Šta je novo?

Šta pokloniti ...

Zeha

... ispod radara ...
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poruke
12,331
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 13600K, Deepcool AG620 - CPU hladnjak
Matična ploča
Asus ROG MAXIMUS Z790 HERO
RAM
Kingston DDR5 32GB (2x16GB) Fury Renegade KF564C32RSK2-32
GPU
Asus TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING
Storage
Sasmung NVME 990PRO 1TB, Sasmung NVME 970EVO plus 2TB, Seagate hdd 16TB IronWolf Pro, Seagate Archive HDD 8TB
Zvuk
Sound Blaster Z, Sennheiser HD 599SE, Logitech X-230
PSU
FSP Hydro PTM PRO Platinum 1000W
Kućište
Fractal Design Define 7, 4x Be Quiet SILENT WINGS 4 140mm PWM high-speed
Monitor
Dell Alienware AW2723DF
Miš & tastatura
Logitech MX Master, Logitech Illumimated K800
Ostale periferije
HP LaserJet P1006
Laptop
Lenovo Legion 5 (82JN003EYA)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21 Ultra
Pametni uređaji
LG 43UM7600PLB LED
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ajde neka ovo bude tema sa savetima/predlozima sta pokloniti nekome za neku priliku...

Mene zanima šta pokloniti za rođendan muškom detetu koje puni 9 godina?
Dete inače ima sve što mu treba, ne oskudeva ni u čemu (ne nije tata puniša već zive normalno i ne zahtevaju deca previše), samo sem knjige koju će dobiti od strike (mene) šta da mu se još kupi...
Ima(ju) tablet, satić smartić, komp ali ne znam koji bi još dobar, koristan, da nije skup neki poklon valjalo uzeti (da deda i baba daju doprinos :) ).
Sve ideje i saveti dobro došli...
 
Zavisi od deteta. Ali ja gledam da poklon usmerava dete u pozitivnom smeru. Tipa mikroskop, teleskop i razne eksperimente u cilju interesovanja za učenje, ili trotinet, bicikl, loptu u cilju rekreacije. One gluposti prasiće i medvede više nikad ne uzimam.
 
Striko, ubaci jednu crvenu u tu knjigu i nema problema ;)
 
@Zeha skola kartinga.
 
Možda KiwiCo paket?

Malo je komplikovano (i skupo) nabaviti kod nas, ali su super stvar, moj klinac (od 6 godina, ali imaju pakete za razne starosne grupe) je bio oduševljen i baš smo uživali praveći to što je dobio.
Taj prvi paket se može i jeftino dobiti, ja platih samo poštarinu $6-7, uzeo referral preko nekog youtube sponzorisanog snimka (mislim da je bio kanal DYIperks, inače odličan kanal).
 
3d stampac koji cete sklopiti zajedno, ako voli da se bakce tehnikom. Jako puno moze da nauci.
 
  • Like
Reagovanja: PPC
Novce mu ne bi davao, necu da dete ucim da pare voli.
Jeste da je najlakse da mu u knjigu stavim novcanicu, pred kraj knjige i kanem lepka trun da drzi, pa da vidim (ako prijavi) da je procitao... :)
Modele i lego tehniku razumem sta je (cak naginjem tome jer mi je to najlakse kupiti do rodjendana mu.
3D stampac ni striko nema a iskreno i ne umem s time da baratam, pa da ne cackam ono u sta se ne razumem... :(
Ucice on stiku kad poraste. ;)
Nisam siguran da bi mu mama i tata dali da vozi karting, fudbal ima, mislim i da kosarkasku ima (trenira pomalo deciji, ono skolica kosarke posle nastave 2x sedmicno).
Naravno da je uvek bolje platiti manje i naravno da necu poklanjati igracku od 500-1000e kao sto je dron (dobar) sa kamerom, vr naocalama i ...
Lego Technics za sad najizgledniji, mada razmisljam i da mu dam pisanu izjavu da mu kupujem biciklo ovog proleca (staro ce dati sestri kojoj je omalilo njeno (njegovo) staro... (Sto ova mladja deca stalo nasledjuju od starijih njihove stvari :) )

Hvala na dosadasnjim predlozima, slobodno predlazite i dalje, mozda se neko seti jos neceg boljeg...
 
Poslednja izmena:
Pa kupi bicikl odmah, odgovarajući za proleće. Ima ih i sada po radnjama. Šta da daješ izjave.
 
3D stampac ni striko nema a iskreno i ne umem s time da baratam, pa da ne cackam ono u sta se ne razumem...
Ne treba ti da cackas vec on. I niko ko ima 3d se nije naucen rodio, svi smo ucili od pocetka.
Fora je da ce mali, ako zagrize uciti i 3d stampu, cnc jer se bazira na istom, robotiku, programiranje i 3d modelovanje.
No ti najbolje znas sta mu lezi.
 
Kratko i jasno, LEGO.

Ja sam i kao mator konj dobio na poklon pre dve godine LEGO mustang GT500, i track day da vozim GT500 Eleanor, Dodge charger i Ferrari 360..
Sad, za ovo drugo da sačeka, ali definitivno LEGO creator ili technic
 
1.Knjiga tipa enciklopedija i slicno sto ima mnogo slika.
2.Lego ili neki DIY set ali ne motora/auta/zgrada nego za neki hobi (koji mu sutra moze biti inspiracija za zanimanje) tipa za ucenje mehanike ili elektronike i sl.
3.Bicikli ako nema vec jedan
4.Kripto valutu ali neku koja je vec siroko prihvacena tipa bitcoin, i kao sto kaze @Cvoruga da ga cuva do 18tog, ovo mozda zvuci sasavo ali ja sam kao mali dobio stednu knjizicu i neke sitne pare uplacene, tako da ako ima srece od recimo 100e u bitkoinu mu za 18-ti rodjendan to bude novac za fakultet. Cak kada razmislim mozda bih i ja ulozio po 100e u 10 najpoznatijih valuta i hodl-ovao (da se zna da sam protiv kriptovaluta, ali ako hoces da nekom poklonis pare onda ti ovo izgleda kul, a ako pocne da skace cena bitkoina ponovo ima da te pominju svake godine
 
Poslednja izmena:
Uh.... imam slican problem,samo za 14.rodjos.... citam sve predloge i uzivam,ali opet svako dete je posebno i nijedno ne razmislja kao mi ovde :D Zato nastavite sa predlozima,pa da pronadjem neko resenje... nemam jos mnogo vremena :)
 
Nema bre precice ljudi ako zelite da kupite poklon za nekoga saznajte sta taj neko zeli, pa prema svojim mogucnostima odaberite poklon. Ajde, ajde kroz neku pricu sa roditeljima sa klincem/klinkom, budite kreativni i poklonite nekome nesto sto ce ga stvarno obradovati. A ne 'bnu kosulju :mad:
 
Nazad
Vrh Dno