Šta je novo?

"Čiji" SIM & paket je najpovoljniji za GMaps navigaciju? (0 min/SMS-ova. Samo: data.)

Keops

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2002
Poruke
691
Poena
620
Drugari, kako tj od kog operatora mogu najpovoljnije da uzmem samo mobilni net, i to samo za Gugl mape. (cca 1GB na 30 dana)

Treba mi kartica koja bi bila u telefonu koji bi bio - navigacija — ništa mi nije potrebno, samo mobilni net. (A cilj igre te je da: košta što manje.)

...jer već imam ugovor & NEO5 na drugom fonu... Ali avaj, zbog težine telefona ne mogu da ga koristim na magnetnom nosaču (sila gravitacije je zeznuta, pada; uništio bih primarni fon.)

A Hotspot-ovanje mi stvara više problema nego koristi, u mom slučaju nije rešenje (više je offline nego online, "lakši" fon 2 koji = navigacija)
= Ko, od svih naših operatera (uključujući i MVNO) nudi bar 1GB net-a (mada mislim da mi ne treba ni tolko-nisam merio kolko GMaps spiči mesečno), i 0 min/sms. /ili već, neku količinu - ali mi nije potrebna uopšte.

Vip ima "Mesečni plan 300"(din.) - je l' to najpovoljnije što može ?

Hvala svima na predlozima! ❤️ /moj matori pug 206 će vam biti jako zahvalan, a i ja
 
Imas i Globaltel 5GB interneta bez minuta i poruka za 300 dinara mesecno. Ako imas dovoljno kredita, moze da se obnavlja samo. Za razliku od A1, sve nepotroseno se sabira. Globaltel koristi kapacitete A1 mreze u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
^ da, to zvuči bolje - i zbog prenosa nepotrosenog. I zbog 5>1GB kolko VIP da u m300. Hvala!

Izgleda da 300 din mesečno jeste minimum. /da sam ja operator, ponudio bih ljudima 1GB za ~100 din. Ne zato što je 300 prevelika cifra nego mislim da 1GB "nema realnu vrednost" veću od 1€ :(
(krastavac, manjak konkurencije; umesto na dole, cene im još i skaču)
 
Poslednja izmena:
Ako su ti cilj igre samo Gugl mape i ako se vozis po Balkanu, preporucujem ti da skines HERE We Go navigaciju, skines mape koje zelis offline i ne treba ti internet uopste (sto se tice kucnih brojeva garantujem da je daleko preciznija os Gugl mape).
 
Mozda ti pomogne:
U autu, posto je svakako vec nakacen preko BT sam dozvolio net preko BT i auto navigacija ima direkt pristup netu.
U opcijama fona ukljucis BT tethering, uparis fonove i miran si.
 
Ja bi ti predložio da promeniš nosač u kolima, a ne da uzimaš dugi paket zbog glupog nosača.

Ni 1 nosač ne može da "podnese" rugged telefon od 400 grama, tako da je predlog izlišan.
Taj koji može i može bi bio preglomazan, a uz rupe na našim putevima - opcija optada. Lepo rekoh da se protiv gravitacije (i rupa na putu) - ne može.

Oukitel WP10 nikako nije fon za navigaciju, zbog svoje mase (a i ovog ispod!); dok Xiaomi A2 (moj bekap/secondary telefon) - jeste.

U autu, posto je svakako vec nakacen preko BT sam dozvolio net preko BT i auto navigacija ima direkt pristup netu
Ja sam koristio Wi‑Fi hotspot opciju,
Bluetooth tethering nisam probao. Problem je taj Oukitel - ima užasan mobile network čip koji gubi signal mobilnog neta samo i isključivo u autu. (i kad je Hotspot on - gubi još češće. Ali gubi i kad nema Hotspota) :(

= Ako on kao "sender" gubi, mislim da je svejedno da l' furam Wifi ili Bluetooth :(
Inače, to je prvi fon koji imam koji tako luduje unutar auta (gubitak mobile konekcije na po 60ak sekundi), pa bukvalno moram da mu "titram poziciju" jer od zavisnosti od toga gde ga postavim - negde održi konekciju...

Ali čisto da se ogradim, da ne bude "što si kupovao kinesko đubre": nije đubre, ima dosta pozitivnih strana (odličan SoC), ali je za auto: pakao. I zbog tih konstantnih prekida konekcije s operaterom, i zbog mase tj gramaže. Doduše, za fon sa 8k mAh baterijom + rugged, i mors biti težak-logično je.
Nadam se da sada svi razumete zašto mi je jedino rešenje - Xiaomi A2 sa sopstvenom pripejd karticom koja bi "davala net" Gugl mapama. :)

@Dragan992 - HERE We Go offline mod bi značio da nemam pregled gužve u saobraćaju, zar ne?

Istrazio sam ova 3 linka:
I došao do sledećeg zaključka -

Telenor je najpovoljniji (vidi fotke ispod)
MTS je ubedljivo najskuplji, na temu pripejd net dodataka. A VIP je negde u sredini i previše forsira socijalne mreže 😂 /ko i svi u nekoj meri.

