Šta je novo?

Čudan problem sa računarom iz potpisa

tadic.d

Slavan
Učlanjen(a)
24.05.2007
Poruke
372
Poena
330
Pre neki dan mi je dok sam gledao film zamrzo sliku, i posle reseta nije hteo da se upali, kada sam mu uradio clear cmos upalio se i radio normalno sve dok ga nisam restartovao, opet isti problem, nece da izbaci sliku na ekran, a na diagnostic LED-u stoji broj 1. Posle urađenog clear cmos-a izbaci sliku na ekran traži F1 za default bios setings i radi normalno dok se ne ugasi ili restartuje i tako u krug :mad:. Probao sam da stavim drugi ram, drugu grafičku, stavljao ram u drugi slot, prebacio i grafičku u drugi PCI-E x16 slot i opet isto :S:. Ako je neko ima sličnih problema bio bih mu zahvalan na pomoći! :wave:
 
Za pocetak, jesi'l pogledao temperaturu procesora?
 
Temperatura procesora ne prelazi 42 stepena pri maksimalnom opterecenu od 10-15min.
 
jesi li vratio kratkospojnik na mesto posle odradjenog clear cmosa ? verovatno jesi ali mi je malo neobicno da se podesavanja gube svaki put kada ugasis komp, jedino ako ti je baterija cr2032 na ploci prazna.

koliko sam shvatio na led-u ti ispisuje kod greske, pa mozes da pogledas u uputstvu od ploce sta znaci kod koji ti ispisuje, ili na sajtu proizvodjaca maticne ploce.

btw koju imas plocu ?, da li imas integrisanu grafiku na njoj ? koliko ti je star komp?

probaj da udjes u bios i proveri za svaki slucaj sva podesavanja, jer moze da se desi da je zapamtio neodgovarajuce vrednosti, pa ti puca prilikom svakog restarta
 
Menjao sam bateriju i opet isto :mad: . Ploca je DFI P45 T2RS turbo sa E8400 i ocz 2x1gb na 1066. Biosu ne mogu da pristupim isto iz nekog cudnog razloga, kada stisnem del, udje u bios i izbaci mi poruku da li hocu u ADVANCED MODE i tu blokira (tastatura ne reaguje uopste). :smash:
 
Uspeo sam da updejtujem bios ali i dalje ne mogu da prisupim biosu! Pokusao sam da nadjem sta znaci broj 1 na diagnostik LED-u ali nisam uspeo, a nema ni u kljizici koju sam dobio uz polocu!
 
Nazad
Vrh Dno