Šta je novo?

Hardver Što jeftinija office konfiguracija sa 32GB RAM-a + monitor

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Nikola2307

Poštovan
Učlanjen(a)
01.10.2015
Poruke
491
Poena
70
Listao sam teme i nisam naišao ni na šta slično, a da je novijeg datuma.

Računar mi je potreban za Excel, Chrome (mnogo tabova, Google Data Studio, GSheets, itd), 32GB bi bilo optimalno. igre ne bih igrao. Da li bi Ryzen 5 5600G bilo dobro rešenje za procesor, ili ima nešto bolje/jeftinije? Koju ploču, kućište biste mi preporučili?
Takođe bih koristio dva monitora, ako je to uopšte bitno. Napajanje imam Raidmax Vampire RX-800GH, ali bih ga prodao i kupio novo ukoliko je bespotrebno prejako.

SSD izvučen iz druge teme:

Od monitora sam izdvojio ova 2, pa bih vas zamolio za mišljenja/predloge:
 
Računao sam da će mi veći refresh rate biti prijatniji za oči, a nemam potrebu baš za tolikim monitorom (nisam navikao). Mada možda ne bi bilo loše da umesto 2 monitora uzmem 1 ultrawide.
 
Odlučio sam se za skroz jeftinije komponente, u skladu sa nazivom teme, ako imate neki dodatni predlog voleo bih da čujem:

https://www.eponuda.com/racunari-procesori-cene/intel-pentium-gold-g6400-2c-4t-4-00ghz-4mb-58w-®-hd-graphics-610-lga-1200-box-procesor-cena-548973

Takođe bi mi značila neka preporuka za kućište.
 
@Nikola2307

Intel procesor nije komptibilan sa AMD matičnom (LGA 1200 i AM4).
 
Hvala na ispravci, ciljao sam 460, a ne 450, ovako nešto recimo:
 
Poslednja izmena:
Izbor se sveo na ove 2 opcije (razlika je u kućištu/napajanju), kupio bih sve na jednom mestu tako da i nemam nekog drugog izbora što se toga tiče, eventualno neko možda slabije napajanje:
1638629225468.png
1638629239286.png
 
Poslednja izmena:
Ima ga, ~2500 jeftiniji
VipHouse/BCGroup, ali jedino iz razloga jer su najpovoljniji za ove komponente trenutno.

Napajanje bolje u kom smislu? Jače, ili silver/gold umesto bronze?
Šta gledati kod kućišta? Ili još bolje neka preporuka za konkretan model
 
Eto, ima tog napajanja u BC-u. Tamo možeš uzeti i bolje kućište poput SilentiumPC Ventum VT4V TG ili MS Armor V710.
Procesor može da ostane 11400 ili 10400 ako bi da uštediš koji dinar, oba će poslužiti...
 
Nazad
Vrh Dno