Šta je novo?

Šta može da vam se desi kada postavite free open-source projekat

zzarko

Čuven
Učlanjen(a)
13.10.2003
Poruke
1,749
Poena
695
Marko i ja smo pre nedelju-dve dana dobili mail od nekog tipa iz Mađarske gde je tražio da mu prodamo 264 kertridž. Marko mu je rekao da ih ne prodajemo, ali mu je izašao u susret i poslo PCB i par čipova. Momak onda prvo nije hteo da preuzme paket jer je trebalo da plati mađarsku carinu od celih 5e.

Posle dosta zezanja mail-om, platio je 5e carine, sklopio kertridž i onda krenuo da nas zasipa mail-ovima o problemima. Neki se ne mogu rešiti na Plus/4 (reset ne resetuje TED i zaštićene igre se mogu prekinuti samo na on/off prekidač), a ostali su dokumentovani na stranici generatora menija kao zasad nerešeni.
Momak je platio SAMO CENU KOMPONENTI da se sklopi kertridž, Marko i ja smo sav naš rad postavili FREE i OPEN SOURCE, i onda naiđe neko takav...

mail1-6.jpg

Screenshot at 2021-09-26 08-28-48.png
 
Ne treba te danas ništa čuditi, previše je kojekakvih bezobraznih, nekulturnih, bahatih i nezahvalnih ljudi. Za sve ove godine nailazio sam na razne i nagledao se svega i svačega i apsolutno ništa ne može da me iznenadi pa ni ovo. Lik je očigledno neka poremećena-iskompleksirana-arogantna budala koja je rešila da vas namerno kinji i maltretira. Trebali ste da ga otkačite odmah u startu još a svakako ga treba javno razapeti kao i sve druge tog tipa.
 
Nazalost ne mogu da vidim sam tok konzervacije jer kao da je attachment u nizoj rezoluciji... inace danas me nista ne cudi. Bas se pitam koji deo iz OPEN i FREE SOURCE pacenik nije shvatio. Izgleda da uz svaki projekat mora obavezno i taj disclaimer da se doda.
 
Nije vezano za open source, ali jeste za cimanje. Pre par godina rešio sam preko KP da prodam ćerkicin mobilni. Javi se jedna "gospođa", dogovorimo cenu, i ja još pošaljem (full pakovanje + kablovi i maske koje je imalo moje dete). Posle 3-4 dana mi kaže da je mob. neispravan i da želi da ga vrati. Ja odbijem, a onda kreću pretnje da će da mi da negativnu ocenu na KP, da će da napiše loše o mojoj supruzi na FB (ja ga ne posedujem), zivkanje non stop. Na kraju ja prihvatim da mi vrati mobilni, postalo je baš stresno, platim i poštarinu da bih na kraju video da mobilni ne radi. Ne budem lenjn, i odnesem u mobil šop da mi kažu u čemu je problem, i ispostavi se da su mu poskidani delovi. Mobilni bacim u kantu, i krenem da analiziram događaj. Mene su prevesali kao dve budale. Šteta: eksrtemo veliki stres, 100€ + poštarina, povređen ponos. Od tada broj mobilnog na KP je jednokratni, mail isto i prodaju mojih viškova, koje imam možda dva puta godišnje prodajem ispod najniže cene pod uslovom da se roba preuzima lično i poveri. Mislim da je prodaja odražena lično ne bi mogli ovako da me nasamare. Naravoučenije. Ima mnogo loših ljudi napolju. Čovek koji nije prevarant ne može da se snađe u njihovoj igri. Šta bi ste vi uradili da ste na mom mestu. Šta da uradi @zzarko ?
 
Ne znam zašto veća slika ne može da se razvuče, stvarno je nečitljivo, ali izgeda da ovdašnji novi softver sam nešto uradi sa slikom...

Da probam ovako:
Nazalost ne mogu da vidim sam tok konzervacije jer kao da je attachment u nizoj rezoluciji... inace danas me nista ne cudi. Bas se pitam koji deo iz OPEN i FREE SOURCE pacenik nije shvatio. Izgleda da uz svaki projekat mora obavezno i taj disclaimer da se doda.
Pa, pišeu GPL licenci za menu generator, kao i CC licenci za hardver, ali nema ko da čita...
 

Prilozi

  • mail1-6.zip
    855.9 KB · Pregleda: 10
Poslednja izmena:
Malo me sad sramota koliko sam iscimao like koji je napravio key-mapper da mi pomogne da custom sredim moj trackball.

A ljudi da mogu da budu stoka, to valjda svi znamo. Nedavno mi neko skinuo plastični okvir sa retrovizora, nije frajer hteo da plati 9 evra koliko košta. :oops: Usred vožnje vidim da nema ogledala, sva sreća pa nisam udes izazvao.
 
Nazad
Vrh Dno