што значи и по 5-6 таксе у пошти/банци па ми је пало на памет да рачуне плаћам на два месеца. Ако толеришу док не стигне следећи рачун а на њему је збирни дуг, онда би се исплатило да прескочим уплату, следећег месеца платим дупли рачун уз неку камату од 4-5 динара а не платим таксу од 35. За 5-6 рачуна и није за бацање, могу у локалној бакалници да купим доста пива за те паре. ;)
Да само напишем да немам налог у било којој банци и немам могућност електронског плаћања без таксе.
 
За то служи e-banking и m-banking. Претпостављам да немаш рачун у банци. Ја тако плаћам годинама, од како се појавила та услуга, прво у Делта банци сад у Итнези.
Плаћам све комуналије, вртић, порез, таксе за пасош, здравствену, личну карту...И није 35 дин него 60 дин ако имаш рачун у банци, иначе је ваљда скупље, не плаћам тако па нисам сигуран.
Е сад колико толеришу не знам, ваљда те гасе 10/15ог док не платиш, једино да платиш унапред 6 претплата.

Послато са GT-i9300 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Плаћао сам тако док сам имао рачун, мада је моја банка имала таксу од 15 док су неке нудиле и фрај плаћање, бар донекле. Сада је у пошти 35 за кеш плаћање тлф рачуна и ваљда 45 за неке друге. Због тих неких других сам се и сетио овога, малопре ми стигао један рачун за струју који плаћам у пошти а нисам платио прошлог месеца, камата 2,х кинте и сада кад платим збирно за два месеца, коштаће ме 45+2,х уместо 45х2. ;)

Мада ... можда и друга идеја није лоша, уплатим мало више пара и то буде пренето за следеће рачуне па не морам да плаћам таксе.
 
Mozes da uplatis vise novca od iznosa na racunu (koristis isti poziv na broj, samo promenis iznos uplate), i tako automatski imas umanjen svaki naredni racun sve dok se ne potrosi taj visak. To je za Telenor, ne znam da li MTS ima takav sistem. Za placanje bez provizije, najbolja varijanta je platnom karticom Visa/MasterCard direktno na sajtu Telenora, tako je 0 provizija a i najjednostavnije je.

Telenor odlazni saobracaj za neke brojeve gasi 28. a za neke druge tek 4. narednog meseca.
 
Poslednja izmena:
E - banking je keva. Ne sećam se kada sam zadnji put džedžio bilo gde za neko plaćanje. A što se teme tiče. Uopšte mi ovaj mesec nisu stigle poruke obaveštenja od mts-a gde upozoravaju da će isključiti saobraćaj ako u tom i tom roku ne platim prethodni račun. I ja sam na to načisto zaboravio. Imao sam dva neplaćena računa za Septembar i Oktobar (box u pitanju), tako da su me isključili 24.11. Brže, bolje se našla kinta jer bez hleba se može, ali bez neta nikako, te platih momentalno tih 11000 hiljada.
 
Плаћао сам тако док сам имао рачун, мада је моја банка имала таксу од 15 док су неке нудиле и фрај плаћање, бар донекле. Сада је у пошти 35 за кеш плаћање тлф рачуна и ваљда 45 за неке друге. Због тих неких других сам се и сетио овога, малопре ми стигао један рачун за струју који плаћам у пошти а нисам платио прошлог месеца, камата 2,х кинте и сада кад платим збирно за два месеца, коштаће ме 45+2,х уместо 45х2. ;)

Мада ... можда и друга идеја није лоша, уплатим мало више пара и то буде пренето за следеће рачуне па не морам да плаћам таксе.

Otvori račun u banci i plaćaj on-line jer će ti se višestruko isplatiti:
- nema čekanja redova, a izgubljeno vreme nema cenu
- nema provizije (bar je tako u mojoj banci)
- ostvarićeš popust 5% na struju i Infostan (ili kako se to zove u Nišu, ako stimulišu redovno plaćanje)
 
Ako platite u Posti karticom to ce vas kostati 300 dodatnih dinara + njihova provizija.Jednom sam se tako presao kada mi je trebalo nesto hitno da platim za vozacku.
Inace mts iskljucuje odmah posle 1 neplacenog racuna za internet. Ako je rok do 20.i ne platis do 1.u narednom mesecu odmah seku. Za mobilnu je 2 meseca valjda, nisam davno kod njih pa ne znam. Sve placam redovno osim svog interneta gde mi posalju 3 racuna odjednom pa ja to platim u 3 naredna meseca, sada sam npr platio za jun, a stigli za jul, avgust i septembar. I nikada mi net ni stucnuo nije.:)
 
Za racun iz septembra su mi precvikali mobilni tek u novembru i to oko 15. E bank aplikacija progutala nalog, kao placeno, a racun nije prosao. Rec je o MTS-u.
 
Za racun iz septembra su mi precvikali mobilni tek u novembru i to oko 15. E bank aplikacija progutala nalog, kao placeno, a racun nije prosao. Rec je o MTS-u.

Za MTS ako hoćeš da plaćaš online imaš formu na portalu Moj MTS. Sve uplate sigurno prolaze online
 
Ја сам у првој поруци написао да немам рачун и да то није решење. Чак и док сам користио неки, месечно плаћање тог пакета је такође био додатни трошак. Не плаћам онлајн или у пошти/банци оно што могу фрај у некој фирми (струја, комуналије, интернет) и у питању је само оно што баш морам у пошти.

Остају рачуни за телефоне (сви мтс су на два рачуна, плус теленор плус једна струја која мора да се плати посебно) а код мтс ми је проблем што ако истекне рок и ако искључе, онда искључе бар 4 броја и онда следи 4х такса за поновно укључивање. Десило се пре ~годину дана и пукао сам чрвену само за поновно укључивање. :(

Нећу сада да експериментишем пошто можда имају другу процедуру на прелазу из једне године у другу али ћу од фебруара да мало испробавам и то.
 
Nazad
Vrh Dno