Šta je novo?

Šporet, frižider i veš mašina kombo

Moraš uhvatiti neku nit.
Rerna, npr. da li hoćeš osnovi model od Bosh-a ili multifunkcionalni od Beko ili Gorenje?
Koliki frižider/zamrzivač vam treba?!?

Idi na sajt Tehnomanija, Gigatron, Dr Techno i sličnih, i koristeći one filtere izdvoj uređaje koji ti odgovaraju po ceni dimenzijama i specifikacijama. Neće ih puno ostati za razmatranje.
Izbegavaj Fox, VOX i slično kao najjeftinije, izbegavaj Miele, Liebherr kao najskuplje. Gledaj da ima 5 god garancije. Gledaj da su masovno zastupljeni kod nas.

Gorenje je sasvim pristojan izbor za rernu, ploču za kuvanje i frižider. Nešto su se izgleda pogubili u poslednje vreme sa mašinama za sudove i veš.
Mada ja imam jako dobra iskustva sa baš tim Gorenje proizvodima (mašina za sudove i za veš), ali su to modeli od pre 10-ak godina, i nema više tih modela u ponudi.

Gorenje je prodalo više aparata nego svi ostali zajedno, imaju po defaultu 5 godina garancije, pa nije ni čudo da je najviše reklamacija baš na njih. Ako su prodali 20x više aparata nego Tesla, i imaju 2.5. dužu garanciju, naravno da imaju i 50x više reklamacija uz predpostavku istog kvaliteta uređaja. jel? Plus, Gorenje ima najbolji i najažurniji svoj servis sa stock-om delova za odmah, što je kod nekih brendova misaona imenica. Sa druge strane, Gorenje je od nedavno 100% u vlasništvu kineskog Hisensa, tako da ko zna da li će zadržati dosadašnju politiku poslovanja. Hisens je jako jak proizvođač bele tehnike u Aziji i u USA.

Ploča za kuvanje, razmislite ipak da povećate budžet i uzmete indukciju. Pročitaj sledeću temu pažljivo: https://forum.benchmark.rs/threads/indukcione-ploče-za-kuvanje.480064/
Klasična staklokeramička ploča sa grejačima je trenutno funkcionalno i estetski gledano, ubedljivo najgori izbor. Osim ako je ne korisitite. :p
Ja staklokeramičku ploču u kuću ne bih pustio. Pre bih išao na obične ringle ili gas.

Mašina za veš, LG ne bi trebalo da je greška. Mašina za sudove, npr. Beko. I bla.bla.bla.... Bosh je uglavnom ok za svaki aparat. Bolji je taman koliko je skuplji. Ali opet, osnovni Bosh nije skuplji od najfancyjeg Beko/Gorenje uređaja.
Za svaki brend će neko na nekom forumu da kaže nešto loše. Ko nema problema sa aparatima, taj ne razmišlja o njima i ne ide na forume da kaže "a da znate kako moj frižider radi kako treba već 8 godina"...

I opet, pročitaj sledeće teme CELE:

...sve što sam sada malopre napisao, već je napisano u ovih nekoliko tema.
 
Moraš uhvatiti neku nit.
Rerna, npr. da li hoćeš osnovi model od Bosh-a ili multifunkcionalni od Beko ili Gorenje?
Koliki frižider/zamrzivač vam treba?!?

Idi na sajt Tehnomanija, Gigatron, Dr Techno i sličnih, i koristeći one filtere izdvoj uređaje koji ti odgovaraju po ceni dimenzijama i specifikacijama. Neće ih puno ostati za razmatranje.
Izbegavaj Fox, VOX i slično kao najjeftinije, izbegavaj Miele, Liebherr kao najskuplje. Gledaj da ima 5 god garancije. Gledaj da su masovno zastupljeni kod nas.

Gorenje je sasvim pristojan izbor za rernu, ploču za kuvanje i frižider. Nešto su se izgleda pogubili u poslednje vreme sa mašinama za sudove i veš.
Mada ja imam jako dobra iskustva sa baš tim Gorenje proizvodima (mašina za sudove i za veš), ali su to modeli od pre 10-ak godina, i nema više tih modela u ponudi.

