Šta je novo?

Šta je neophodno uraditi nakon reinstalacije sistema?

_Nexus

Poznat
Učlanjen(a)
03.09.2022
Poruke
27
Poena
25
Nakon reinstalacije sistema, da li mi windows automatski instalira potrebne drivere ili je potrebno da ih ručno instaliram? Takođe, da li je neophodno odraditi još nešto, pošto nikad reinstalaciju nisam samostalno obavljao.
 
Prvo pitanje, koji Windows ?
Reinstalacija kao u potpuno novi windows sa brisanjem starih ? To je kao da nikada nije ni bilo windowsa na potpuno novom PC-u.
Windows 7 pa naviše su prilično dobro snabdeveni drajverima i povuku sa interneta one koje nemaju u ISO. Ti drajveri su obično jednostavni i ne baš naj noviji pa je preporučljivo da se updejtuju direktno od proizvođača dela za koji su namenjeni. Uglavnom samo za chipset i grafiku, eventualno za zvuk jer onda dolaze sa programima za nameštanje.
W10 i 11 imaju opciju da se potpuno obnovi system bez gubljenja podataka "In place upgrade" Jednostavno skineš naj noviji ISO istog tipa. otvoriš ga i startuješ setup.exe i izabereš da sačuva sve ili ništa.
Ako ti strai windows rade možeš i da sačuvaš drajvere pa if ponovo instaliraš
Posle samo pustiš update da odradi posao pa posle celenup.
 
windows 10 ili 11 ?

 
Windows ti uglavnom povuče sve osnovne drajvere, ali najbolje je ručno da instaliraš.
 
Uraditi update.
Ukljuciti system restore ako nije ukljucen. primetio sam da se desava u zadnje vreme na masinama na kojima je bio ukljucen bude iskljucen, tako da ga verovatno neki update gasi.
Ovo moze da ti ustedi mnogo zivaca posle...
 
Ista stvar.
 
Guraj win 10, jer ti je on ispeglan i stabilan u odnosu na win 11 koji mora da gura još koju godinu da bi se ispeglali svi bagovi. Meni samo nije jasno, da li je realno da ti operativni sistemi danas moraju da zauzimaju toliko prostora na hard disku? Mislim da tu ima gomila nekog smeća koja uopšte nije potrebna, a to jedino možeš da središ tako što ćeš skinuti modifikovan win sa neta koji je neko od profi programera prepravljao. Jel, imao neko susreta sa tim kada je win 10 ili win 11 u pitanju?
 
Ako ne možeš sam da reprodukuješ izmene koje je neko od profi programera prepravljao, nemoj ni u kom slučaju instalirati windows sa bilo kog drugog izvora osim zvaničnog MS sajta. Ako možeš, onda ti ne treba modifikovani windows
 
Nazad
Vrh Dno