Šta je novo?

Šta ima smisla kupiti u SAD?

owim

Slavan
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruke
6,281
Poena
395
Drugar mi je danas sleteo u SAD, ostaje manje od 10 dana, kupio bih nešto od IT opreme što se isplati, pa molim za pomoć jer nisam našao baš nešto povoljnije ono što sam gledao. (Generalno, za HTPC mašinu.) Gledao sam Amazon, NewEgg, TigerDirect, BestBuy.

1) AMD A8 7600 APU, za 84€ + pošatarina unutar SAD. Nema ga još u Srbiji, ni kod "mađara", iako ima u Mađarskoj. Čini se kao dobra cena, a želeo sam ovaj CPU.

2) Intel i5 4440s ili i3 4330, koji su oko 140€ + pošatarina unutar SAD, što je cena skoro kao u SRB

3) SSD Samsung EVO 840 120GB -- cena je par evra niža nego u SRB.

Imate neki link na memoriju, povoljni SSD, CPU...? Any hints? :) Ali konkretno, sa linkom.

Hvala svima! :wave:
 
Ovde se kupuje samo na rasprodajama ili sl. kad su snizenja velika ili imas kupon neki....ovako upasti na blef u radnju tesko je naci nesto DOSTA isplativije nego u Srbiji ...
 
Ovde se kupuje samo na rasprodajama ili sl. kad su snizenja velika ili imas kupon neki....ovako upasti na blef u radnju tesko je naci nesto DOSTA isplativije nego u Srbiji ...

Znas li neki dobar sajt na kojem je moguce videti popuste i kupone? Znam vise njih, ali nijedan nije ozbiljan. Kako doci do velikih rasprodaja? To onda nije Amazon.com s kojim jedino imam iskustva. Hvala! :)
 
Prosle nedelje su bili popusti za Labor day i back to school...sledeci veliki ce biti u novembru za thanksgiving tj. famozni black friday i manje vise posle toga do bozica i nove godine ce biti ok....
Ovde su ti jeftinije sitnice kad naletis negde - flesh itd. ...od krupnih stvari dobio si predlog apple zbog razlike u kursu dolar/euro...ili da navatas neki laptop sto ti se svidja i da je pristojna cena pa da se uklopis...komponente po meni bar nisu tako povoljne jedino je izbor velik...ili ko voli licitacije na ebay
 
Apple nije povoljan zbog kursa, koliko zbog toga sto je postao povoljan u svom segmentu (ranije nije vredelo razmisljati o Apple-u, jer je bio skroz skuplji laptop, sada je mozda i najjeftiniji u svom segmentu).
Problem za Apple je sto ne znam kako bi izbegao Sales Tax (koji se ne vraca na granici), mada i tada vredi, i stvarno sem toga mi ne pada nista konkretno od tehnike da vredi uzeti :)
Lewis farmerice doduse su sigurno jeftinije :D

BTW, neka uzme jednu T-Mobile SIM karticu, ce se iskoristi kao mtel CG :D
 
U pravu si naravno...ja nisam hteo tako detaljno da objasnjavam posto je ocigledno ovde planiran soping sa namerom da se ustedi koji dinar...i sem apple ni sam ne znam sta nabrzaka da kupis sem sitnica nekih koje ti naidju pod ruku...
 
@amsterdam

Ima li neki dobar popust sad za vikend (petak/subota/nedelja) jer bih samo tada mogao da narucim? Pre bih komponente male veličine da ne opteretim drugara, tipa CPU, SSD, memorija, ali samo ako je značajnije povoljnije nego u SRB. Ne znam da li da idem u eBay avanturu.

Najbolje što sam do sada našao je AMD A8 7600 APU za 84€ na Amazonu. Kod nas ga nema, ni kod "Mađara". ;)

Na poznatim sajtovima nisam našao "deal breaker" cene za Intel CPU, SSD. Znaš li neki sajt koji prati dilove? Veliko hvala! :)
 
Uzmi SSD od 1TB... u stvari 3 komada. Za iteme ispod 100e nece vredeti ni voznje do radnje (u Americi uvek mora da se vozi do radnji :D)
 
Druze ja te razumem i sve ti najbolje zelim ali shvati evo i alfa je napisao ovde sam malo vise od 2 meseca i preko 5000milja sam napravio kolima i to sve u blizem lokalu nikakvi izleti daleko...dakle radnje i plaza itd svaki dan ...i npr. nemaju sve radnje sve na stanju ...npr foto aparat na snizenju u bestbuy ovde kod mene ga nema mogu ici 60milja do sledece radnje gde ima na lageru ili da sacekam par dana da ga posalju...ili sl. jednostavno nema nabrzaka nista ...uzmi to sto ti se svidja ako mislis da ti treba i da je dosta povoljnije (racunaj da nemas garancije u srbiji na to)...voleo bih da je to tako jednostavno kao sto mislis
 