Gorenje je prodalo više aparata nego svi ostali zajedno, imaju po defaultu 5 godina garancije, pa nije ni čudo da je najviše reklamacija baš na njih. Ako su prodali 20x više aparata nego Tesla, i imaju 2.5. dužu garanciju, naravno da imaju i 50x više reklamacija uz predpostavku istog kvaliteta uređaja. jel? Plus, Gorenje ima najbolji i najažurniji svoj servis sa stock-om delova za odmah, što je kod nekih brendova misaona imenica. Sa druge strane, Gorenje je od nedavno 100% u vlasništvu kineskog Hisensa, tako da ko zna da li će zadržati dosadašnju politiku poslovanja. Hisens je jako jak proizvođač bele tehnike u Aziji i u USA.

Ploča za kuvanje, razmislite ipak da povećate budžet i uzmete indukciju. Pročitaj sledeću temu pažljivo: https://forum.benchmark.rs/threads/indukcione-ploče-za-kuvanje.480064/
Klasična staklokeramička ploča sa grejačima je trenutno funkcionalno i estetski gledano, ubedljivo najgori izbor. Osim ako je ne korisitite. :p
Ja staklokeramičku ploču u kuću ne bih pustio. Pre bih išao na obične ringle ili gas.

Mašina za veš, LG ne bi trebalo da je greška. Mašina za sudove, npr. Beko. I bla.bla.bla.... Bosh je uglavnom ok za svaki aparat. Bolji je taman koliko je skuplji. Ali opet, osnovni Bosh nije skuplji od najfancyjeg Beko/Gorenje uređaja.
Za svaki brend će neko na nekom forumu da kaže nešto loše. Ko nema problema sa aparatima, taj ne razmišlja o njima i ne ide na forume da kaže "a da znate kako moj frižider radi kako treba već 8 godina"...

I opet, pročitaj sledeće teme CELE:

...sve što sam sada malopre napisao, već je napisano u ovih nekoliko tema.
Slazem se sa tobom sto se tice rerne, ploce i frizidera imam i ja pozitivno iskustvo sa Gorenje. Masine za sudove im ne pravi Gorenje nego Midea. A ove Waveactive se koliko sam razumeo poneki modeli dolaze iz Azije ili Afrike zadnje kombinovane Gorenje su Samsung ili Hisense.
 
Nisam ranije koristio forume osim citanja. Citao sam mnogo foruma mnogo podataka i totalno sam sludjen. Jedni hvale drugi kude isti brend. Da uprostimo...sto se tice ves masina potrebna mi je od 8 kg, meni se najvise dopadaju modeli Bosch, LG i Samsung, pojedini hvale a drugi kude isti model pa zato pitam ako neko ima iskustva vise od mog da me posavetuje. Ploca da nije indukciona jer nemam toliko novca da izdvojim, znaci staklokeramika sa grejacima. Setovi su jeftiniji koliko sam video od pojedinacne kupovine. Sto se tice sudo masina sa bar 12 kompleta. Frizider da dole bude zamrzivac. Ako ne model onda bar koju marku uzeti u cenovnom rangu koji sam naveo.
Frizider No Frost
Moraš uhvatiti neku nit.
Rerna, npr. da li hoćeš osnovi model od Bosh-a ili multifunkcionalni od Beko ili Gorenje?
Koliki frižider/zamrzivač vam treba?!?

Idi na sajt Tehnomanija, Gigatron, Dr Techno i sličnih, i koristeći one filtere izdvoj uređaje koji ti odgovaraju po ceni dimenzijama i specifikacijama. Neće ih puno ostati za razmatranje.
Izbegavaj Fox, VOX i slično kao najjeftinije, izbegavaj Miele, Liebherr kao najskuplje. Gledaj da ima 5 god garancije. Gledaj da su masovno zastupljeni kod nas.

Gorenje je sasvim pristojan izbor za rernu, ploču za kuvanje i frižider. Nešto su se izgleda pogubili u poslednje vreme sa mašinama za sudove i veš.
Mada ja imam jako dobra iskustva sa baš tim Gorenje proizvodima (mašina za sudove i za veš), ali su to modeli od pre 10-ak godina, i nema više tih modela u ponudi.