Ne znam sto operateri ne smisle "Mesečni plan za Google Maps", ili za Gmail ili za Gugl servise - to bi bilo idealno! Ali avaj, ne postoji nigde / socijalne mreže su "važnije", traženije/bitnije -- na žalost :(

Zaokružio sam ono što bi moglo biti korisno na temu navigacije. Sve je < 300 din mesečno, doduše ovi "dnevni" mogu biti i veći, zavisi koliko dana voziš u mesecu.

Obzirom da jurim najpovoljniji data za Google Maps, primenjivi su i možda budu koristili još nekom:
tnr pripejd 1.png



tnr pripejd 2.png

Telenorovih 300MB (30 dana) za 199din možda može biti - najpovoljnije rešenje. Ako se u mapama već "skine ceo BG" a mobilni net koristi samo za gužve na putu, vrlo moguće da je i 300 MB: dovoljno.

Druga opcija je 30 din dnevno za 120 MB na dan. Ako neko vozi do 10 dana u mesecu, opet je ispod 300.

A cilj (mi) je da nađem za ispod 300 din, jer nema potrebe bacati lovu na dodatni SIM card čija je jedina svrha - XYZ MB mesečno za Gmaps.
 
Poslednja izmena:
@Keops Opet si prevideo Globaltel. Za internet od 7 dana imaš dve opcije: 1GB za 100 i 3GB za 200 dinara. To ti je nešto na duže staze. Sad možeš da iskoristiš priliku i uzmeš nečiju A1 prepaid karticu da dopuniš mesečni plan i uz njega za 22 dinara 22GB. Pitaj nekog ko nije dopunio broj, stoji mu po strani da ti da ili pozajmi karticu i tako ćeš da istestiraš koliki saobraćaj ti je zaista neophodan. Problem je što sa novom karticom uz besplatan plan nemaš pravo na 22GB, tako da je bolja opcija vratiti broj koji nije dopunjen duže od 4 meseca u mrežu pozivom call centra ili lično i dopuniti ga sa 322 dinara kredita. U krajnjoj liniji, poskidaj offline karte za Gmaps.
 
Ni 1 nosač ne može da "podnese" rugged telefon od 400 grama, tako da je predlog izlišan.
Taj koji može i može bi bio preglomazan, a uz rupe na našim putevima - opcija optada. Lepo rekoh da se protiv gravitacije (i rupa na putu) - ne može.

Oukitel WP10 nikako nije fon za navigaciju, zbog svoje mase (a i ovog ispod!); dok Xiaomi A2 (moj bekap/secondary telefon) - jeste.


Ja sam koristio Wi‑Fi hotspot opciju,
Bluetooth tethering nisam probao. Problem je taj Oukitel - ima užasan mobile network čip koji gubi signal mobilnog neta samo i isključivo u autu. (i kad je Hotspot on - gubi još češće. Ali gubi i kad nema Hotspota) :(

= Ako on kao "sender" gubi, mislim da je svejedno da l' furam Wifi ili Bluetooth :(
Inače, to je prvi fon koji imam koji tako luduje unutar auta (gubitak mobile konekcije na po 60ak sekundi), pa bukvalno moram da mu "titram poziciju" jer od zavisnosti od toga gde ga postavim - negde održi konekciju...

Ali čisto da se ogradim, da ne bude "što si kupovao kinesko đubre": nije đubre, ima dosta pozitivnih strana (odličan SoC), ali je za auto: pakao. I zbog tih konstantnih prekida konekcije s operaterom, i zbog mase tj gramaže. Doduše, za fon sa 8k mAh baterijom + rugged, i mors biti težak-logično je.
Nadam se da sada svi razumete zašto mi je jedino rešenje - Xiaomi A2 sa sopstvenom pripejd karticom koja bi "davala net" Gugl mapama. :)

@Dragan992 - HERE We Go offline mod bi značio da nemam pregled gužve u saobraćaju, zar ne?

Istrazio sam ova 3 linka:
I došao do sledećeg zaključka -

Telenor je najpovoljniji (vidi fotke ispod)
MTS je ubedljivo najskuplji, na temu pripejd net dodataka. A VIP je negde u sredini i previše forsira socijalne mreže 😂 /ko i svi u nekoj meri.

Ne znam sto operateri ne smisle "Mesečni plan za Google Maps", ili za Gmail ili za Gugl servise - to bi bilo idealno! Ali avaj, ne postoji nigde / socijalne mreže su "važnije", traženije/bitnije -- na žalost :(

Zaokružio sam ono što bi moglo biti korisno na temu navigacije. Sve je < 300 din mesečno, doduše ovi "dnevni" mogu biti i veći, zavisi koliko dana voziš u mesecu.

Obzirom da jurim najpovoljniji data za Google Maps, primenjivi su i možda budu koristili još nekom:
Pogledajte prilog 326146



Pogledajte prilog 326147

Telenorovih 300MB (30 dana) za 199din možda može biti - najpovoljnije rešenje. Ako se u mapama već "skine ceo BG" a mobilni net koristi samo za gužve na putu, vrlo moguće da je i 300 MB: dovoljno.

