Šta je novo?

Да ли мењати напајање....?

vladof

Slavan
Učlanjen(a)
20.11.2011
Poruke
1,929
Poena
225
Имам исправно напајање cooler master silent pro од 700w...Остало ми је од једне конфигурације...Да ли је паметно да исто користим у новој конфигурацији?
Ryzen 7600; 32 gb рама, асус туф плоча...тренутно без графичке али ће се касније додати нека типа 3060 и сл?
Напајање је старо скоро 15 година и више је стајало у кућишту него што је радило...
Екстра је тихо, чак и модуларно има 80 плус..
1000012739.jpg
 

Prilozi

  • 20240308_230830.jpg
    20240308_230830.jpg
    313.5 KB · Pregleda: 39
15 godina? Ja ne bih, heh. Čak i da je jedva korišćeno ko zna u kakvom su stanju kondenzatori a samo napajanje još tad nije bilo poznato po kvalitetu, ako se dobro sećam...

Radije ne rizikuj i iskeširaj za pristojno napajanje od 550-650W.
 
Дај неки предлог?
Мислио сам STRAIGHT POWER 11 750W - BN283?
Да ли да се упуштам у авантуру са Deepcool напајањима? Хладњаци су им одлични, кућишта такође, али баш напајања?
 
be quiet je odlicno.
 
Mislim da je OEM Enhance za taj CM. I trebalo bi da ima japanske kondenzatore.
Uglavnom ako ne planiraš većeg potrošača od 3060-ke moglo bi da prođe. A i ako rikne nije neka šteta, kupićeš novo.
Uglavnom novo napajanje ako uzimaš, idi na ATX 3.0.
 
Mislim da je OEM Enhance za taj CM. I trebalo bi da ima japanske kondenzatore.
Uglavnom ako ne planiraš većeg potrošača od 3060-ke moglo bi da prođe. A i ako rikne nije neka šteta, kupićeš novo.
Uglavnom novo napajanje ako uzimaš, idi na ATX 3.0.
Својевремено то напајање је долазило у коферу 😁...И било је много скупље од чифтека (у то време неприкосновен), сећам се да је главна фора била то што има пасивна ребра за хлађење па је зато било доста тише од конкуренције.
Хвала на помоћи, наручићу овај Биквајет...има и пци 5.0 (затребаће ми никад вероватно).
 
@marinko98
Nisam imao takvo iskustvo ni sa krš LC600H, a pomenuto CM napajanje je ipak (bilo) iz više cenovne klase pa bi trebalo da ima implementirane određene zaštite.
Sa LC je ipak više sreća u pitanju, ali kod nekih skupljih napajanja sreća ipak ne bi trebala da igra ključnu ulogu.
 
Poslednja izmena:
Купио сам напајање, пошто сам купио и рх6800хт па да се не буде непредвиђених изненађења.🙃
Немам ништа посебно да кажем, изузев да су 24 пин и пци 5.0 кабал у булжиру и да су прилично крути. Остали каблови су стандардно спљоштени и лаки за манипулацију.
Приликом искључивања се чује "шкљоц" ценим да је неки релеј пошто ми тако шкљоца и essence stx звучна.
Хвала свима још једном на помоћи.
 

Prilozi

  • 20240331_214622.jpg
    20240331_214622.jpg
    78.6 KB · Pregleda: 27
  • 20240331_214738.jpg
    20240331_214738.jpg
    102.5 KB · Pregleda: 44
Poslednja izmena:
Mehaničkih releja odavno nema, "škljoc" se čuje kada se uključi transformator kao recimo na fluoroscentnim, jodnim ili živinim svetlima.
 
Mehaničkih releja odavno nema...
Odakle Vam ta informacija da nema releja ? Nova high end Seasonic, Corsair i BeQuiet napajanja i dalje koriste releje umesto tiristora. Zapravo, relej je nezamenljiv kod kvalitetnih napajanja koja imaju OCP, OVP i ostale zaštite. Kada je relej otvoren, otpor je 0 oma. Kod tiristora to nije slučaj. Relej može da izdrži kratka preopterećenja mnogo bolje i duže. Tiristor ili pregori, ili ostaje trajno oštećenje koje kod novog kratkog preopterećenja može da izazove havariju.
 
@alex303 e sad si me zbunio, moguce da je meni relej na napajanju ? a ne na ploci, pomesao sam izvor zvuka releja :)
 
Nisam video mehanički relej još od AT napajanja.
 
Meni isto skljoca od kako imam Antec HCG Extreme 1000, dok sa LC600H nije.
 
Nazad
Vrh Dno