Gorenje je prodalo više aparata nego svi ostali zajedno, imaju po defaultu 5 godina garancije, pa nije ni čudo da je najviše reklamacija baš na njih. Ako su prodali 20x više aparata nego Tesla, i imaju 2.5. dužu garanciju, naravno da imaju i 50x više reklamacija uz predpostavku istog kvaliteta uređaja. jel? Plus, Gorenje ima najbolji i najažurniji svoj servis sa stock-om delova za odmah, što je kod nekih brendova misaona imenica. Sa druge strane, Gorenje je od nedavno 100% u vlasništvu kineskog Hisensa, tako da ko zna da li će zadržati dosadašnju politiku poslovanja. Hisens je jako jak proizvođač bele tehnike u Aziji i u USA.

Ploča za kuvanje, razmislite ipak da povećate budžet i uzmete indukciju. Pročitaj sledeću temu pažljivo: https://forum.benchmark.rs/threads/indukcione-ploče-za-kuvanje.480064/
Klasična staklokeramička ploča sa grejačima je trenutno funkcionalno i estetski gledano, ubedljivo najgori izbor. Osim ako je ne korisitite. :p
Ja staklokeramičku ploču u kuću ne bih pustio. Pre bih išao na obične ringle ili gas.

Mašina za veš, LG ne bi trebalo da je greška. Mašina za sudove, npr. Beko. I bla.bla.bla.... Bosh je uglavnom ok za svaki aparat. Bolji je taman koliko je skuplji. Ali opet, osnovni Bosh nije skuplji od najfancyjeg Beko/Gorenje uređaja.
Za svaki brend će neko na nekom forumu da kaže nešto loše. Ko nema problema sa aparatima, taj ne razmišlja o njima i ne ide na forume da kaže "a da znate kako moj frižider radi kako treba već 8 godina"...

I opet, pročitaj sledeće teme CELE:

...sve što sam sada malopre napisao, već je napisano u ovih nekoliko tema.
Hvala puno na pomoci. Kad procitam ovo sto si mi preporucio ako budem imao neku nejasnocu da li mogu da te pitam?
 
Slazem se sa tobom sto se tice rerne, ploce i frizidera imam i ja pozitivno iskustvo sa Gorenje. Masine za sudove im ne pravi Gorenje nego Midea. A ove Waveactive se koliko sam razumeo poneki modeli dolaze iz Azije ili Afrike zadnje kombinovane Gorenje su Samsung ili Hisense.

Baš mašine za sudove su i dalje Made In Slovenia. Bar bile pre 2-3 godine. Ne bih rekao da su Midea.
Post automatically merged:

...ako budem imao neku nejasnocu da li mogu da te pitam?
Pitaj ovde na temi.
 
Mašina za sudove, npr. Beko. I bla.bla.bla....
Bolje su Bosch-ove.
Post automatically merged:

Baš mašine za sudove su i dalje Made In Slovenia. Bar bile pre 2-3 godine. Ne bih rekao da su Midea.
Post automatically merged:


Pitaj ovde na temi.
Ja koju god Gorenje da sam video pisalo je Made in P.R.C, a u medjuvremenu sam saznao da su to Midea ne znam da se jedino ovi skuplji modeli ne rade u Sloveniji koji je model tvoja Gorenje za sudove?
 
Mi ovu imamo na poslu, proizvedeno u Sloveniji...
Kupljena prošle godine.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-04-16-21-57-04-026_com.microsoft.skydrive.jpg
    Screenshot_2021-04-16-21-57-04-026_com.microsoft.skydrive.jpg
    63.6 KB · Pregleda: 48
Nasao sam Gorenje indukcionu plocu IT43SC za 28.000 dinara i Whirpool ugradnu rernu sa pirolizom za 34.000 dinara. Ima li neko iskustva sa Whirpool ugradnim rernama?
 
Bolje su Bosch-ove.

Ja koju god Gorenje da sam video pisalo je Made in P.R.C, a u medjuvremenu sam saznao da su to Midea ne znam da se jedino ovi skuplji modeli ne rade u Sloveniji koji je model tvoja Gorenje za sudove?
Bosh su možda bolje, ja imam Bosh, ali su i skuplje. Ne znam da li se uklapaju u budžet.

