Šta je novo?

Đurine kućne čarolije

D44X ti je 1€ kada se odbije porez (VAT) na kraju, to je realno smešna cena za taj kvalitet jedino što moraš sam da ugradiš onu metalnu nožicu što naleže na kontakt a to nije problem ako imaš neke stare switch-eve u šteku....ako pak nemaš onda D44Y varijanta završava posao a ona je 1.3€ što je isto smešna cena. Cherry switchevi su bukvalno neuništivi, to jednom kada staviš to ti je to.
 
Nisam nesto video da neki competition pro model koristi ove D44Y koji imaju lever arm? Rucica dzojstika ostvaruje direktan kontakt na mikroprekidac tako da odgovaraju ovi D44X modeli. E sad vidim da D44X izgleda ima modela i od 75g i od 50g.
 
Praznicni dani su doneli slobodnog vremena, tako da sam projekat priveo kraju. Imao sam i nekih problema kod pakovanja i povezivanja maticnog kabla ali sam resio stvar.

Prekidaci su Marqu Nemacki, tako da mislim da sam napravio kvalitetan proizvod. :D

WP_20210503_18_40_50_Pro[1].jpg
 
Najlepši Competition PRO model, legendarni Blue Star.....jedino im je mana što se skida ta kao chrome farba lako :(
Meni su tasteri za pucanje propali za godinu dana. Vratio sam 4 godine star originalni Competition Pro sa 'plekanim' kontaktima za pucanje i nastavio da se igram bez problema..
 
Meni su tasteri za pucanje propali za godinu dana. Vratio sam 4 godine star originalni Competition Pro sa 'plekanim' kontaktima za pucanje i nastavio da se igram bez problema..

Nisam te baš skapirao, koji je to originalni star 4 godine ? :D ....ja znam jedino za originalne stare 30 godina, ako misliš na reizdanje originalnog modela onda ok, to ima smisla.
 
Nisam te baš skapirao, koji je to originalni star 4 godine ? :D ....ja znam jedino za originalne stare 30 godina, ako misliš na reizdanje originalnog modela onda ok, to ima smisla.

1987. kupio sam u Hanoveru jedan Competition PRO (taj koga zovem originalni). 1990. kupio sam u MinKenu u Šilerštrase tu plavu zvezdu. 1991, pucanje je otkazalo, i vratio sam se na originalni koji je tada imao 4 godine. Danas bi to bilo 34 godine, baš sam u Maju 1987. išao u Dojčland..
 
Imam taj plavi i desava se da prestane da radi pucanje na nekom tasteru. Obicno se pomeri mikroprekidac pa vise ne reaguje na pritisak. Reseno tako sto je kanuto malo nekog lepka na taster. Donje kuciste mu otpalo ali i dalje radi.
 
Posle jako puno vremena, danas sam opet prepravljao jedan Gotek drajv. Ovaj put sam ugrađivao 0.96" OLED, rotary encoder i buzzer. OLED je bio malo komplikovaniji za ugradnju, prozorče se moralo proširiti po obe dimenzije, sa donje strane sam morao da napravim prorez i morao sam da stanjim poklopac na mestu gde se nalazi OLED. Lepa stvar je da, pošto je ekran uži od 0.91" varijante, ima mesta da se buzzer stavi napred. Za njega je napravljena i mala rupa sa prednje strane, da se bolje čuje. Da li je vredelo potrošiti 2 sata na ovo? Pošto mi je bilo zabavno da to uradim - jeste! :)

g1.JPGg2.JPGg3.JPG
g4.JPGg5.JPGg6.JPG
g7.JPGg8.JPG
 
Današnji mini-projekat: adapter za Plus/4 napajanje. Zahvaljujući Marku, imam novo profesionalno napajanje za C64. Ono što sam hteo je da ga iskoristim i za Plus/4. Imam par konektora za Amiga/C128 napajanje, ali raspored pinova nije dobar. Na net-u sam našao nekoliko varijanti 3D štampe za Amiga konektor, pa mi je napravljena jedna od njih, ali sa zapušenim rupama za pinove. Onda sam iskombinaovao metalni oklop Amiga konektora sa 3D štampanim telom. Rupe za pinove sam ručno izbušio, a bilo je i malo skraćivanja tela konektora dremelom. Krajnju rezultat je više nego dobar i lepo radi. :)

p41.jpg p42.jpg p43.jpg
 
Good job! Koliko vidim, ovo je sa jedne strane zenski okrugli 7pinski DIN (za c64 napajanje) a sa druge strane 4pinski muski konektor (+4)? Mislim da ima jos zainteresovanih za takve adaptere, meni isto treba za moje homemade sklepano c64 napajanje.
 
Žarko , jel' Plus/4 prvi kompjuter koji si imao ?
 
Good job! Koliko vidim, ovo je sa jedne strane zenski okrugli 7pinski DIN (za c64 napajanje) a sa druge strane 4pinski muski konektor (+4)?
Da, tako je. Imaš više modela na Thingiverse-u, ja sam isprobao ovaj. Možda jedared isprobam i ostale, da vidim da li ima štogod bolje...

Žarko , jel' Plus/4 prvi kompjuter koji si imao ?
Ne, prvi je C64, kupili mi roditelji negde u 6 razredu osnovne. Još uvek ga imam i radi :)
 
Nazad
Vrh Dno