Šta je novo?

Što jeftinija konfiguracija?

Miksat

Poštovan
Učlanjen(a)
03.03.2016
Poruke
610
Poena
80
Pozdrav, želeo bih da sklopim što jeftiniju konfiguraciju. Treba mi kompjuter samo za "surf", nikakve igrice se neće igrati sem onih na Facebooku. Recite šta mi preporučujete, ne bih da bacam dosta para pa ako moze do 300e da se uzme nešto dobro pišite, ako ne onda idemo i preko toga... Može i kupovina preko KP. Samo novi delovi dolaze u obzir. I da napomenem trebaju mi kućište, miš i tastatura. Hvala unapred

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nešto polovno (i Linuks Mint -Xfce varijanta je nešto manje hardverski zahtevna).

Radiće bilo šta sa barem dva jezgra i 4 GB Ram-a.
 
Integrisana u procesoru, i vise nego dovoljna za tu upotrebu (nesto slabija od Gt1030 i Rx550).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ono što je predložio Splinter (2200G, 8GB, 240 GB SSD) je idealna varijanta, postoje i gotove konfiguracije sa cenom koja je u okviru budžeta. Takva mašina će moći da služi dugo vremena, a lako će se nadograditi u slučaju potrebe. Ja sam skoro matorcima sklopio kućni komp sa matorom AMD FM1 platformom (ostalo nekih komponenti viška), i takav komp je i dan danas sasvim dovoljan za surf i MS office.
 
Da se ne ponavljam:

https://www.kupujemprodajem.com/Kom...gb-ram-79443983-oglas.htm?filter_id=449621516 ili nesto slicno, dodas 4gb rama (1500din) i SSD od 120/240gb i izadje te 80-100e ukupno u zavisnosti od kapaciteta i da li kupujes nov ili polovan ssd.

Dobijes tihu, jeftinu i kompaktnu masinu, vise nego adekvatnu za to sto tebi treba. Inace sam i sam do skoro posedovao jednu takvu i super me je sluzila bas za tu namenu.

Jedine objektivne mane su nedostatak hdmi (imas DP>HDMI adapter za neku sicu na KP/aliju) i nedostatak usb 3 portova (resava pci-e > usb 3.0 low profile kartica od 5 dolara).


Inace postoji topic u ovom istom podforumu koji se bukvalno zove isto kao tvoj, baci pogled.
 
Procitaj prvi post. Samo nova konfiguracija dolazi u obzir.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzeću gore navedeni procesor, ssd Kingston od 480gb(ista je cena kao samsungov od 240gb, jel ok Kingston?), 8gb ddr4, I trebaće mi još preporuka za napajanje i matičnu ploču, hvala unapred

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ako ti se uklapa u budzet,
Gigabyte B450M-S2H
Crucial Ballistix Sport 8GB DDR4 3000MHz
Seasonic S12 II 520W.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za budžet konfiguraciju napajanje FSP 300-A, ram može i 2400 ili 2666 Mhz, ako ima značajnije razlike u ceni.
 
Nazad
Vrh Dno