Gorenje nam je ostala u starom stanu. Ne sećam se modela, neki jači model ugradne. Ali sigurno je bila Slovenija.
Post automatically merged:

Nasao sam Gorenje indukcionu plocu IT43SC za 28.000 dinara i Whirpool ugradnu rernu sa pirolizom za 34.000 dinara. Ima li neko iskustva sa Whirpool ugradnim rernama?
Ne znam gde si je našao po toj ceni, ali ako to jeste taj indukcioni model koji je inače 35-45kdin, odlična je kupovina. Požuri dok ima.
 
Hvala, kako je se pokazala ta masina?
Opere dobro. Sasvim OK i osuši. Doduše, uglavnom su šolje od kafe i poneki tanjir. Ima i automatsko otvaranje vrata nakon ciklusa sušenja.
Ono subjektivno; kvalitet izrade, vrata, materijal za police, plastika i ostalo nemam sa čime bih lepo uporedio.
 
Bosh su možda bolje, ja imam Bosh, ali su i skuplje. Ne znam da li se uklapaju u budžet.

Gorenje nam je ostala u starom stanu. Ne sećam se modela, neki jači model ugradne. Ali sigurno je bila Slovenija.
Post automatically merged:


Ne znam gde si je našao po toj ceni, ali ako to jeste taj indukcioni model koji je inače 35-45kdin, odlična je kupovina. Požuri dok ima.
Nasao je preko e ponuda (indukcionu plocu)...ako sam pogresio sto sam to naveo izvinjavam se...a sta mislis o whirpool ugradnim rernama
 
Iskustva sa Tesla šporetima? Imam ovaj model u ponudi dosta povoljno?

 
Da li kod nas moze da se nadje sporet sa dubinom 45cm, ili manjom od 50? Najmanje sto sam video kod nas je Tesla sa dubinom 50.
 
Od dobrog prijatelja brat radi u Voxu, po njihovoj preporuci uzeo sam kompletnu ugadnu i belu tehniku kod njih, osim ves masine koja je sa gornjim punjenjem (Electrolux). Evo vec dve godine sve savrseno radi i sluzi (supruga prezadovoljna). Za sve sam dobio 5 godina garancije, bio sam skeptican zbog brenda kao i vecina ovde. Inace Vox je domaci brend ali poznate fabrike rade za njih kao OEM brend. Recimo sva ugradna tehnika i velika vecina bele tehnike se proizvodi i dobrim fabrikama u Turskoj koji rade za mnogo jake brendove globalno. Kvalitet ne zaostaje za razliku od gorenja i beka. Za aspirator znam da je faberov jer sam slican imao ranije. Skoro imaju i svoj maloprodajni sajt gde se moze poruciti sve sto imaju na stanju i jako brzo isporuce jer imaju svoju logistiku, ja sam tehnomaniju cekao nedeljama a sada moze direktno od njih sto je opet benefit jer se roba dobija direktno iz njihovog magacina i rokovi su dosta brzi.

Ne zelim da reklamiram nikog, samo iznosim licno iskustvo koje ce mozda nekom biti od koristi.
 
Pozdrav, iscitao sam sve relevantne teme vezane za belu tehniku ovde na forumu, ali nisam nasao nesto vise od side by side friziderima.

Uzeo bih side by side, planiram da ostavim 95cm prostora u kuhinji za kombinovani frizider. Medjutim, nekoliko stvari me brinu.
Ako uzimam side by side sa ledomatom onda to mora biti standardan gde je ceo frizider podeljen po visini i u tom slucaju me brine sirina frizidera. Da nije mozda premala, moze li tu stati torta recimo?:)
Druga varijanta je sa zamrzivacem dole, a gore dupla vrata (to je falja french door ), u tom slucaju ne mogu imati ledomat.
I treca varijanta je sa jednim vratima samo prosiren, ovo je varijanta koja je meni najlepsa na izgled, ali ono sto sam video u ponudi je samo jedan bosch velicine 86cm, bez ledomata naravno.

Sve u svemu razmisljam da li vredi zrtvovati sirinu frizidera zbog ledomata. Nikada nisam koristi ledomat iz frizidera i ne znam koliko to dobro radi, ima li stalno dostupnog leda? hoce li led da povuce mirise iz zamrzivaca?
Budzet je oko 1000e, moze naravno nesto vise biti.
Poslednja briga je, naravno, ima li za ovaj novac takav pristojan frizider.
 