Druga opcija je 30 din dnevno za 120 MB na dan. Ako neko vozi do 10 dana u mesecu, opet je ispod 300.

A cilj (mi) je da nađem za ispod 300 din, jer nema potrebe bacati lovu na dodatni SIM card čija je jedina svrha - XYZ MB mesečno za Gmaps.
Ajd ti deder prvo isprobaj bt tethering pa cemo onda ostalo...
 
Ni 1 nosač ne može da "podnese" rugged telefon od 400 grama, tako da je predlog izlišan.
Taj koji može i može bi bio preglomazan, a uz rupe na našim putevima - opcija optada. Lepo rekoh da se protiv gravitacije (i rupa na putu) - ne može.

Oukitel WP10 nikako nije fon za navigaciju, zbog svoje mase (a i ovog ispod!); dok Xiaomi A2 (moj bekap/secondary telefon) - jeste.


Ja sam koristio Wi‑Fi hotspot opciju,
Bluetooth tethering nisam probao. Problem je taj Oukitel - ima užasan mobile network čip koji gubi signal mobilnog neta samo i isključivo u autu. (i kad je Hotspot on - gubi još češće. Ali gubi i kad nema Hotspota) :(

= Ako on kao "sender" gubi, mislim da je svejedno da l' furam Wifi ili Bluetooth :(
Inače, to je prvi fon koji imam koji tako luduje unutar auta (gubitak mobile konekcije na po 60ak sekundi), pa bukvalno moram da mu "titram poziciju" jer od zavisnosti od toga gde ga postavim - negde održi konekciju...

Ali čisto da se ogradim, da ne bude "što si kupovao kinesko đubre": nije đubre, ima dosta pozitivnih strana (odličan SoC), ali je za auto: pakao. I zbog tih konstantnih prekida konekcije s operaterom, i zbog mase tj gramaže. Doduše, za fon sa 8k mAh baterijom + rugged, i mors biti težak-logično je.
Nadam se da sada svi razumete zašto mi je jedino rešenje - Xiaomi A2 sa sopstvenom pripejd karticom koja bi "davala net" Gugl mapama. :)

@Dragan992 - HERE We Go offline mod bi značio da nemam pregled gužve u saobraćaju, zar ne?

Istrazio sam ova 3 linka:
I došao do sledećeg zaključka -

Telenor je najpovoljniji (vidi fotke ispod)
MTS je ubedljivo najskuplji, na temu pripejd net dodataka. A VIP je negde u sredini i previše forsira socijalne mreže 😂 /ko i svi u nekoj meri.

Ne znam sto operateri ne smisle "Mesečni plan za Google Maps", ili za Gmail ili za Gugl servise - to bi bilo idealno! Ali avaj, ne postoji nigde / socijalne mreže su "važnije", traženije/bitnije -- na žalost :(

Zaokružio sam ono što bi moglo biti korisno na temu navigacije. Sve je < 300 din mesečno, doduše ovi "dnevni" mogu biti i veći, zavisi koliko dana voziš u mesecu.

Obzirom da jurim najpovoljniji data za Google Maps, primenjivi su i možda budu koristili još nekom:
Pogledajte prilog 326146



Pogledajte prilog 326147

Telenorovih 300MB (30 dana) za 199din možda može biti - najpovoljnije rešenje. Ako se u mapama već "skine ceo BG" a mobilni net koristi samo za gužve na putu, vrlo moguće da je i 300 MB: dovoljno.

Druga opcija je 30 din dnevno za 120 MB na dan. Ako neko vozi do 10 dana u mesecu, opet je ispod 300.

A cilj (mi) je da nađem za ispod 300 din, jer nema potrebe bacati lovu na dodatni SIM card čija je jedina svrha - XYZ MB mesečno za Gmaps.
Tako je ne bi imao pregled gužve u saobraćaju, sad moraš da izvažeš da li pregled gužve u saobraćaju vredi 300+ RSD (vredi ako putuješ van Srbije pa ne znaš gde je gužva) plus nepreciznost koju imaš sa kućnim brojevima i Gugl mapama vs perfektna preciznost kućnih brojeva na BESPLATNOM Here We Go😊 Up to you.
 
Here je sve samo ne perfektan. Takodje ima i pracenje saobracaja, potreban tmc ili net.
Google je azurniji za saobracaj, takodje napolju vrlo precizan sa kucnim brojevima.
 
Vidi i na Here, kao sto rekoh:

IMG20211203160836.jpg
 
Here je sve samo ne perfektan. Takodje ima i pracenje saobracaja, potreban tmc ili net.
Google je azurniji za saobracaj, takodje napolju vrlo precizan sa kucnim brojevima.
Nije perfektan, a sto se tice kucnih brojeva u Srbiji garantujem da je precizniji od Gugl mape, mogu ti dati i nekoliko primera gde bi se uverio da Gugl vodi na pogresnu adresu :)
 
Nazad
Vrh Dno