Šta je novo?

Čudan probkem sa Dell P24180, nakon par dana neće da se upali

PcGamer07

Poštovan
Učlanjen(a)
12.11.2021
Poruke
197
Poena
50
Pozdrav svima, imam jako čudan problem sa monitorom dell p24180. Naime monitor radi odlicno par dana i nakon toga par dana neće da se upali, ne daje nikakve znake zivota i nakon par dana se vrati h normalu, pokusao sam da promenim kabl za napajanje, utočnicu ali ništa, tako se ponasa vec mesec dana, nije pod garancijom. Neki predlog?
 
Jesi siguran da je monitor u pitanju? Jesi ga probao na drugom desktop/laptop kompjuteru?
Kako se ponaša tačno? Da li mu svetli LED lampica?
Može biti do grafičke.
Inače treba da napišeš više podataka: konfiguraciju, preko kog kabla dobijaš sliku (HDMI, DP...)
 
Monito
Jesi siguran da je monitor u pitanju? Jesi ga probao na drugom desktop/laptop kompjuteru?
Kako se ponaša tačno? Da li mu svetli LED lampica?
Može biti do grafičke.
Inače treba da napišeš više podataka: konfiguraciju, preko kog kabla dobijaš sliku (HDMI, DP...)
Monitor se apsolutno ponasa mrtvo nekoliko dana, ne verujem da je problem do racunara jer sam ga prebacivao na drugi i takodje nije svetlela ni led lampica niti se palio, samo tako na par dana prestane ra radi… Povezan je na racunar dp kablom…
 
Najverovatnije je problem kod naponskog dela elektronike monitora. Moguće da je neki kondenzator koji nakon pražnjenja ponovo proradi...
Mislim da se isplati da posetiš servis. Ne bi trebalo mnogo da te izađe, dok god panel nije u pitanju 😉

Mada koliko vidim nije mnogo teško stići do ploče monitora, pa ako si vešt SSM možda da probaš sam🤔
https://downloads.dell.com/manuals/all-products/esuprt_electronics_accessories/esuprt_electronics_accessories_monitor/esuprt_monitor_p_series/dell-p2418d-monitor_user's-guide3_en-us.pdf
 
Poslednja izmena:
Najverovatnije je problem kod naponskog dela elektronike monitora. Moguće da je neki kondenzator koji nakon pražnjenja ponovo proradi...
Mislim da se isplati da posetiš servis. Ne bi trebalo mnogo da te izađe, dok god panel nije u pitanju 😉

Mada koliko vidim nije mnogo teško stići do ploče monitora, pa ako si vešt SSM možda da probaš sam🤔
https://downloads.dell.com/manuals/all-products/esuprt_electronics_accessories/esuprt_electronics_accessories_monitor/esuprt_monitor_p_series/dell-p2418d-monitor_user's-guide3_en-us.pdf
Otvaramo ga danas pa pišem kako prodje, da pretpostavio sam da je do kondenzatora pri praznjenu i punjenju
 
Ima li novosti?
Otvorio sma ga i svi kondenzatori deluju okrj na izgled, takodje i po ispitivanju unimerom nijedan nije mrtav… izgldda da mu servis preostaje samo. Svakako slike su u prilogu ako neko moze da pogleda i da misljenje
 
Nazad
Vrh Dno