Žena i ja smo se dvoumili oko side-by-side kod renoviranja stana. Pošto se renoviranje stana odužilo, imali smo i vremena da izučimo tematiku.

Prvo me smorilo što je bila veoma skromna ponuda side by side frižidera BEZ ledomata. Uopšte mi nije jasna svrha tog uređaja ako ne trošiš bar kilogram leda nedeljno.
Sam ledomat troši veoma veoma mnogo prostora unutar zamrzivačkog dela. Previše prostora. Idi u neki salon i pogledaj koliko je to ledomat čudo iznutra. o_O
Kome odgovara toliko smanjen zamrzivač i kome treba kilo leda na svakih par dana, ok, verujem da je njemu sve to ok. Nama nije bilo.

Dobro razmisli treba li ti ledomat?

Dakle, bez ledomata, tada bila baš baš jadna ponuda. Uglavnom skromniji modeli. Samsung me neviđeno izignorisao posle gomile prepiske izgubljenog vremena i obaćavanja iz podrške, gde sam tražio da mi kažu da li i gde ima da se kupi njihov model iz kataloga za Srbiju, i sa Samsung.rs sajta, a bez ledomata. Nikada mi se nisu javili. :(

Sledeći problem, širina prostora u frižideru, idi pa izmeri koliko je realno širok frižiderski deo. Jeste nešto uže, ali nije strašno i naše torte staju unutra.

Ali baš zbog širine, meni su najbolje sledeće varijnate, nešto što poneko zove french-door frižideri.
Najviše su nam se dopali ti široki koji imaju dvokrilna vrata za frižiderski deo gore, i zatim dvorkilna vrata opet za zamrzivački deo dole. Ovako nešto. Ovi što dole imaju fijoke me nisu dojmili. Mislim da gube mnogo prostora.
Beko je tada imao najbolji taj dvokilni, gde su ta gornja vrata savršeno radila u dvokrilnom modu bez srednje prečke. Puna širina, prostor unutra monstruozan. Staje i prase, u komadu :p .
Pojedini Beko modeli su čak imali feature, ta dva dela dole, jedan je po potrebi mogao da radi ili kao frižider ili kao zamrzivač. Dakle, može 1/2 + 1/4 je frižider a 1/4 zamrzivač, a može i 1/2 frižider i 2/4 zamrzivač. Cool!

Indesit je imao nešto slično, ali to je zapinjalo i teško se zatvaralo na čak tri probana primerka u tri radnje. I dole su bile isključivo fijoke, a već rekoh da nas fijoke nisu dojmile.
Drugi modeli drugih proizvođača nisu mogli da se vide uživo i "ispipaju". A problem sa ovim Indesit vratima me opomenuo da ne kupujemo na slepo.

I na kraju, zašto nismo uzeli side-by-side?!? Jako obrati pažnju, ti side-by-side su uglavnom veće dubine nego standardni frižideri. "Rupa" gde smo planirali da ga uguramo je bila idealne širine i visine, ali nedovoljno duboka. Štrčao bi previše napolje.
A u istu rupu staje "normalan" frižider po dubini bez problema.

Obrni okreni, da imam gde da ga uglavim, bez razmišljanja bih uzeo neki taj "četvorovratni" sa dvokrilnim vratima gore za frižider BEZ srednje prečke, i sa dva zamrzivačka box-a dole. I bez ledomata.

Dakle, baš ovakav koncept:
image.png


Ako imaš mogućnosti, nađi i pogledaj takve uživo. Vidim da ih sada nude i drugi, ne samo Beko.
 
Poslednja izmena:
Ako možete izbegnite, Beko, Samsung, gorenje, Tesla SBS.

LG ili pak ako imate malo više novca onda Liebherr SBS.
 