Teniska oprema, patike su dzabe (posebno air max serija naspram cene kod nas kupis 2 para ostane ti za dres kusur, od cene jednih kod nas), farmerke i uopste bendirana garderoba, nexusi... toliko :)
 
@amsterdam

Hvala, mislim samo da se nismo razumeli. Ne zelim da bilo ko ide do bilo koje prodavnice u SAD. Narucim preko Neta, stigne na US adresu. Bio sam u NYC, SF, LA... Nikad nisam bio ni u jednoj IT radnji, samo Amazon. ;) Sve je daleko, pochev od istog grada, a kamoli dalje. Dakle, mislio sam samo na dobre online dilove (primetno jeftnije u odnosu na SRB) i samo na sitne stvari koje bi neko bio ljubazan da ponese a ne optereti sebe na bilo koji nachin (nikakve patike, reketi, vec CPU, SSD, memorija i sl).

Do sada sam tako slucajno naleteo na dobre dilove, kupio 2 laptopa za super novce (-$200 off). Sada nisam u toku na kom sajtu, gde su agregirane dobre promocije, itd, ako neko vec zna, odem, pogledam, odmah kupim, izaberem i platim 2-day delivery i stigne drugaru u SAD pred povratak u SRB. Laganica. :)
 
ok ... pomislio sam da ce neko da ide u prodavnicu i gleda...

eto i sam si napisao ono sto sam i ja rekao, laptop npr. to mozes nekako i nabosti (mada je i Labor day i back to school proslo sad), ali komponente ni sam nisam gledao
ali ono kad bacim ponekad pogled sve mi nekako deluje skupo pa i ne gledam...
 
Ako mozes da vratis MwSt. u Evropi, onda jeste skuplje u Americi - moras da se cimas da nikako te ne ubode Sales Tax. (a ko ode u NY, da li uopste ima izbora? NewEgg, Amazon, valjda svi imaju magacin u NY pa se placa).
 
Večeras sam gledao komponente i ništa zanimljivo nisam našao. Šta više, u SRB po istoj ili čak nižoj ceni mogu da kupim CPU, SSD... Gledao sam i techbargains i slickdeals sajtove sa promocijama, kuponima, za komponente nisam video nijedan "deal breaker". Slažem se da je interesantno za notebooks & laptops, ali to mi ne treba sada. ;) Mislim da će USA ovog puta da bude mrka kapa, sem ako ne uzmem novi AMD APU A8 7600 za HTPC za 84€ ($110), što je malo niža cena nego u Evropi gde se već pojavio (njega u SRB još nema i ne znam očekivanu cenu).

Sales Tax plaćam u nekim državama, konkretno za ovaj AMD me ne bi zakačio (u NYC jeste ranije). Tax free (refund) nije opcija, nikad to nisam radio. Ne mogu da vratim MwSt. u Evropi, jer ne kupujem u Evropi. ;) Dakle, em ne može tax free, em mi garancija ne važi, em cene slične.

Hvala na savetima, ako neko ima neku ideju/predlog, slobodno nek stavi! :)
 
Nema ništa na čemu bi mogao da značajno uštediš, da se isplati cimanje nazad PLUS odricanje od garancije praktično. Otprilike kad sam postao član ovog velelepnog sajta dovlačio sam hardver iz usa :)
Kako je vreme odmicalo, razlike su bile sve manje i manje, da bi sada bilo praktično besmisleno dovlačiti bilo šta od elektronike. Sećam se...leadtek geforce 2 mx pa pro radeona 8500, 9700, geforce 3 Ti, liteon rezača, procesora, memorija...tada su bile velike razlike, značajne i vredelo je cimati se.

Jedno što bi mogao da doneseš, da postoji velika razlika u ceni je brendirana garderoba, ako si u tom fazonu. ČAk i kada je ovo u pitanju moraš da odeš u outlet molove, nikako u regularne prodavnice.

Just my $0.02 :)
 
Poslednja izmena:
^ LOL! Oduvek sam mrzeo skupljanje (i kombinovanje!) kupona, onda sam ih našao na "Extreme Couponing", haha, i na kraju, sa svim kuponima, cena je veća nego na Amazonu -- bez kupona. Tja. No, 33% uštede na komponente, ipak je moguće. Mada ostaje veliko pitanje koliko to ima smila jer garancija na komponente skoro izvesno ne važi u SRB. Garancija na CPU i memoriju, hm, to se reko kvari, češće bude DOA, ali...
 
Nazad
Vrh Dno