Nije lose imati ledomat, narocito onaj koji pravi i mrvljeni led. Za margarite, recimo... :) Ali, slazem se sa NShappy-jem, doooobro razmisliti sta su potrebe. Da li samo led ili hladna voda i led ili sve to i mrvljeni led stalno na izvolte. I koliko leda dnevno?
Dimenzije na stranu (iako su itekako bitne, treba toliko cudo kroz vrata uneti), ako se led trosi bas puno, mozda nije lose uzeti frizidere koji se moraju vezati na sopstveni dotok vode. Oni zahtevaju i filter ali leda i hladne vode uvek ima.
Ako su zahtevi za ledom rekreativne prirode, ima ih i sa kutijom u zamrzivackom delu, ne zauzima puno prostora i ne zahteva sopstveni dovod vode vec se rucno sipa. Npr. Bosch KAN93VIFP.
Licno nemam iskustva sa takvim friziderima, ali pretpostavljam da ako led stoji duze vreme (mesec, dva) sigurno ce pokupiti miris i najverovatnije smanjiti. Moje iskustvo iz Amerike je samo sa njihovim koji su po difoltu vezani na vodovod i tu nema nikakvih problema te vrste.
Takodje, toplo preporucujem NShappy-jev savet, licno otici i videti uzivo! Izmeriti prethodno tortu i poneti santimetar u radnju! :) Ne zezam se uopste.
 
Gomila reklamacija. Radim u tom poslu već dugo, tako da...
 
U mene LG no frost radi vec 15-ak godina bez problema, jednom menjan termostat i nista drugo da zakaze, tako da mogu samo reci hvale za LG da kazem.
 
Lg za neke frizidere daje garanciju i 10 godina, tako da jesu mozda najbolji trenutno. Ali zato im je i cena jaca u odnosu na pomenute brendove. Ne moze svako toliko da se ispruzi. I ja uskoro moram sve uzimati, ali mislim da cu definitivno loviti lg frizider na nekoj akciji.
 
Izmerio sam neki LG side by side u prodavnici i deo za frizider je nesto vise od 40cm sirok, tako da mislim da je to dovoljno. Zapremina zamrzivackog dela mi je isto ok. Ostalo mi je jos samo da vidim da li mogu da predjem preko toga sto su mi dosta ruzniji od french door zamrzivaca. :)
 
Zašto bi išao na side-by-side umesto french door? French door mnogo praktičniji, i frižiderski i zamrzivački deo.
 
Poslednja izmena:
Samo zbog ledomata. Treba se odluciti za manje praktican i ruzniji frizider sa ledomatom ili za prakticniji i lepsi bez ledomata. Realno do sada nisam koristio neke velike kolicine led-a, ali to je mozda samo zato sto nisam imao ledomat :)

Postoji i opcija sa slike, samo mi iskace iz budzeta za 150k :Dsamsung-RF23M8090SG-EF-frizider-side-by-side-unutrasnjost-.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li si pročitao onaj moj komentar ranije...

Ja sam hteo side-by-side baš bez ledomata. Ledomat je jako glomazan sa unutrašnje strane i troši mnogo prostora.
Da li ti je potrebno (u našim uslovima i klimi, i cele godine), par kg leda nedeljno?!?

Mi led trošimo samo za žestoka pića, max. 10-ak kockica nedeljeno, a i to samo ako imamo goste.

Trpati led u ostala pića, sokove i slično, samo ih nepotrebno razredi. Svakako već stoje u frižideru.
Ko želi da se igra barmena, sa margaritama i drugim većim potrebama za ledom, ok.
Ali za normalnu srpsku porodicu, ne vidim potrebu za iole više leda nedeljno/mesečno nego što stane u onu standardnu posudicu sa kockicama.
 
Poslednja izmena:
Da, jesam procitao, ali je mi je ceo taj frizider realno predimenzionisan za moje potrebe, trenutno koristim dosta manji. Tako da mi to sto se smanji prostor usled dela za ledomat ne igra previse bitnu ulogu. Glavna stvar mi je prakticnost u smislu sirine prostora za frizider i taj deo sto mi je realno dosta lepsi ovaj french door.
 
Ok, gomila rekalamcija, ali realno, koji je to procenat prodatih uređaja?
15 Sammy - 4 na reklamaciji.

Beko 9, 4 reklamacije.

Ovo je sto znam da je doslo do mene, a gde je ono sto ne dodje, jer ljudi zovu servis koji izadje na teren, pa poprave.
 
Nazad
Vrh Dno